Малий і середній бізнес в районі

 • Подобається0Не подобається
 • 24 Листопада 2011, 09:00

Діяльність малого та середнього бізнесу без підтримки місцевих органів влади практично неможлива, та й влада для вирішення питань соціально-економічного розвитку району звертається та опирається саме на представників підприємництва. І це закономірно. Адже малий та середній бізнес займає досить стійку позицію в господарському комплексі нашого регіону. На сьогодні це 145 діючих малих підприємств, 117 фермерських господарств, 3422 підприємців-фізичних осіб. В цьому секторі економіки зайнято більше 5 тисяч чоловік.

З метою забезпечення умов для подальшого розвитку малого підприємництва в районі відпрацьовано програмний підхід до даного питання. Реалізація таких програм в попередні роки дала змогу створити достатню інфраструктуру підтримки малого бізнесу, що є важливою умовою забезпечення його розвитку (банківські установи, кредитні спілки, страхові компанії, громадські організації підприємців).

На сьогодні в районі реалізовуються заходи, передбачені програмою розвитку малого підприємництва Бершадського району на 2011-2012 роки. Було б помилково стверджувати, що все відбувається так, як заплановано.

Адже час змінюється. Виникають певні ризики та загрози, змінюється законодавча база.

Тому бізнес готовий обговорювати проблемні питання, надавати пропозиції до законодавчих актів, готовий співпрацювати з владою задля спільної користі. Та й влада не стоїть осторонь проблем підприємництва.

Під час формування та реалізації соціально-економічної політики в районі здійснюється співпраця підприємців з координаційною радою з питань розвитку підприємництва та реалізації державної регуляторної політики при голові райдержадміністрації, на координаційній раді розглядаються актуальні для малого та середнього бізнесу питання.

Зокрема, про підсумки участі суб’єктів підприємництва в обласному конкурсі на часткове відшкодування відсоткових ставок за кредитами, залученими на реалізацію інвестиційних проектів, про взаємодію дозвільних органів району з адміністратором дозвільного офісу, про невідкладні заходи по реалізації державної політики у сфері підприємництва, про стан виконання районної програми розвитку підприємництва, про відзначення Дня підприємця, про зміни в чинному законодавстві тощо.

Впроваджено спрощений механізм започаткування та виходу із бізнесу. Працює дозвільний офіс.

В райдержадміністрації створено веб-сторінку, на якій є розділи: регуляторна політика, дозвільний офіс, реєстраційний офіс. На сторінках веб-сторінки ведеться активне обговорення проблем розвитку підприємництва в районі. Сторінка є відкритою та доступною.

В органах податкової інспекції запроваджено телефон довіри. Систематично проводяться консультації із суб’єктами підприємницької діяльності.

До цього слід додати і численні зустрічі перших осіб району та керівників районних установ з суб’єктами малого та середнього бізнесу по роз’ясненню нововведень в законодавстві, обговоренню поточних проблем у форматі виїзних прийомів громадян, зборів, колективних зустрічей.

В свою чергу підприємницькі структури в певній мірі беруть участь в утриманні об’єктів соціальної інфраструктури (спонсорська допомога, меценатство). Адже в нинішній період економії бюджетних фінансових ресурсів без допомоги підприємців не може обійтись ні школа, ні садочок, ні медичний заклад.

Підприємницькі структури активно беруть участь в наданні спонсорської допомоги, в організації та проведенні різноманітних районних святкових заходів і пам’ятних дат, спортивних свят. Бізнес надає матеріальну допомогу незахищеним верствам населення, ветеранам війни та праці.

Так, ПП «Де Люкс» створило команду з футболу «Підприємець», утримує її, надає допомогу спортсменам з армреслінгу, а також бере участь в інших благодійних акціях.

Не буду ідеалізувати підприємницьке середовище в районі, адже воно є складовою тих процесів, що відбуваються в державі. Проблем більш, ніж достатньо. Вони потребують виваженого підходу та системного, послідовного вирішення.

Та вважаю, що їх неможливо вирішити без відповідних заходів на державному рівні, якісної законодавчої бази.

Серед них важливою є, насамперед, державна підтримка, в основі якої – необхідність створення відповідної правової бази розвитку малого підприємництва, матеріально-технічна та фінансово-кредитна підтримка, розширення кадрового забезпечення, розвиток і впровадження інноваційних технологій, а головне – захист прав як підприємців-роботодавців, так і найманих працівників

Борис ОХРІМЕНКО, депутат районної ради.


Дивіться також в розділі  Нове в роботі
» 15.06.2018 У цьому році розпочата реформа первинної ланки медичних закладів та стартувала кампанія з вибору сімейних лікарів.
» 15.06.2018 Голова Бершадської районної ради М.Г. Бурлака видав розпорядження від 13 червня 2018 року №45 «Про скликання 20 сесії районної ради 7 скликання», пленарне засідання якої провести 10 липня поточного року в залі засідань комунальної організації...
» 13.04.2018 2017 року на сайті Міністерства юстиції України запрацював єдиний реєстр боржників. У ньому можна знайти відомості про боржника за прізвищем, ім’ям, по батькові та реєстраційним номером облікової картки платника податків. Вільний та безоплатний...
» 07.04.2018 Голова Бершадської районної ради М.Г.Бурлака видав розпорядження від 4 квітня 2018 року №26 «Про скликання 19 сесії районної ради 7 скликання», пленарне засідання якої провести 20 квітня поточного року в залі засідань КО Бершадська РДЮСШ «Ровесник».
» 07.04.2018 Засідання координаційної ради з питань місцевого самоврядування
» 07.04.2018 Юридичний практикум
» 01.04.2018 Події. Новини. Факти.
» 01.04.2018 Про державну підтримку вирощування молодняка ВРХ
» 01.04.2018 Часткова компенсація вартості техніки
» 01.04.2018 Про щорічну грошову допомогу до 9 травня
Всі статті розділу Нове в роботі »
Цікаві фото
3 фото   
<b>Міжрегіональна науково-практична конференція науковців та вчителів хімії Бершадського району</b><br />За даними районного методкабінету відділу освіти райдержадміністрації 27 вересня 2011 року в рамках року хімії в...
4 фото   
<b>Дяківка на межі трьох областей</b><br />Це село за графіком відвідала робоча група у складі начальників відділів та структурних підрозділів РДА, яку очолював...
15 фото   
<b>Фестиваль родинної пісні «Мамина піч» 2013</b><br />Цьогоріч як і щороку 2-го серпня на Іллі заслужений артист України, «народний кум України»&#160;Микола Янченко зібрав...
5 фото   
<b>З надією на дощ</b><br />Людно було днями біля відомого на території Бирлівської територіальної громади Бурлакового джерела. З надією на...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Бирлівка
Четвертинівський Сава Іванович (1922) 1922 р., українець. Мобілізований в 1940 р. Рядовий. Загинув 00.07.44.

З історії Бершаді
Успішне завершення відбудови та дальшого розвитку народного господарства трудящі Бершаді відзначили новими трудовими досягненнями. Великий обсяг капітальних робіт здійснено на спиртовому заводі, внаслідок чого підприємство перетворилося на комбінат. Крім спирту, тут почали виробляти кормові дріжджі й пиво. Під час реконструкції багато творчої видумки виявили кваліфіковані робітники —... Читати далі »Останні новини
Може бути цікаво

Малий і середній бізнес в районі - Новинки в галузях Бершаді та району - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  18.05.2020(063) 431-41-18
 • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  13.04.2020(067) 225-27-18
 • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  08.04.2020(096) 095-84-08
 • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  16.03.2020(098) 908-43-57
 • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  27.01.2020(068) 041-74-83
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення