Fridge magnet wooden gears

Грип і вагітність

  • Подобається0Не подобається
  • 14 Січня 2011 р


Враховуючи досвід попередніх років, знаємо, що найбільш вразливими щодо зараження грипом є діти, люди похилого віку та вагітні жінки.

Причому, останні потрапляють в цю категорію через дещо знижений імунітет, що характерно для кожної вагітної жінки. Зміни, які проходять під час вагітності в імунній, дихальній і серцево-судинній системах призводять до більш важкого впливу вірусу грипу на організм вагітних.

Вірус грипу А типу Н1N1, який викликав пандемію минулої зими, залишається небезпечним і протягом цього сезону.

Особливістю його є швидкий перебіг і велика кількість ускладнень (особливо у вагітних). Саме тому хворі на цей тип грипу потребують своєчасної допомоги в повному обсязі. Для цього потрібно, щоб до зусиль медиків додалась ще й відповідальність майбутніх мам, які при перших ознаках інфекції повинні звертатись до медичних працівників, а не чекати, доки їх стан наблизиться до критичного.

У випадку захворювання на грип, лікування потрібно починати якомога раніше – це покращує його ефективність.

В якості ліків на даний час використовується препарат Таміфлю, який не протипоказаний при вагітності і дієвість якого доведена на практиці. Тривалість лікування даним препаратом – 5 днів. Доведено, що чим раніше почато лікування Таміфлю, тим менший ризик виникнення ускладнень. Інші противірусні препарати неефективні для даного типу грипу.

Любі жінки, ви повинні бути насторожі, коли у вас з’явиться хоча б один із таких симптомів, як кашель, нежить, біль в горлі, головний біль, задишка, біль у м’язах, нудота, підвищення температури тіла (хоча в деяких випадках температура тіла залишатиметься в межах норми). Якщо вагітна проживає з людиною, хворою на грип, контактує з нею, користується спільними предметами побуту, в цих випадках необхідно звернутись в жіночу консультацію чи приймальне відділення ЦРЛ або викликати «швидку допомогу», сімейного лікаря з метою вирішення питання щодо лікування цієї небезпечної хвороби з перших годин від початку захворювання.

Для того, щоб знизити ризик зараження, необхідно на період епідемії уникати місць скупчення великої кількості людей, вживати вітамінізовану їжу, ну і звичайно, найдієвішою профілактикою була і залишається вакцинація, її безпечність доведено для вагітних та плода. Не займайтесь самолікуванням, пам’я - тайте, що деякі ліки (ремантадин) на сьогодні не діють на віруси групи І, а деякі (аспірин) приймати не можна.

Бажаємо вам бути завжди здоровими.

Василь М’ЯСНІКОВ, завідуючий акушерськогінекологічним відділенням Бершадської ЦРЛ.
Руслана КУЦА, лікар-інтерн акушергінеколог.


Дивіться також в розділі  Вдома
» 30.04.2015 У весняно-літній період для кожного з нас, особливо ж для любителів лісових прогулянок, існує ризик підхопити захворювання, про яке далеко не всі знають. Хвороба Лайма (бореліоз) діагностується лише у 40% випадків, причому самолікування або...
» 25.03.2014 У Бершадь родина Кобзіних переїхала із селища Городниці, що на Житомирщині. Привезли із собою не тільки свої звички, а й уподобання і рецепти поліських страв. Одна з них – холодна юшка з грибами та рибою. Без неї на їхній малій батьківщині не...
» 01.01.2014 Ялинки для новорічних потреб можуть мати три варіанти походження: а) бути спеціально вирощеними, б) бути отриманими внаслідок санітарних рубок та прорідження молодих насаджень, в) бути плодом браконьєрського про- мислу. В Україні дуже поширилося...
» 10.12.2013 Пропонуємо кілька порад, які допоможуть зменшити рахунки за електрику, без шахрайських методів.
» 24.11.2013 Як боротися зі стресом
» 09.11.2013 Хронічна серцева недостатність
» 26.08.2013 Життєдайна сила материнського молока
» 30.07.2013 Як сили відновити?
» 02.06.2013 Бережіть себе і будьте здорові
» 02.12.2012 Як запобігти інсульту?
Всі статті розділу Вдома »
Цікаві фото
2 фото   
<b>Г. О. Погончик:"Про наш край знають і в Америці"</b><br />Директор Бершадської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 Григорій Погончик добре відомий і в районі та області,...
6 фото   
<b>СТАВКИ</b><br />Виникло, ймовірно ще в Х/ІІ столітті. Назва походить від великої кількості підгрунтових вод, які весною стають ставками.
3 фото   
<b>Біля автовокзалу</b><br />
2 фото   
<b>Виїзний прийом до Лісничого</b><br />13 квітня 2011 року робоча група спеціалістів райдержадміністрації, очолювана першим заступником голови...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Велика Киріївка
Патлатенко Мирон Семенович (1921) 1921 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Ст. сержант. Загинув 14.09.44. Похов. с. Далбе, Латвія.

З історії Бершаді
Суттєво змінилося становище численних дрібних артілей бершадських ремісників. Всі вони об'єднані у шість промислових артілей, де працювало понад 600 робітників . А одна з них перетворилася на меблеву фабрику. Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Грип і вагітність - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники