Fridge magnet wooden gears

Бути чи не бути одноосібником?

  • Подобається0Не подобається
  • 1 Квітня 2011, 09:00

У районі можна було б навести вже чимало прикладів, коли люди виходили з організованих господарств із своїми земельними паями, щоб обробляти їх одноосібно. Але дуже швидко розчаровувалися і шукали шляхів, щоб знову віддати їх в оренду у товариство, з якого вийшли. І ось до редакції знову зателефонували, що в цьому році декілька чоловік хочуть вийти з паями з ТОВ «Березівка».

Хоч це справа кожного з них, все ж спробували розібратися, наскільки виправданим є такий крок, а заодно вияснили і позицію інвестора, в даному випадку ТОВ «Чарівна нива», у якого ці землі в суборенді, на такий перебіг подій.

Подібний рух набуває гостроти, як правило, незадовго перед початком весняних польових робіт. І власників земельних паїв певною мірою можна зрозуміти. Адже багатьом в Березівці не вистачає робочих місць, а це може означати, що і засобів для існування. Тож, за зиму кожний міг підрахувати, що, зібравши урожай із своєї землі, мав би набагато більше, як має від орендної плати.

Та чи не хибною є така думка? Багатьма, на жаль, не враховується при цьому те, що не хлібом єдиним, як кажуть, живе сьогодні село. Ще невідомо, чи вигадала б від того громада, якби частина людей залишила з паями господарство. Адже давно і в усьому світі визнано, що найпродуктивніше використовується техніка все-таки на великих масивах. На незначних – затрати пального на холості переїзди, розвороти тощо зростають, і все це відбивається на собівартості продукції. До того ж для ТОВ «Чарівна нива» далеко не чужими є проблеми громади. Навіть зробивши невелику екскурсію по цьому селу, чи не на кожному кроці проглядалися, нехай поки що не такі вже і значні, а все ж сліди діяльності товариства. Адже у сільських радах тепер грошей немає. То тільки здається, що на освітлення хоча б окремих вулиць, допомогу дитячому садку, школі витрачаються незначні кошти.

А якщо все підрахувати, то набереться чимала сума. Он тільки на лікарню в Тернівці витрачено останнім часом десятки тисяч гривень.

Чого тільки вартими бувають затрати на прибирання в селах. Щось не віриться, щоб настільки ж розщедрилися одноосібники, виділяючи з власної кишені кошти, щоб у селах хоч щось функціонувало, а самі вони набули охайного вигляду.

Та і орендну плату ТОВ «Чарівна нива» платить одну з найбільших у районі – торік видали по 1,2 тонни зерна. А ще ж не потрібно скидати з рахунків, що товариство платить податки і в бюджет, і в Пенсійний фонд тощо. При виході з паями з господарства чимало з цього заховається, як тепер кажуть «у тінь».

Або ж як можна не враховувати, в яку копійку обходиться тепер оранка, взагалі обробіток грунту, мінеральні добрива, засоби захисту та їх внесення. Надто бере сумнів, що всі з одноосібників зуміють цим займатися. А не дасиш нічого землі, то нічого суттєвого від неї не чекай.

Питання виходу із земельними паями були і, мабуть, ще будуть. Керівник ТОВ «Чарівна нива» В. В. Корчевний не проти цього, бо впевнений: рано чи пізно істина візьме верх. Але сама процедура виходу, на його думку, повинна бути цивілізованою.

Адже із заявами в даному випадку люди звернулися не заздалегідь, у кінці жнив, як це мало б бути, а тоді, коли поля вже удобрено, повиорювано, закупили на ці площі насіння. Та й коли завозили мінеральні добрива – а в Березівці в сільгосптоваристві їх нині стільки, скільки ще не було за всю її історію, розраховували на певну площу землі. Тому заяви про вихід пайовиків суттєво підводять інвестора. Та ще й «допомагає» жити одна з проектних організацій, представники якої взяли, та й позабивали кілки, виділивши таким чином межі окремих земельних ділянок в натурі. В. Д. Гладкий – начальник відділу держкомзему в районі, якого теж застали в селі, стверджує, що без їх відома цього робити не можна.

Так, проблема зайнятості населення інвестором не вирішується ні в Березівці, ні в Тернівці. Але проглядається й інше – безробіття наяву, а працювати, буває, нема кому.

Торік, наприклад, у ТОВ два місяці пішло на те, щоб знайти комбайнера. І це на нову техніку, при умові прекрасного заробітку. В цьому році теж ледве знайшли механізатора, хоч у селах вони є.

За словами В.В. Корчевного заробітна плата у ТОВ «Чарівна нива» одна з найвищих у районі, оренда – теж.

Скільки ТОВ «Чарівна нива» допомагає селам, по мірі можливостей звичайно, тут не прийнято афішувати. Але немало.

Особисто для директора цього господарства допомога на звернення до нього когось із сільських голів – закон. Тож всі мають бути зацікавленими у співпраці. Одноосібники теж. І здавати свою землю в оренду чи господарювати самостійно – це їх право. Тільки про вимоги законодавства не треба забувати.

Павло КУШПЕЛА.


Дивіться також в розділі  Нове в роботі
» 15.06.2018 У цьому році розпочата реформа первинної ланки медичних закладів та стартувала кампанія з вибору сімейних лікарів.
» 15.06.2018 Голова Бершадської районної ради М.Г. Бурлака видав розпорядження від 13 червня 2018 року №45 «Про скликання 20 сесії районної ради 7 скликання», пленарне засідання якої провести 10 липня поточного року в залі засідань комунальної організації...
» 13.04.2018 2017 року на сайті Міністерства юстиції України запрацював єдиний реєстр боржників. У ньому можна знайти відомості про боржника за прізвищем, ім’ям, по батькові та реєстраційним номером облікової картки платника податків. Вільний та безоплатний...
» 07.04.2018 Голова Бершадської районної ради М.Г.Бурлака видав розпорядження від 4 квітня 2018 року №26 «Про скликання 19 сесії районної ради 7 скликання», пленарне засідання якої провести 20 квітня поточного року в залі засідань КО Бершадська РДЮСШ «Ровесник».
» 07.04.2018 Засідання координаційної ради з питань місцевого самоврядування
» 07.04.2018 Юридичний практикум
» 01.04.2018 Події. Новини. Факти.
» 01.04.2018 Про державну підтримку вирощування молодняка ВРХ
» 01.04.2018 Часткова компенсація вартості техніки
» 01.04.2018 Про щорічну грошову допомогу до 9 травня
Всі статті розділу Нове в роботі »
Цікаві фото
3 фото   
<b>Випуск у медколеджі</b><br />2 березня 2011 року&nbsp; у Бершадському медичному коледжі відбувся 42 випуск&nbsp; фельдшерів.
11 фото   
<b>Зустріч з Анатолієм МАТВІЄНКОМ</b><br />3 травня в громадській приймальні Бершадського району було проведено прийом громадян з особистих питань народним...
7 фото   
<b>Запалення газу в Шумилові</b><br />2 лютого 2011 року у с Шумилів Бершадського району перебував голова Вінницької облдержадміністрації М.Джига.
6 фото   
<b>СТАВКИ</b><br />Виникло, ймовірно ще в Х/ІІ столітті. Назва походить від великої кількості підгрунтових вод, які весною стають ставками.
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Голдашівка
Заморський Костянтин Васильович (1901) 1901 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 00.05.44.

З історії Бершаді
До складу підпільних груп, кількість яких зростала, вступали все нові члени. В березні 1943 року для координації розгалуженої сітки підпілля та керівництва двома партизанськими загонами підпільний райком КП(б)У створив Раду на чолі в О. Р. Пилипчуком та партійне бюро у складі Н. Ферштендікера, К. О. Пустовойтова, Я. Ш. Таліса, О. Р. Пилипчука та Н. Т. Друзя. Через 51 комуніста бюро здійснювало... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Бути чи не бути одноосібником? - Новинки в галузях Бершаді та району - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники