Fridge magnet wooden gears

У світі можна жить без еталонів

 • Подобається-1Не подобається
 • 6 Червня 2012, 22:27


Фото з мережі "Фейсбук"

Головною темою на пленарному засіданні сесії Бершадської районної ради, що відбулась 25 травня, було питання злочинності. Присутність на сесії Анатолія Матвієнка, депутата Верховної Ради України та земляка бершадчан, зробила сесію досить цікавою: з трибуни сесії лунали викриття, із зали – прохання та категоричні застереження.

Скажімо, одним із депутатських запитів стало питання будівництва на землях Бирлівки та Баланівки об’єктів “Нашої ряби”. Депутат Петро Гоцуляк мав на те підозри, адже за його інформацією “Вінницяобленерго” погодило відповідні технічні умови на підстанцію. (А це є одним із перших сигналів підготовки до початку будівництва. – авт.). Після оприлюднення заяви депутата по залу пішов шумок, мовляв, вже і до нас добралися…

У відповідь ані голова району, ані голова ради нічого не сказали, пообіцяли тільки доповісти іншим разом.

За словами прокурора Бершадського району Федора Куцака, особливо важкі злочини (а це п’ять убивств) хоч і були розкриті, проте повинні викликати занепокоєння як у влади, так і громади.

-Тільки правоохоронцям із цим не впоратися, – наголошував прокурор. – Скільки в районі служб? Близько десятка, а ми маємо показовий приклад їх бездіяльності.

Як приклад було згадане вбивство у селі Тернівка, яке скоїв 13-річний підліток. Він знущався над пенсіонером, обливав його окропом і наносив ножові удари, аж доки той не помер.

Хлопець у свої 13 років ніде не навчався, не працював. Отже, якби ним вчасно опікувалися відповідні служби, то вдалося б врятувати життя пенсіонера, та й сам хлопець міг би мати майбутнє.

Говорив прокурор про те, що левова частка злочинів скоюється у стані алкогольного сп’яніння.

Анатолій Матвієнко у вітальному слові привітав присутніх зі святом Вознесіння, яке розвіяло усі сумніви апостолів та дало людству надію на вічне життя.

- Хай же наша принциповість, моральність розвіють усі ілюзії, аби ми твердо стояли на землі на праведних принципах. – розпочав свій виступ Анатолій Сергійович. – Одразу хочу звернути увагу на головне питання порядку денного – злочинність. Як депутат Верховної Ради я підтримав ряд законодавчих ініціатив, які посилили законодавчу базу у боротьбі із корупцією та іншими злочинами. Не підтримав лише закон про реєстрацію. На мою думку, він недосконалий та має серйозний замах на свободу пересування.

- Я не підтримував цю ідіотську, перепрошую, реформу медичної галузі, але нам треба витягнути з неї якомога більше корисного, – наголосив Анатолій Матвієнко. – Освіта та медицина – останні “окопи”, які ми не можемо залишити. Буду робити все для збереження цих царин, аби нас почули на найвищому рівні. Наразі нам потрібно дільничні лікарні передати на другий рівень, увійти в кооперацію з ними та розвивати водночас сімейну медицину.

Так ми збережемо дільничні лікарні, та не залишимо село без належної медичної допомоги.

Тільки спільно ми можемо змінювати закони. Я чекаю від вас пропозицій та готовий їх вносити.

- Я хочу сказати про загальну правоохоронну проблему: за рівнем корупції Україна – лідер. І те, що влада змінилася, і те, що, начебто, розпочалася судова реформа, прийнятий новий Кримінально-процесуальний Кодекс – ситуацію не змінило: рівень корупції не впав, а зростає.

Натомість, ніякі закони не можуть зупинити злочини і корупцію, якщо суспільство виховується та живе за принципами наживи та влади грошей.

... Все починається з голови. Я наголошую, що не може керівник держави опікувати своїм Межигір’ям і вважати це головним завданням Президента....

...Той, хто йде у владу за гроші, завтра ці гроші давати не буде, але якщо вас так просто куплять, то завтра і так само продадуть. Однаковість перед законом має бути незалежно від посад та політичної належності...

- Зараз працюю в комітеті агропромислового комплексу і земельних відносин, бо переконаний, що земля – це головне. Ми маємо захистити її від олігархів. Я все роблю, аби олігархам не віддати землю. І хочу закликати вас – не служіть олігархам.

Бо олігархам не потрібні села. Їм потрібні обезлюднені населені пункти. Ми маємо думати, як вберегти село. Потрібно зупинити фінансування олігархів, які забирають сьогодні всі державні дотації.

Допомога від держави має бути направлена на дрібнотоварного виробника, фермера.

На сесії Бершадської райради депутати кілька разів говорили, що причиною злочинів є безробіття. Адже, якби була зайнятість та відповідна оплата праці, не було б росту злочинності.

Так, Анатолій Матвієнко розкритикував депутатів за те, що у прийнятому документі про зміни в бюджет немає конкретних кроків.

У нього навіть склалося враження, що підприємців не підтримують, душать.

- Немає жодного слова, як підтримати бізнес. Базар – це найбільше підприємство, і простих людей – підприємців варто підтримувати. До речі, я вніс пропозицію, аби звільнити на місяць бізнес від податку, аби люди могли скористатися законним правом та відпочити влітку. Анатолій Сергійович висловив жаль, що з присутніх підприємців лише один звертається до нього та захищає свою галузь. Всі інші мовчать.

Також Анатолій Матвієнко підтримав депутатський запит щодо приходу в район “Нашої ряби”. Він закликав депутатів уникати гігантоманії, яка веде до екологічної катастрофи.

- Поїдьте у Черкаську область, які там екологічні негаразди, це саме буде мати і Ладижин. Не можна під виглядом нових робочих місць жертвувати регіоном. Та й робочі місця – це сумнівна перспектива. Нині на зарплату в тисячу гривень чи півтори мало хто погодиться, (а, може, це так навмисно і робиться), аби потім привести китайців чи корейців, яким зарплату будуть давати готівкою…

Обурився А. Матвієнко і діями влади Бершадського району, і колективу комунальної газети про поширення інформації, що не відповідає дійсності. Останнім часом активно піариться інший кандидат на фоні газових мереж. Причому, навряд чи він зможе розказати, де брав гроші, і що це за проект, але ж совість дозволила йому на чужому тлі фотографуватися. Якщо він зараз так себе поводить, то хіба з таким обранцем щось зміниться?

На докори Анатолія Матвієнка ніхто не відповів, тільки сиділи керманичі району, опустивши очі.

- Хто з присутніх у залі може сказати, звідки і як фінансується Бершадський район ?(тиша).

Чи знає хтось із тих, кого ви піарите, коли буде наступний транш? (тиша ).

То навіщо ви це робите? – запитував мовчазну публіку народний депутат. Не хочете згадувати мене, не згадуйте. Утім, не заважайте. І не обманюйте людей. Я не перестаю повторювати, що газ для Бершадського району – це мій борг і обов’язок. І він буде в районі. Якщо ви мене підтримаєте, то пришвидшите цей процес, не допоможете – він все рівно йтиме, але повільніше.

Сьогодні вже пішов другий транш – 4 мільйони на роботи, перед цим було ще 10. Труднощів є чимало, бо нині газифікується в державі тільки Бершадський район та Дніпропетровська область.

А закінчив свій виступ перед депутатами Анатолій Матвієнко рядками своєї улюбленої поетеси Ліни Костенко:
У світі можна жить без еталонів,
по-різному дивитися на світ:
широкими очима, з-під долоні,
крізь пальці, у кватирку, з-за воріт.
Від цього світ не зміниться ні трохи,
А все залежить від людських зіниць:
В широких – відіб’ється вся епоха,
У звужених – збіговисько дрібниць.

Людмила Головашич


Дивіться також в розділі  Політика
» 22.12.2017 Другий рік поспіль Микола Кучер є найвідповідальнішим народним депутатом України
» 16.12.2017 Депутатом я обраний по територіальному виборчому округу №14 від політичної партії «Блок Петра Порошенка». Згідно із Законами України «Про статус депутатів місцевих рад» та «Про місцеве самоврядування в Україні» подаю свій звіт про роботу в 2017...
» 18.02.2017 Днями відбулася звітно-виборна конференція Бершадської районної організації політичної партії «Укроп».
» 31.12.2016 Для кожного з нас 2016 рік був сповнений напруженої праці, пошуку правильних рішень і можливостей для нових звершень. Завдяки спільним зусиллям керівництва району, територіальних громад, їхніх мешканців та народного депутата України Миколи Кучера...
» 19.08.2016 Народний депутат провів прийом громадян
» 19.08.2016 Микола Кучер: «Налаштовуймося на позитив, добрі і гарні справи»
» 12.08.2016 Найвідповідальніший народний депутат – Микола Кучер
» 26.03.2016 Діє депутатська група
» 07.01.2016 Звернення
» 20.03.2015 Юлія Тимошенко: Щоб село і селяни стали жити краще
Всі статті розділу Політика »
Цікаві фото
4 фото   
<b>Маєток Ліпковських</b><br />Багатьох жителів цього та навколишніх сіл завжди хвилювала й інтригувала дана тема &ndash; своєю величністю,...
2 фото   
<b>Нарада з питань газифікації району</b><br />Голова районної державної адміністрації Олександр Снігур 28 серпня 2012 року провів чергову робочу нараду щодо...
3 фото   
<b>Іполит Зборовський - патріот і подвижник</b><br />Минулого тижня в читальному залі районної бібліотеки відбулася знакова подія – презентація книги «Іполит Зборовський...
2 фото   
<b>Свято сили, краси і здоров’я</b><br />У другу суботу вересня на стадіоні «Колос» у Бершаді проведено районну спартакіаду «Здоров’я», приурочену до Дня...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Джулинка
Рибак Самуїл Романович (1913) 1913 р., українець, службовець. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 09.07.44 Похов. Ясський пов., Румунія.

З історії Бершаді
Горіла земля під ногами окупантів. Група К. О. Пустовойтова спалила на залізничній станції до тисячі тонн сіна, заготовленого для коней румунських військ, група В. М. Глущенка вивела з ладу 64 трактори, знищила понад 400 тонн пального, сховала 12 розібраних тракторів, які після приходу частин Червоної Армії полагодили. Читати далі »Останні новини
Може бути цікаво

У світі можна жить без еталонів - Політичне життя України та бершадщини зокрема - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  18.05.2020(063) 431-41-18
 • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  13.04.2020(067) 225-27-18
 • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  08.04.2020(096) 095-84-08
 • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  16.03.2020(098) 908-43-57
 • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  27.01.2020(068) 041-74-83
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення