Fridge magnet wooden gears

Життєдайна сила материнського молока

  • Подобається0Не подобається
  • 26 Серпня 2013, 22:40


Щорічно з 1 до 7 серпня в більш як 170 країнах світу під егідою Всесвітнього альянсу на підтримку грудного вигодовування (WABA) у співпраці з Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) проводиться Всесвітній тиждень підтримки грудного вигодовування. Мета заходу – захист, підтримка і просування грудного вигодовування.

Навряд чи знайдеться хтонебудь, хто заперечуватиме справедливість думки про життєдайну силу материнського молока.

Грудне молоко впродовж усієї історії існування людства залишається поза конкуренцією – це найліпша їжа для немовлят. Навіть за сучасних умов, коли харчова і фармацевтична промисловість набули потужного розвитку, жодна штучна суміш, з представлених на ринку, не в змозі задовольнити потреби малюка краще, аніж материнське молоко.

І мова не тільки про потребу в його складових частинах, але й про близький тілесний та емоційний контакт, мамине тепло і радість найтіснішого спілкування у світі, яке собі можна лише уявити.

Чим же зумовлена беззаперечна перевага природного вигодовування?

Насамперед тим, що завдяки оптимальному балансу складових, грудне молоко впродовж перших 5-6 місяців практично повністю забезпечує дитину харчовими і біологічно активними речовинами.

До його складу входять: найбільш підходящі дитині білки, жири та вуглеводи у необхідній кількості та співвідношенні; достатня кількість вітамінів; залізо, яке практично повністю всмоктується з кишечника; достатня кількість води, навіть у теплому кліматі (у спеку); необхідна кількість кальцію, фосфору, інших життєво важливих мінералів; ферменти – ліпаза, лактаза та інші, які розщеплюють основні інгредієнти молока; речовина біфідусфактор, що сприяє росту і розвитку нормальної мікрофлори кишечника, пригнічує ріст патогенних бактерій; білок лактоферин, що зв’язує залізо, також запобігаючи розмноженню хвороботворної мікрофлори, якій для зростання необхідне залізо; речовини: таурин – необхідний для побудови клітковини ока і тканини головного мозку, карнитин – жироподібна речовина, що сприяє метаболізму жирів у клітинах і тканинах організму, що росте; імунокомпетентні клітини (нейтрофіли, моноцити, лімфоцити); антитіла (імуноглобуліни) проти збудників багатьох розповсюджених інфекцій.

Природне вигодовування відіграє важливу роль у процесах психоемоційних стосунків матері та дитини. Сьогодні саме годування грудьми розглядається як могутній емоційний стимул у процесі становлення психічних функцій дитини.

Крім того, грудне молоко має позитивний віддалений вплив на здоров’я матері та дитини. Так, сучасними науковими дослідженнями доведено, що значно знижується ризик розвитку ожиріння, атеросклерозу, цукрового діабету, хронічних захворювань органів травлення у дітей, які вигодовувалися материнським молоком.

Грудне вигодовування корисне й для мами, бо сприяє профілактиці мастопатії, пухлин молочної залози, онкологічних захворювань матки та яєчників у майбутньому.

Переконливим фактом є те, що грудне вигодовування має суттєві економічні переваги для всієї сім’ї, оскільки економить сімейний бюджет не тільки на купівлі молочних сумішей, сосок, пляшечок, а також ліків для дитини, у якої набагато вищий ризик захворіти при годуванні молочними сумішами.

Світлана КРАСЮК, районний педіатр, Вікторія МАРТИНЮК, лікар-неонатолог.


Дивіться також в розділі  Вдома
» 30.04.2015 У весняно-літній період для кожного з нас, особливо ж для любителів лісових прогулянок, існує ризик підхопити захворювання, про яке далеко не всі знають. Хвороба Лайма (бореліоз) діагностується лише у 40% випадків, причому самолікування або...
» 25.03.2014 У Бершадь родина Кобзіних переїхала із селища Городниці, що на Житомирщині. Привезли із собою не тільки свої звички, а й уподобання і рецепти поліських страв. Одна з них – холодна юшка з грибами та рибою. Без неї на їхній малій батьківщині не...
» 01.01.2014 Ялинки для новорічних потреб можуть мати три варіанти походження: а) бути спеціально вирощеними, б) бути отриманими внаслідок санітарних рубок та прорідження молодих насаджень, в) бути плодом браконьєрського про- мислу. В Україні дуже поширилося...
» 10.12.2013 Пропонуємо кілька порад, які допоможуть зменшити рахунки за електрику, без шахрайських методів.
» 24.11.2013 Як боротися зі стресом
» 09.11.2013 Хронічна серцева недостатність
» 26.08.2013 Життєдайна сила материнського молока
» 30.07.2013 Як сили відновити?
» 02.06.2013 Бережіть себе і будьте здорові
» 02.12.2012 Як запобігти інсульту?
Всі статті розділу Вдома »
Цікаві фото
4 фото   
<b>У світі можна жить без еталонів</b><br />Головною темою на пленарному засіданні сесії Бершадської районної ради, що відбулась 25 травня, було питання...
3 фото   
<b>Випуск у медколеджі</b><br />2 березня 2011 року&nbsp; у Бершадському медичному коледжі відбувся 42 випуск&nbsp; фельдшерів.
21 фото   
<b>Ожеледь. Зима прийшла з сюрпризом</b><br />
3 фото   
<b>Шевченківські читання</b><br />11 березня 2009 року працівниками Бершадського районного краєзнавчого музею проведено традиційні Шевченківські...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Шляхова
Никитчук Петро Спиридонович (1914) 1914 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 22.08.44.

З історії Бершаді
У вересні відбулася ще одна подія — почала своє існування Бершадська комсомольська організація. Комсомольці були бойовими помічниками комуністів у соціалістичному будівництві. Вони зі зброєю в руках боролися проти бандитів, вели велику культосвітню роботу, організовували хати-читальні. Багато чого було зроблено тоді для налагодження контактів місцевої комсомольської організації з молоддю... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Життєдайна сила материнського молока - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники