До дня автомобіліста і дорожника: Про дороги треба дбати – тоді й транспорт легше експлуатувати

 • Подобається0Не подобається
 • 23 Жовтня 2009 р

На знімку (зліва направо): майстер асфаль тобетон - ного заводу В.К. Бровченко, машиніст кат ка І.Я. Садовий, токар С.В. Гончарук, водій О.А. Паламарчук, маляр дорожніх знаків В.В. Косєка, головний інженер В.О. Юрчук та начальник райавтодору В.А. Головатюк.

Напередодні їх професійного свята розмову вів з начальником філії «Бершадський райавтодор» В.А. ГОЛОВАТЮКОМ, який вже 25 років працює в даній організації, пройшовши усі щаблі службової кар’єри.
– Володимире Афанасійовичу! Чи вплинула криза на результати діяльності вашої служби?
– Безперечно вплинула, причому негативно. Якщо в минулому році ми виконали за 9 міс. робіт на 3,4 млн. грн., то в нинішньому – на 2,6 млн.
Причиною цього є недофінансування державою дорожньої галузі. Правда, доведені планові показники ми повністю виконуємо, але ж могли б зробити набагато більше при належному фінансуванні.

Всі стверджують, що підготовка до Євро-2012 сприятиме різкому збільшенню фінансування на будівництво та ремонт доріг

Якщо в цьому кварталі виділять ще частину коштів, як обіцяли, на ремонт білощебеневих доріг, то ми зможемо їх підправити в напрямку Тирлівка-Дяківка та Кидрасівка-Осіївка.
Нинішнього року, крім виділених коштів, заробили по прямих договорах із замовниками 67 тис. грн., а торік ця цифра становила 1 млн. грн.
Відчуваєте різницю? Проте ми вийшли із скрутного становища за рахунок реалізації кам’янощебеневої продукції з власного кар’єру та асфальтобетонного заводу, які передбачливо реконструювали у попередні роки.
Тож в цілому за 9 міс. нинішнього року спрацювали з прибутком, хоч довелося в окремі місяці працювати за скороченим робочим графіком. Середньомісячна зарплата по нашій організації становить 1300 гривень.
– Дороги, кажуть, це візитівка регіону, району. Як Ви оцінюєте їхній стан на Бершадщині?
– В нашому районі ми маємо, разом з Хмільницьким, найбільшу протяжність доріг – 420 км. З них асфальтобетонних – 143 км, з яких 23 км збудували за останні 5 років мого керівництва райавтодором. Особливо це стосується дороги до Чернятки, за Яланцем, від Красносілки до М’якоходу та від Серединки до Серебрії. Це дуже добрий результат, але знову ж ми зробили б більше, якби було фінансування. Особливо треба завершити 4,5 км асфальтівки до Теплицького району. В останні роки ми добре поповнилися спецтехнікою, в кар’єрі використовуємо тільки нижні пласти, що дозволяє забезпечувати якісним матеріалом не лише наш райавтодор, але й колег з 7 районів. Змінили технологію – змішування щебня проводимо безпосередньо на асфальтовому заводі і в гарячому стані відправляємо його на дорогу для укладки.
І все ж по відсотку асфальтованих доріг ми ще відстаємо від багатьох районів (в період розквіту наших колгоспів вони самі будували бруковані дороги, в той час як в інших районах, які були слабші, держава відразу будувала асфальтовані). Тож роботи попереду в нас ще чимало.
– Всі стверджують, що підготовка до Євро-2012 сприятиме різкому збільшенню фінансування на будівництво та ремонт доріг.
Дорожники району і ми, його жителі, це відчуємо?
– Безперечно, будівництво доріг різко зросте. Але, зазначу, в основному магістральних. Вже в цьому році з нашої обласної дорожньої служби, в тому числі і з нас, зняли немалі кошти для цього. Вінницька область, разом з Харківською, має найбільшу в країні протяжність доріг, але нинішнього року нашій службі по області виділили в 3 рази менше коштів, ніж у 2007-му. Будемо сподіватися, що в наступному році фінансування нам збільшать.
А поки що наше завдання – ремонт і збереження доріг в належному стані, в тому числі і в зимовий період, контроль за транспортом, щоб він їх не розбивав. Адже наші дороги розраховані на вантаж десь до 25 т, а вже по них їздять багатовантажівки в 45 і навіть в 60 т. До речі, наша обласна служба придбала пересувну вагу, яку ми також замовляли разом зі службою ДАІ в наш район на 3 дні. Штрафів за ці дні було виписано на 30 тис.
грн. Тож не дивно, що дороги розбивають ось такі транзитники (в документах вони тоннажність зменшують, щоб за це не платити), а ми змушені передчасно ремонтувати, як от навесні від Бершаді до Великої Киріївки.
– Відомо, що вирішення будь-яких справ залежить від виконавців, від кадрів.
Що Ви можете сказати про кадровий потенціал райавтодору?
– Кадри в основному виховуємо самі, бо випускники галузевих інститутів і технікумів до нас чомусь не поспішають.
Я розумію, що умови праці у нас складні – і в дощ, і в сніг та мороз дорожники мають працювати, щоб забезпечити рух транспорту. Вже підготувалися до зимових умов, заготовили пісок і сіль. Недаремно ж дороги називають артеріями життя.
Колектив у нас хороший, здружений, сплав, як кажуть, молоді і досвіду. Особливо хочеться виділити керівників підрозділів – майстрів Д.Г. Салигу, П.В. Хворостяного, А.І. Швидкого, асфальтобетонного заводу, ветерана галузі В.К. Бровченка та завідуючого кар’єром П.А. Деркача. Заслуговують на відзначення головний інженер В.О. Юрчук, інженер з охорони праці та економіст Б.О. Яценко, водій О.А. Паламарчук, машиністи В.М. Желізняк, В.М. Теплицький, В.І. Бадьорко, Г.В. Палятичко, Б.С. Соколов, маляр В.В. Косєка, робітники С.В. Андрушков, В.І. Бондар, бухгалтер Т.О. Рогозянська та інші.
Тож користуючись нагодою, хочу привітати всіх наших дорожників, ветеранів галузі, а також всіх користувачів доріг – автомобілістів, з професійним святом. Хай кожен день приносить вам задоволення від життя, від праці, вселяє впевненість і віру!
– Дякую за розмову.
Руслан БАЙДАЛЮК.


Дивіться також в розділі  В громадах
» 16.06.2018 У день Святого Духа (28 травня) в Березівці урочисто відзначили десятиріччя з часу освячення сільського храму Івана Богослова.
» 16.06.2018 Депутат облради Володимир Зарічанський ініціював створення пам’ятника Кобзареві у рідній Війтівці. Погруддя генія літератури та пророка нації виготовляє відомий скульптор, народний художник України, доцент кафедри скульптури Харківської державної...
» 16.06.2018 Бершадська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини цього року визнана кращою у районі серед амбулаторій ЗПСМ. Із 2016 року очолює установу мудра жінка, знавець своєї справи, лікар вищої категорії Антоніна Іванівна Колесник. У медицині...
» 16.06.2018 Відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги (НЕМД) визнано кращим відділенням Бершадської ОЛІЛ. У більшій його частині проведено ремонти, які ще тривають.
» 16.06.2018 Заради дітей
» 16.06.2018 Краще відділення
» 16.06.2018 Згуртованість, професіоналізм, колегіальність та послідовність – головні критерії діяльності медиків району
» 15.06.2018 Спиртозаводу нема, а спирт виробляється
» 15.06.2018 Переможці 15 обласного конкурсу
» 08.04.2018 Ефективне реагування на надзвичайні ситуації
Всі статті розділу В громадах »
Цікаві фото
12 фото   
<b>Колісник Прокіп</b><br />Художник-живописець, педагог, письменник. Явл’яється автором оригінальних художніх творів живопису, рисунку,...
3 фото   
<b>«Звучать Шевченкові слова»</b><br />Під такою назвою з нагоди святкування Шевченківських днів в Україні в читальній залі Бершадської ра йон ної...
9 фото   
<b>Подарунки до зимових канікул</b><br />Гарними новорічними та різдвяними святами завершився минулий та розпочався новий 2012 рік. Особливо радісними вони...
11 фото   
<b>Бирлівка. Жнива 2008</b><br />
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Бершадь
Хрипливий Михайло Васильович (1919) 1919 р., українець, робітник. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 05.06.44.

З історії Бершаді
Поряд з досягненнями в економіці відчутні зміни відбувалися в культурному житті. З перших днів після визволення почала виходити районна газета «Соціалістичний шлях» (з 1963 року — «Вогні комунізму»). Відкрилося педагогічне училище, в якому з числа молоді, що мала семирічну освіту, готували учителів початкових класів. У цьому закладі більш як 20 кваліфікованих викладачів навчали понад 300... Читати далі »Останні новини
Може бути цікаво

До дня автомобіліста і дорожника: Про дороги треба дбати – тоді й транспорт легше експлуатувати - В господарствах і громадах, селах Бершадського району та м. Бершадь - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  18.05.2020(063) 431-41-18
 • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  13.04.2020(067) 225-27-18
 • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  08.04.2020(096) 095-84-08
 • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  16.03.2020(098) 908-43-57
 • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  27.01.2020(068) 041-74-83
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення