Fridge magnet wooden gears

Обережно: кліщі!

  • Подобається0Не подобається
  • 30 Квітня 2015, 09:00

У весняно-літній період для кожного з нас, особливо ж для любителів лісових прогулянок, існує ризик підхопити захворювання, про яке далеко не всі знають. Хвороба Лайма (бореліоз) діагностується лише у 40% випадків, причому самолікування або неправильне лікування може призвести до паралічу і навіть летального випадку.

Вакцини від цього захворювання немає, а її переносником є кожен третій-четвертий досліджуваний кліщ.

Хто у зоні ризику? Збудник захворювання – бактерії спірохети – потрапляють в організм людини із кишківника кліща. Розповсюдженість хвороби Лайма є ширшою, ніж кліщового енцефаліту. Офіційно в Україні діагноз «кліщовий бореліоз» лікарі ставлять щорічно близько 1,3 тисячі пацієнтів.

Які симптоми? Формена ознака хвороби – червона пляма (ерітема), яка з’являється на місці пристосування кліща.

Вона постійно збільшується (до 20 см у діаметрі), зовнішній край піднімається і має червоний відтінок, а центральна частина плями блідне. Ця відмітина – ознака того, що спірохети потрапили у шкіру і розпочали свою «підривну діяльність».

Дуже важливо поставити правильний діагноз ще на етапі шкірних проявів. На початковій стадії кліщовий бореліоз швидко й успішно лікується.

Перші ознаки захворювання, як правило, з’являються через 14 днів (можуть не визначатися до 2-3 місяців і більше) після укусу кліща: висока температура, сильний головний біль, боязнь світла, блювота, ломота у м’язах. Головна загроза хвороби Лайма у тому, що в 40% випадків хвороба протікає безсимптомно.

Людина роками ходить із кабінету у кабінет зі скаргами на головний біль, слабкість, втомлюваність, а правильний діагноз ставиться вже тоді, коли хвороба стає хронічною і у внутрішніх органах та нервовій системі з’явились патологічні зміни.

Хворобу Лайма в запущеній формі вилікувати дуже важко.

НАЙНЕБЕЗПЕЧНІША ХВОРОБА НЕ ДІАГНОСТУ- ЄТЬСЯ У 60% ВИПАДКІВ.

· Пік активності кліщів припадає на травень-червень та вересень-жовтень; · Кількість укусів збільшується у негоду, напередодні дощу.

Симптоми хвороби Лайма: головний біль, температура, нудота, блювота, ломота у м’язах, пляма на шкірі.

Як попередити хворобу?

Треба знати, що кліщі мешкають у лісах усіх типів: широколистових, хвойних та змішаних – звичних, які часто оточують дачні ділянки.

«Жертву» вони чекають у високій траві, вздовж стежок і просік, і переслідують її до 35 метрів.

Захиститись від кліщів можна тільки за допомогою профілактичних заходів. Збираючись на природу, необхідно одягати світлий закритий одяг.

Не забудьте взяти з собою відлякуючі засоби проти кліщів (репеленти). Після повернення уважно огляньте себе, дітей, домашніх вихованців і букети, які були зібрані на природі.

Пам’ятайте, що в разі укусу кліщем треба обов’язково звернутись за медичною допомогою до лікаря-інфекціоніста, який призначить необхідну екстрену профілактику проти захворювання хворобою Лайма.

Олександр СОРОЧАН, начальник головного управління Держсанепідслужби у Вінницькій області


Дивіться також в розділі  Вдома
» 30.04.2015 У весняно-літній період для кожного з нас, особливо ж для любителів лісових прогулянок, існує ризик підхопити захворювання, про яке далеко не всі знають. Хвороба Лайма (бореліоз) діагностується лише у 40% випадків, причому самолікування або...
» 25.03.2014 У Бершадь родина Кобзіних переїхала із селища Городниці, що на Житомирщині. Привезли із собою не тільки свої звички, а й уподобання і рецепти поліських страв. Одна з них – холодна юшка з грибами та рибою. Без неї на їхній малій батьківщині не...
» 01.01.2014 Ялинки для новорічних потреб можуть мати три варіанти походження: а) бути спеціально вирощеними, б) бути отриманими внаслідок санітарних рубок та прорідження молодих насаджень, в) бути плодом браконьєрського про- мислу. В Україні дуже поширилося...
» 10.12.2013 Пропонуємо кілька порад, які допоможуть зменшити рахунки за електрику, без шахрайських методів.
» 24.11.2013 Як боротися зі стресом
» 09.11.2013 Хронічна серцева недостатність
» 26.08.2013 Життєдайна сила материнського молока
» 30.07.2013 Як сили відновити?
» 02.06.2013 Бережіть себе і будьте здорові
» 02.12.2012 Як запобігти інсульту?
Всі статті розділу Вдома »
Цікаві фото
2 фото   
<b>Найперше – здоров’я пацієнтів</b><br />Людмила Володимирівна Колесник – лікар загальної практики – сімейної медицини Бершадської амбулаторії ЗПСМ. Працює на...
3 фото   
<b>Міжрегіональна науково-практична конференція науковців та вчителів хімії Бершадського району</b><br />За даними районного методкабінету відділу освіти райдержадміністрації 27 вересня 2011 року в рамках року хімії в...
6 фото   
<b>Знайомтеся: дільничні офіцери поліції</b><br />&#160;
4 фото   
<b>Найбільше наше багатство</b><br />Минулої суботи у районному будинку культури відбулися урочистості з нагоди Дня працівників сільського господарства....
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Бершадь
Кольцов Леонтій Галактіонович (1919) 1919 р., росіянин, робітник. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 03.01.45. Похов. Угорщина.

З історії Бершаді
Поряд з досягненнями в економіці відчутні зміни відбувалися в культурному житті. З перших днів після визволення почала виходити районна газета «Соціалістичний шлях» (з 1963 року — «Вогні комунізму»). Відкрилося педагогічне училище, в якому з числа молоді, що мала семирічну освіту, готували учителів початкових класів. У цьому закладі більш як 20 кваліфікованих викладачів навчали понад 300... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Обережно: кліщі! - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники