З людьми і для людей

 • Подобається5Не подобається
 • 23 Жовтня 2009 р

Михайло Григорович Кузик на посаді сільського голови лише першу каденцію, але і цього вистачило, щоб добре зарекомендувати себе на службі громади. Чи не найбільше сприяло успіху те, що і до цього багато років працював у селі з людьми, був агрономом у місцевому сільгосптоваристві. Виходить, був технологом полів, а став технологом людських душ, стосунків у чималій громаді, де проживає 1143 жителі. Причому більше півтисячі вже пенсійного віку, тож і проблем тут чимало. А обрання на посаду голови у своєму селі стало своєрідним підтвердженням його авторитету, як людини і керівника.

Кажуть, що місце сільського голови повинна займати людина, яка вважає це не роботою, а покликанням

Коли було легше? На це запитання відповів коротко, що і в колгоспі було важко, і на нинішній посаді не так просто. При умові, звичайно, якщо жити роботою. Тернівка – село відоме і непросте, з людьми тут треба працювати чесно і відкрито, про все розповідати, радитися, вселяти віру у краще. Чого тільки варто спостерігати за молоддю, якій ніде дітися. Через відомі вже причини меншає її в селі. Побудували чверть століття тому школу на 450 місць, а навчається у ній тепер тільки 115 учнів. Добре, що тут професійний, відданий справі педколектив, де люди працюють на совість.
Але й тут потрібна постійна та посилена увага сільського голови, як до головного культурно-освітнього центру села. А скільки зусиль з боку сільської влади потребують дитсадок, дільнична лікарня, інші установи, куди він найперше спрямовує свою увагу.
Найперші помічники у всіх починаннях Михайла Григоровича, звичайно, депутати, яких 16. І у кожного з них власна думка. Його ж завдання – спрямувати оті думки до єдиної мети, що йому непогано вдається. І чи не тому, що намагається щоразу запропонувати щось нове, властиве цьому селу.
Усіх проблем одним махом, звичайно, не вирішить ніхто, але позитивні тенденції у його діяльності чітко відстежуються – завдяки співпраці з депутатами, членами виконкому, керівниками установ даної громади. Серед депутатів, зокрема, є такі, які через відхідництво не завжди мають змогу з'являтися навіть на сесії, але і їх він зумів організувати на користь громаді. В.Г. Савчук, наприклад, потурбувався, щоб фірма, у якій він працює, подарувала селу стоматологічне обладнання. Допомагає і обладнанням для водогону, який по селу не тільки відновлено і взято на баланс сільської ради, але й щороку продовжується. Допомагають технікою і приватні підприємці О.М. Гусак, Ю.Д. Романенко.
Надає допомогу також місцеве сільгосппідприємство «Чарівна нива». Але їх всіх потрібно на це організовувати.
Легше всього було б махнути на все рукою, посилаючись на безгрошів'я. Натомість, Михайло Григорович на це не тільки не скаржиться, а ще й твердить, що їх ніколи не було в міру, як у сім’ї, так і у сільській раді. От і робиться чимало господарським методом. Але ще не було при ньому такого, щоб громада не виконала бюджету. Мають при цьому ще й додаткові над - ходження, які використовують на конкретні цілі. Вже почала вирішуватися і проблема вуличного освітлення. Вміє він говорити й допомогти ветеранам, багатодітним сім’ям, усім знедоленим.
Є, звичайно, у тернівського голови, як і скрізь, так звана опозиція. Однак Михайло Григорович вважає, що з людьми завжди можна знайти спільну мову, порозумітися.
От і спав натиск необгрунтованої критики, побачивши добрі справи голови. Він взагалі з категорії тих керівників, які в першу чергу прагнуть жити інтересами громади.
Хоч і не завжди знаходиться час, щоб частіше бувати на тій чи іншій вулиці, проте у його звичці завжди бути серед людей, на виробництві. От і знає, кажуть, що робиться у кожному дворі. Так як у селі не стало офісу базового господарства, усі тепер, замучені реформами, ідуть за допомогою до сільської ради. Буває, що сільському голові взагалі доводиться брати ношу чужих проблем на свої плечі. Тільки у цьому році, наприклад, похоронили четверо односельчан, у яких не знайшлося нікого з рідних. А скільки порогів довелося пооббивати в різних інстанціях, поки зробили ремонт у лікарні. Чимало зроблено і по упорядкуванню вулиць. Кажуть, що місце сільського голови повинна займати людина, яка вважає це не роботою, а покликанням. І Михайло Григорович саме такий.
В усіх його справах, діях завжди відчувається турбота про людей. І хоч його можливості, на жаль, надто обмежені, особливо безгрошів’ям, він робить усе можливе, щоб бути корисним тернівській громаді.
У повсякденних турботах застав його славний ювілей – 50-річчя. Тож нехай Господь посилає Вам сили для корисних справ, для людей, яким Ви служите Вірою, Надією і Любов’ю.
Павло КУШПЕЛА.


Дивіться також в розділі  Персоналії
» 16.06.2018 Людмила Володимирівна Колесник – лікар загальної практики – сімейної медицини Бершадської амбулаторії ЗПСМ. Працює на цій відповідальній посаді з 2008 року.
» 16.06.2018 Досвідчений лікар і мудрий колега Оксана Богданівна Шелест народилася та виросла у родині медиків, тому і не дивно, що і професію обрала відповідну.
» 08.04.2018 Марко Іванович Грищук народився у квітні 1943 року в П’ятківці, в сім’ї хліборобів. Коли йому було півтора року, батько пішов на війну, і вихованням сина займалася мати.
» 07.04.2018 Наполегливий, працьовитий, відповідальний, організований – цими та багатьма іншими позитивними якостями володіє добрий господар, люблячий чоловік і батько, надійний товариш і побратим Ярослав Антонович Фурик. Народився чоловік у квітня 1963 року...
» 25.03.2018 Головне – здоров’я людей
» 25.03.2018 Нелегка йому випала доля…
» 17.03.2018 У праці життя і краса
» 17.03.2018 Добра, ніжна, неповторна
» 08.03.2018 Зелені гектари Анатолія Гуза
» 08.03.2018 Ветеран, працелюб, порадник
Всі статті розділу Персоналії »
Цікаві фото
8 фото   
<b>Осінь</b><br />
18 фото   
<b>Александров Єфім Борисович</b><br />Александров (Зіцерман) Ефіміан Борисович&nbsp;народився 13 травня 1960 року в місті Підволочиськ Тернопольськой...
27 фото   
<b>П'ЯТКІВКА</b><br />Вважалося, що село відоме ще з Х/ІІІ століття, а походження назви докінця не вияснене. Однак вважають, що походить...
3 фото   
<b>Свята вода очищує і виганяє нечисть</b><br />Його ще називають Йордан та Богоявлення. З ним пов'язують хрещення Ісуса Христа в ріці Йордані. Традиційно в цей день...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Баланівка
Куценко Овсій Захарович (1921) 1921 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 1944 р. Похов. м. Ясси, Румунія.

З історії Бершаді
Розвиток капіталізму відчутно позначився на зміні соціального складу Бершаді. Лише п'ята частина населення займалась тепер сільським господарством. Все більшу роль у суспільному житті відігравали робітники промислових підприємств. У місті були три млини, тютюнова і макаронна фабрики, винокурний завод, друкарня. Після пожежі 1872 року був модернізований цукровий завод. Напередодні... Читати далі »Останні новини
Може бути цікаво

З людьми і для людей - Бершадь в персоналіях - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  18.05.2020(063) 431-41-18
 • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  13.04.2020(067) 225-27-18
 • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  08.04.2020(096) 095-84-08
 • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  16.03.2020(098) 908-43-57
 • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  27.01.2020(068) 041-74-83
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення