Fridge magnet wooden gears

Скасовується дія літнього часу

  • Подобається5Не подобається
  • 23 Жовтня 2009 р


Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України «Про порядок обчислення часу на території України», 25 жовтня ц.р. на всій території країни о 4 годині за київським часом скасовується дія літнього часу переведенням годинникової стрілки на 1 годину назад.
Перехід на літній час — переведення годинника на 1 годину вперед щодо часу, прийнятого в даному часовому поясі.
У багатьох країнах світу люди переводять свої годинників вперед або назад двічі на рік. Дехто має з цим великий клопіт, бо не знає, коли стрілку переводити вперед, а коли назад.

Терміни дії літнього часу в Україні вводяться відповідно до рекомендацій Європейської економічної комісії ООН для гармонізації відліку часу на території всієї Європи і довколишніх до неї держав.
Перехід на літній час в Україні здійснюється в останню неділю березня о 3-й годині, а перехід на зимовий час (тобто переведення годинника на годину назад, чим скасовується літній час) - в останню неділю жовтня о 4-й годині.

По суті вигідність запровадження літнього часу зумовлено традицією значно зміщувати час сну відносно темного часу доби: людина прокидається, як правило, протягом світлового дня або незадовго до світанку, а лягає спати значно пізніше, ніж заходить Сонце. Зсунувши влітку час людської активності на годину назад, отримаємо додаткове світло (а отже, економію електроенергії) ввечері, але не втратимо нічого вранці. Взимку такий ефект не спостерігатиметься, оскільки тоді Сонце сходить пізніше за звичний час пробудження людей, і те, що зекономиться ввечері, втратиться вранці. Однак можна взимку залишити літній час просто для того, щоб не переводити годинник постійно (це так званий "декретний" час, про який буде згадано нижче); але тоді виникає недолік: узимку треба прокидатися задовго до сходу Сонця, що вважається шкідливим для організму. Дехто натомість вважає шкідливим факт щорічного переведення годинника. Існує ще такий аргумент проти літньго часу: зараз освітлення не становить вагомої частки у структурі витрат електроенергії, особливо після широкого запровадження енергозберігаючих ламп; суттєвіше впливає різноманітна електронна техніка, використання якої не залежить від сонячного світла.

Ідею літнього часу запропонував 1784 року Бенджамін Франклін. А понад століття пізніше її активно пропагував англієць Вільям Віллет. Однак Парламент запровадив закон про перехід на літній час уже після смерті Віллета.

За словами британського письменника Тоні Френсіса, думка про користь зміни часу осяяла Віллета, архітектора із Числгерста (графство Кент), коли він якось влітку раннім ранком прогулювався верхи на коні у Петс-Вуді. Віллет помітив, що віконниці багатьох домів були замкненні. "Яке марнування денного світла!" — мабуть, подумав він і почав у парламенті Великобританії кампанію за введення законопроекту про зміну часу. Переводячи навесні та влітку годинники на 80 хвилин вперед — чотири рази по 20 хвилин, а восени назад, люди матимуть увечері більше денного світла.

Король Едвард VII не став чекати рішення парламенту. Він просто оголосив, що в Сандрінґгамі — його королівському палаці з прилеглими околицями, площею 7900 гектарів, — усі переходять на літній час. Згодом король запровадив ці самі зміни у своїх маєтках у Вінзорі та Балморелі. Таким чином, вперше годинникову стрілку перевели у Великобританії в 1908 році.

У Росії перехід на "літній" час перший раз відбувся в 1917 р. Його почали застосовувати на території спочатку Радянської Росії, а згодом СРСР круглий рік, називаючи такий час "декретним". А з 1981 р. було запроваджено сезонні відмінності між "літнім" і "зимовим" часом, причому "зимовий" час залишався "декретним", унаслідок чого "літній" час відрізнявся від поясного аж на 2 години. У 1990 р. "декретний" час було скасовано на території Української РСР. Що ж до сезонних відмінностей часу, то протягом кількох років в Україні їх то вводили, то відміняли, але незабаром зупинилися на досі чинній схемі, згідно з якою розрізняється "літній" і "зимовий" час, але ще одна "декретна" година не передбачена. Натомість у Росії "декретний" час не скасовували, але на сучасних картах поясного часу факт його наявності трактується просто як належність території до відповідного поясу, так що, наприклад, Київ і Москва опиняються в різних поясах, що відрізняється від колишнього стану речей, але не суперечить принципам поділу Землі на часові пояси, який є доволі умовним і довільним.

Спочатку датою переходу на літній час було 1 квітня, а датою повернення на зимовий час - 1 жовтня. Згодом було визнано, що адаптуватися до часових змін зручніше у вихідні дні, тому ці події перенесли відповідно на останню неділю березня та останню неділю вересня. Із 1996 р. за рекомендацією Європейської економічної комісії ООН період дії літнього часу був продовжений до останньої неділі жовтня.

Політики наважилися прийняти зміни часу, аби зменшити потребу у штучному світлі та зекономити пальне, під час Першої світової війни. Невдовзі інші країни теж впровадили цю зміну з подібних міркувань. Практика щорічного переходу на "зимовий" і "літній" час діє сьогодні більш, ніж в 110 країнах світу. У ряді країн дата переходу визначається з урахуванням регіональних традицій. У США останнім часом спостерігається тенденція розширювати період дії літнього часу на кілька тижнів у порівнянні з традиційним варіантом.


Дивіться також в розділі  Нове в роботі
» 15.06.2018 У цьому році розпочата реформа первинної ланки медичних закладів та стартувала кампанія з вибору сімейних лікарів.
» 15.06.2018 Голова Бершадської районної ради М.Г. Бурлака видав розпорядження від 13 червня 2018 року №45 «Про скликання 20 сесії районної ради 7 скликання», пленарне засідання якої провести 10 липня поточного року в залі засідань комунальної організації...
» 13.04.2018 2017 року на сайті Міністерства юстиції України запрацював єдиний реєстр боржників. У ньому можна знайти відомості про боржника за прізвищем, ім’ям, по батькові та реєстраційним номером облікової картки платника податків. Вільний та безоплатний...
» 07.04.2018 Голова Бершадської районної ради М.Г.Бурлака видав розпорядження від 4 квітня 2018 року №26 «Про скликання 19 сесії районної ради 7 скликання», пленарне засідання якої провести 20 квітня поточного року в залі засідань КО Бершадська РДЮСШ «Ровесник».
» 07.04.2018 Засідання координаційної ради з питань місцевого самоврядування
» 07.04.2018 Юридичний практикум
» 01.04.2018 Події. Новини. Факти.
» 01.04.2018 Про державну підтримку вирощування молодняка ВРХ
» 01.04.2018 Часткова компенсація вартості техніки
» 01.04.2018 Про щорічну грошову допомогу до 9 травня
Всі статті розділу Нове в роботі »
Цікаві фото
3 фото   
<b>Проводи до лав Збройних Сил України</b><br />29 вересня в Бершадській дитячій музичній школі ім. Р. Скалецького відбулися урочисті проводи юнаків до лав Збройних...
3 фото   
<b>Черговий мітинг підприємців</b><br />Учасники Весняного маршу протесту «Вперед», який відбувся 19 травня 2011 року у м.&nbsp;Києві, &nbsp;дали владі...
2 фото   
<b>До Дня працівників торгівлі: «Покупці нам довіряють...»</b><br />Дефіциту в торговельних закладах у Бершаді, звичайно, немає. За останні роки побудувалося і відкрилося чимало...
4 фото   
<b>Футбол</b><br />Футбольна команда району завершила участь в футбольних іграх першості області сезону 2011-2012 років. Завдяки тому,...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Флорино
Бурлака Федот Степанович (1901) 1901 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Котовським РВК. Рядовий. Загинув 00.05.44.

З історії Бершаді
Найбільше Бершадське підприємство — цукровий комбінат. Завдяки комплексній механізації та автоматизації технологічних процесів, широкому застосуванню електродвигунів, після спорудження в 1960 році електростанції цукрокомбінат виробляє щорічно понад 2 млн. цнт цукру. В 1971 році тут працювало понад 600 робітників. Колектив заводу славиться своїми трудовими успіхами, більшість бригад, змін,... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Скасовується дія літнього часу - Новинки в галузях Бершаді та району - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники