Скуштувавши її, чимало бершадців також записали рецепти і самі почали готувати цю страву.
Як же приготувати юшку?
Розповідає колишня полісянка, а нині жителька Бершаді Валентина КОБЗІНА:
– Насамперед потрібно грамів двісті висушених грибів – білих, підберезників, підосичників, маслюків (на вибір). Їх замочують на дві-три години. Паралельно замочується склянка квасолі – годиться будь-яка, та краще брати велику.
Після цього гриби промивають і ставлять варити у каструлю, наповнену приблизно трьома літрами води. Квасолю варять окремо.
Коли гриби трохи прокипіли, в каструлю кидають корінець петрушки, морквину і цілу цибулину – можна навіть нечищену (для того, щоб юшка набула привабливого кольору). А ще – одну-дві почищених, але не розрізаних картоплини.
Уже коли гриби доходитимуть до готовності, додають квасолю і рибу. Риба може бути будь-яка, а найкраще смакують щука, сом, короп, судак. Годиться і морська – скумбрія, можна навіть використовувати консерви.
Усе це ще треба трохи проварити, десь приблизно за десять хвилин до кінця додати лавровий лист і посолити.
На цьому процес не завершується. Юшку ще потрібно охолодити. Для цього каструлю на деякий час (як правило, на ніч) ставлять у прохолодне місце. Це може бути погріб, кімната, яка не опалюється, але в ніякому разі не холодильник.
До столу подається як перша страва разом із пампушками, які смажаться на олії із дріжджового тіста і обтрушуються подрібненим часником.
Холодна городницька юшка особливо смакує на другий день свят.