Fridge magnet wooden gears

Стежте за своїм тиском

 • Подобається0Не подобається
 • 12 Вересня 2012, 09:00

Під терміном гіпертонічна хвороба треба розуміти підвищення артеріального тиску за відсутності очевидної причини його виникнення. З червня цього року почалось впровадження європейського підходу до встановлення цін на лікарські засоби для лікування осіб із гіпертонічною хворобою.

Це відбувається на виконання соціальних ініціатив Президента України та відповідно до Постанови КМУ «Про реалізацію пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою». Хворому на артеріальну гіпертонію лікарями виписуватимуться рецепти для придбання гіпотензивних препаратів (7 найменувань, затверджених МОЗ України). Ці препарати відпускатимуться аптеками за зниженими цінами.

У Бершадському районі на диспансерному обліку з приводу гіпертонічної хвороби перебуває 17673 пацієнти. Усі вони потребують щоденного контролю та лікування. 33 хворих у цьому році перенесли інфаркт міокарда, із них половина мала підвищений артеріальний тиск, 69 хворих перенесли інсульт, 75 % хворіли на артеріальну гіпертонію. Багатьом із них можна було уникнути важких захворювань, якби ставилися до свого здоров'я і порад лікарів з усією серйозністю.

Зміна стилю життя пацієнта – перший крок у боротьбі з підвищеним тиском. Пацієнти часто недооцінюють важливість рекомендацій лікаря і забувають, що розвиток артеріальної гіпертензії може бути тісно пов'язаний з персональною поведінкою особи, в якої є фактори ризику. Лікування має обов'язково включати зниження маси тіла, значне обмеження у вживанні алкоголю, збільшення фізичної активності на повітрі, припинення паління, обмеження споживання кухонної солі, натомість збільшення вживання калію, магнію та кальцію, зменшення вживання з їжею жирів, психоемоційне розвантаження та релаксацію.

Хворий має усвідомлювати, що, незалежно від прийому препаратів та виконання всіх рекомендацій, він не застрахований від такого ускладнення підвищеного тиску як гіпертонічний криз.

Кризи можуть бути неускладненими, тоді цей стан хворий лікує сам прийомом препаратів, але з обов'язковим оглядом лікаря. Якщо криз ускладнений, то лікується в умовах стаціонару.

У Бершадській ЦРЛ є можливість застосувати такі сучасні методи лікування грізних ускладнень гіпертонічної хвороби, ішемічного інсульту та інфаркту міокарда, як тромболізис, який проводиться в перші години від початку захворювання і є одним із методів лікування, який покращує прогноз і одужання хворих.

Неконтрольована артеріальна гіпертензія вважається одним із найбільш вагомих чинників зменшення тривалості життя. Підвищений артеріальний тиск запускає каскад патологічних змін у серці, судинах, нирках, сітківці ока, головному мозку, що призводить до виникнення головного болю, погіршення зору, пам'яті, сну, зниження розумової діяльності, розвитку інфаркту та інсульту.

Найголовнішим чинником у профілактиці гіпертонічної хвороби є самосвідомість пацієнта. Регулярно контролюйте свій артеріальний тиск.

Вимірювання артеріального тиску повинно проводитися у спокійному оточенні після 5хвилинного відпочинку. Протягом 30 хв. до вимірювання пацієнт не повинен курити чи пити каву. Манжету розміщують посередині плеча на рівні серця так, аби її нижній край знаходився на 2-2,5 см вище ліктьової ямки, а між манжетою і поверхнею плеча проходив палець. Вимірювання треба проводити не менше двох разів з інтервалом 2-3 хв.

При розходженні результатів більше, ніж на 5 мм рт. ст., необхідно зробити повторні виміри через декілька хвилин.

При першому вимірюванні АТ треба визначати на обох руках, а також в положенні сидячи, стоячи і лежачи. До уваги беруться більш високі значення, які точніше відповідають внутрішньоартеріальному тиску. Не робіть висновку щодо рівня артеріального тиску, орієнтуючись лише на своє самопочуття. Важливо знати, що на початкових стадіях артеріальна гіпертензія може ніяк не проявлятись і не впливати на самопочуття.

Кожен крок, який ви зробите, щоб знизити рівень кров'яного тиску, знижує рівень розвитку захворювання та його ускладнень і продовжує ваше життя.

28 вересня у нашому районі буде проводитись інформаційно-профілактичний захід «День серця».

Медичні працівники будуть вимірювати артеріальний тиск у місцях масового перебування населення: на ринку, в установах, підприємствах, організаціях. Під час заходу роздаватимуться буклети та проводитиметься роз'яснювальна санітарно-освітня робота.

Валентина ДОВГАНЬ, заступник головного лікаря Бершадської ЦРЛ


Дивіться також в розділі  Вдома
» 30.04.2015 У весняно-літній період для кожного з нас, особливо ж для любителів лісових прогулянок, існує ризик підхопити захворювання, про яке далеко не всі знають. Хвороба Лайма (бореліоз) діагностується лише у 40% випадків, причому самолікування або...
» 25.03.2014 У Бершадь родина Кобзіних переїхала із селища Городниці, що на Житомирщині. Привезли із собою не тільки свої звички, а й уподобання і рецепти поліських страв. Одна з них – холодна юшка з грибами та рибою. Без неї на їхній малій батьківщині не...
» 01.01.2014 Ялинки для новорічних потреб можуть мати три варіанти походження: а) бути спеціально вирощеними, б) бути отриманими внаслідок санітарних рубок та прорідження молодих насаджень, в) бути плодом браконьєрського про- мислу. В Україні дуже поширилося...
» 10.12.2013 Пропонуємо кілька порад, які допоможуть зменшити рахунки за електрику, без шахрайських методів.
» 24.11.2013 Як боротися зі стресом
» 09.11.2013 Хронічна серцева недостатність
» 26.08.2013 Життєдайна сила материнського молока
» 30.07.2013 Як сили відновити?
» 02.06.2013 Бережіть себе і будьте здорові
» 02.12.2012 Як запобігти інсульту?
Всі статті розділу Вдома »
Цікаві фото
4 фото   
<b>Журналісти «Бершадського краю» за роботою</b><br />Перед тим, як читач районки ознайомиться з матеріалами, підготовленими її журналістами, кожен з нас повинен побувати...
3 фото   
<b>Бершадський медичний коледж</b><br />
5 фото   
<b>З Вінниці – по Європі</b><br />Розповівши тобі, шановний читачу, про офіційну презентацію Вінницької області у французькому Страсбурзі та...
17 фото   
<b>Бершадь. Путівник 1978 р.</b><br />Дорога стрімко прорізує ободівські ліси, наче ділячи їх навпіл. Зліва за деревами зблискує ставкове плесо, справа...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Війтівка
Островерх Дмитро Павлович (1914) 1914 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 26.02.45. Похов. Східна Пруссія.

З історії Бершаді
До складу підпільних груп, кількість яких зростала, вступали все нові члени. В березні 1943 року для координації розгалуженої сітки підпілля та керівництва двома партизанськими загонами підпільний райком КП(б)У створив Раду на чолі в О. Р. Пилипчуком та партійне бюро у складі Н. Ферштендікера, К. О. Пустовойтова, Я. Ш. Таліса, О. Р. Пилипчука та Н. Т. Друзя. Через 51 комуніста бюро здійснювало... Читати далі »Останні новини
Може бути цікаво

Стежте за своїм тиском - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  18.05.2020(063) 431-41-18
 • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  13.04.2020(067) 225-27-18
 • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  08.04.2020(096) 095-84-08
 • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  16.03.2020(098) 908-43-57
 • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  27.01.2020(068) 041-74-83
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення