Fridge magnet wooden gears

Щоб наповнити бюджет

  • Подобається3Не подобається
  • 14 Січня 2011 р


Основа нашої діяльності – це бюджет. В залежності від того, яким чином буде поповнюватися його дохідна частина, яких ми досягнемо планових показників по власних і закріплених доходах, ефективно використовуючи наявний ресурс, так і будуть втілюватися в життя основні програми територіальних громад по соціально-економічному та культурному розвитку територій.
Про те, які шляхи виконання планів надходжень до районного бюджету вбачає постійна комісія з питань бюджету та економічних реформ районної ради, розповідає її депутат, голова цієї комісії В.Я. КУШПЕЛА.

– Слід відзначити, що в цілому у минулому році завдяки злагодженій роботі всіх гілок влади і працівників району, виконано план по власних і закріплених доходах. А це понад 15 мільйонів гривень, що становить майже 103 відсотки планового показника.

Значну питому вагу у загальних досягненнях відіграє агропромисловий комплекс, який виробляє до 70 відсотків всієї продукції у районі і в якому зайнято 3161 працюючий, або 29 відсотків від загальної їх кількості. Сільгосп - виробниками було вирощено вагомий урожай зернових – 173 тисячі тонн, що є найкращим показником в області, при їх урожайності – 41,7 центнера з гектара. Вперше за останніх декілька років вдалося відновити буряківничу галузь. Хоч посівні площі під цукристими були поки що незначними, проте і в цьому випадку результати непогані – господарства отримали 607 тисяч гривень чистого прибутку. У 2011 році, за попередніми даними, площі під цією культурою буде збільшено в два рази. Цьому, зокрема, посприяла і державна підтримка. Бурякосіючим господарствам буде виділено 494,5 тисячі гривень дотацій.

Позитивним є і те, що вперше за останній період домоглися зменшення спаду поголів’я великої рогатої худоби, нарощується поголів’я свиней.

Стратегічним пріоритетом розвитку аграрного сектора у 2010 році стали заходи, спрямовані на створення високотехнологічного сільськогосподарського виробництва та суттєве поповнення машинно-тракторного парку господарств.

Далеко не вперше за останній період господарства району покривали свої потреби за рахунок власних обігових коштів. Адже через кризові явища кредитними ресурсами в сумі до трьох мільйонів гривень змогли скористатися лише чотири господарства.

Наперекір всім кліматичним і кризовим негараздам в цілому сільгоспвиробники району отримали непогані фінансові результати. Рентабельність очікується 8,4 відсотка, в тому числі у рослинництві – 35,5, у тваринництві – 4,9 відсотка. Очікується до 30 мільйонів гривень чистого прибутку. А це дає змогу вчасно розраховуватися за оренду земельних і майнових паїв, сплачувати заробітну плату, податки у бюджет.

Але, аналізуючи виконання місцевих бюджетів, напрошується висновок, що там, де керівники підприємств дбають не тільки про власні прибутки, а й про своїх працюючих, взагалі жителів своїх територіальних громад, виплачуючи їм достатні заробітну і орендну плати, де дотримуються чинного законодавства про сплату трьох відсотків від грошової оцінки землі за оренду земель запасу і резервного фонду, то там є і впевненість у виконанні планів розвитку даних територіальних громад. На жаль, виплачуючи мізерну заробітну плату, сплачуючи невеликі відрахування у бюджет в окремих підприємствах, чекати великих доходів не доводиться.

Наприклад, одним з основних показників надходжень до місцевих бюджетів є орендна плата за використання земель запасу і резервного фонду. Аналізуючи її розмір у розрізі територіальних громад, відстежується неабияка строкатість. Так, по Великокиріївській сільській раді ФГ «Колос» орендує 16 гектарів землі до 2050 року при орендній платі 12 гривень за гектар. Або ж В.Юраш орендує 23 гектари до 2054 року при платі 63 гривні за гектар. І таких прикладів по кожній сільській раді можна навести чимало. В цілому по району нараховується ще 203,36 гектара земель запасу та 402,13 гектара земель резервного фонду, які ще не передано в оренду, що теж є неабияким резервом наповнення бюджетів територіальних громад.

Тим більше, що згідно з новим Бюджетним податком сто відсотків надходжень залишатиметься в тих територіальних громадах, де ці землі знаходяться. Тому зміна сум податків за використання цих земель є одним з основних показників надходжень у бюджети в найближчий період.

В минулому році головні зусилля були спрямовані на закріплення високих темпів економічного зростання на основі його інноваційно-інвестиційних асигнувань. Так, за 9 місяців 2010 року обсяг капітальних інвестицій досягнув 57,5 мільйона гривень, в тому числі інвестицій в основний капітал – 46,8 мільйона гривень. Створено умови для якомога більшого зростання доходів громадян. У порівнянні з минулим періодом заробітна плата по району за 10 місяців зросла на 20,4 відсотка і становила 1501 гривню. Дотримання рекомендацій, дисципліни, чинного законодавства, раціональне використання наявних коштів є запорукою наповнення місцевих бюджетів. Залишається лише побажати, щоб надалі здобутки були ще вагомішими.


Дивіться також в розділі  Нове в роботі
» 15.06.2018 У цьому році розпочата реформа первинної ланки медичних закладів та стартувала кампанія з вибору сімейних лікарів.
» 15.06.2018 Голова Бершадської районної ради М.Г. Бурлака видав розпорядження від 13 червня 2018 року №45 «Про скликання 20 сесії районної ради 7 скликання», пленарне засідання якої провести 10 липня поточного року в залі засідань комунальної організації...
» 13.04.2018 2017 року на сайті Міністерства юстиції України запрацював єдиний реєстр боржників. У ньому можна знайти відомості про боржника за прізвищем, ім’ям, по батькові та реєстраційним номером облікової картки платника податків. Вільний та безоплатний...
» 07.04.2018 Голова Бершадської районної ради М.Г.Бурлака видав розпорядження від 4 квітня 2018 року №26 «Про скликання 19 сесії районної ради 7 скликання», пленарне засідання якої провести 20 квітня поточного року в залі засідань КО Бершадська РДЮСШ «Ровесник».
» 07.04.2018 Засідання координаційної ради з питань місцевого самоврядування
» 07.04.2018 Юридичний практикум
» 01.04.2018 Події. Новини. Факти.
» 01.04.2018 Про державну підтримку вирощування молодняка ВРХ
» 01.04.2018 Часткова компенсація вартості техніки
» 01.04.2018 Про щорічну грошову допомогу до 9 травня
Всі статті розділу Нове в роботі »
Цікаві фото
8 фото   
<b>Діти нашого району оздоровляються в сонячній Іспанії</b><br />1. Фотография сделана была на празднике, который был организован для ознакомления с украинской кухней и немного...
15 фото   
<b>КРАСНОСІЛКА</b><br />Село виникло в Х/ІІ столітті на мальовничому місці. Відтак його назвали &quot;Красне село&quot;,...
2 фото   
<b>Презентація книги П. Маніленка "Сузір'я бершадських талантів"</b><br />Презентація літературно – мистецького альманаху «Сузір»я бершадських талантів», впорядкованого та виданого...
15 фото   
<b>МАНЬКІВКА</b><br />
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Бирлівка
Кабанець Павло Лук'янович (1908) 1908 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Помер від ран 28.02.45. Похов. с. Візау, пов. Шпротава, Польща.

З історії Бершаді
До складу підпільних груп, кількість яких зростала, вступали все нові члени. В березні 1943 року для координації розгалуженої сітки підпілля та керівництва двома партизанськими загонами підпільний райком КП(б)У створив Раду на чолі в О. Р. Пилипчуком та партійне бюро у складі Н. Ферштендікера, К. О. Пустовойтова, Я. Ш. Таліса, О. Р. Пилипчука та Н. Т. Друзя. Через 51 комуніста бюро здійснювало... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Щоб наповнити бюджет - Новинки в галузях Бершаді та району - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники