Fridge magnet wooden gears

Схід села перетворився у зборище неприязні

  • Подобається0Не подобається
  • 11 Квітня 2012, 09:00

На чергові збори громадян прибула з райцентру чимала делегація керівників на чолі з головою райдержадміністрації О.Ф. Снігуром, маючи за мету уважно вислухати здобутки і проблеми серебріївчан у звітній доповіді сільського голови та у виступах жителів. Однак свій звіт С.А. Люльчак так і не виголосив – спочатку через низьку явку людей, а потім, з її збільшенням, через протистояння і неприязнь «ворогуючих сторін», які звели зібрання лише до розмови щодо конфліктної ситуації в місцевому сільгосптоваристві та подальшого використання земельних і майнових паїв.

Відразу зазначу, що за багато років постійних відвідувань сільських зборів громадян довелося бачити всякого «дива», однак таку неорганізованість, неприязнь, небажання почути один одного зустрів чи не вперше. І це в маленькій Серебрії, яка завжди вирізнялася чорноземами, добрими й працьовитими людьми. Мабуть, аграрні реформи і частина їх негативу суттєво поскубли не лише моральні основи жителів цього села, а і їх добробут та впевненість в завтрашньому дні.

Не вдаючись в деталі, спробую схематично поінформувати тебе, читачу, в серебрійській ситуації, яку для себе дещо усвідомив з почутого. Невеличке сільгосппідприємство «Зоря» в останнє десятиріччя особливими здобутками не вирізнялось. Саме цим можна пояснити спробу його керівників запросити ефективного інвестора з Дніпропетровщини.

Однак роки співпраці з ним до поліпшення стану в господарстві, як і в добробуті його працівників, не призвели. Допомоги від інвестора не дочекалося й село.

Зміна керівництва в ПП «Зоря» на нове, приїзже, на думку одних сприяла його розвитку, а інших – ще більше розколола село на «ворожі табори», «відірвала від району». Розпочалася нерозбериха з укладанням нових договорів на оренду землі і майнового паю, бажання частини її власників розірвати їх і господарювати самостійно тощо. Тож посипалися обвинувачення одні одних, не забули і про сільську владу. Причому, якщо спочатку частина власників паїв зовсім не допускала сільського голову до «справ хазяйських», вважаючи це «не його ділом», то на зборах вона вже звинувачувала його в небажанні втручатися в ситуацію.

До речі, Сергій Альбертович Люльчак, не зважаючи на молодість, вже більше десяти років очолює сільську раду й досить уважно ставиться до людей, їх проблем і всіляко прагне допомогти. Він – беззаперечний лідер в громаді. Інша справа, що можливості у нього, особливо матеріальні, дуже обмежені. Тим більше, що з боку сільгосппідприємства ніякої підтримки нині не відчувається.

Спробувала пояснити ситуацію в сіль госппідприємстві і його арбітражний керуючий О.А. Гонта, яку запросило на збори районне керівництво. – Справа про банкруцтво ПП «Зоря» порушене ще в лютому 2010 року, – зазначила вона. – Зараз відкрито процедуру санації, яка дозволить увійти законно інвестору – нині є три пропозиції, в тому числі і одного з Бершадського району. Разом з тим, СТОВ ім. Мічуріна вже вкладає в серебрійське господарство свої кошти, хоч і не має на це відповідної правової основи. Борги ПП «Зоря» ще два роки тому становили 2,2 млн. грн. і зараз навіть зросли.

– Головне зараз, – підкреслила Оксана Анатоліївна, – визначитися хто буде інвестором і на яких умовах він прийде.

Важко передати атмосферу цього зібрання, яке постійно супроводжувалося звинуваченнями і викриками з обох сторін. Одні – «дайте нам можливість спокійно працювати в нинішньому сільгосппідприємстві», інші – «дайте нам іншого інвестора та керівника», або ж «земля по документам моя, і я її не віддам нікому» (на знімках). Кожен відстоював «свою правду».

Районні керівники, зокрема й очільник відділення Держкомзему в Бершадському районі В.Д. Гладкий, також пояснювали присутнім правові аспекти ситуації, зазначивши, що власники паїв повинні самі визначати їх долю і ніхто не має права втручатися в їх дії під час укладання договорів орен ди. Однак, якщо є протиріччя з їх виконання, то їх подальшу долю має визначати тільки суд. Це дуже важливо, оскільки люди ще по-старому вважають, що влада – сільська і районна – «має давати» їм інвесторів і «грамотних керівників».

Що це не так, і тільки самі орендодавці мають приймати рішення про подальшу долю своїх паїв, говорив у своєму виступі й голова райдержадміністрації О.Ф. Снігур. – Ми, тобто влада, готові вам все роз’яснювати, висловлювати свою позицію і думку, – сказав він, – але коли ви цього хочете і звертаєтеся до нас. Влада ж, насамперед, має стояти на боці Закону і домагатися його виконання від орендарів, у тому числі в сплаті ними податків, виплати гідної заробітної плати тощо.

Суть головної поради керівника району зводилася до того, що люди самі повинні цікавитися в інвестора, як він використовує їх майно і що з цього матимуть вони й село в цілому. А для цього треба більше зустрічатися, все обговорювати, позбутися проти стояння, не бути байдужими і до ситуації в селі.

З цим не можна не погодитися.

Хочеться вірити, що слова, винесені у заголовок, стосуються лише сьогодення, і незабаром ситуація зміниться на краще. Тим більше, що останнє слово мають сказати не тільки ті шістдесят людей, які брали участь у зібранні, а й більшість інших жителів Серебрії.

Павло БАЙДАЛЮК


Дивіться також в розділі  В громадах
» 16.06.2018 У день Святого Духа (28 травня) в Березівці урочисто відзначили десятиріччя з часу освячення сільського храму Івана Богослова.
» 16.06.2018 Депутат облради Володимир Зарічанський ініціював створення пам’ятника Кобзареві у рідній Війтівці. Погруддя генія літератури та пророка нації виготовляє відомий скульптор, народний художник України, доцент кафедри скульптури Харківської державної...
» 16.06.2018 Бершадська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини цього року визнана кращою у районі серед амбулаторій ЗПСМ. Із 2016 року очолює установу мудра жінка, знавець своєї справи, лікар вищої категорії Антоніна Іванівна Колесник. У медицині...
» 16.06.2018 Відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги (НЕМД) визнано кращим відділенням Бершадської ОЛІЛ. У більшій його частині проведено ремонти, які ще тривають.
» 16.06.2018 Заради дітей
» 16.06.2018 Краще відділення
» 16.06.2018 Згуртованість, професіоналізм, колегіальність та послідовність – головні критерії діяльності медиків району
» 15.06.2018 Спиртозаводу нема, а спирт виробляється
» 15.06.2018 Переможці 15 обласного конкурсу
» 08.04.2018 Ефективне реагування на надзвичайні ситуації
Всі статті розділу В громадах »
Цікаві фото
2 фото   
<b>В Житомирі презентували книгу спогадів про В. Кавуна</b><br />5 травня у Житомирській облдержадміністрації відбулася презентація книги спогадів про Василя Кавуна «Живий у пам’яті...
3 фото   
<b>«Звучать Шевченкові слова»</b><br />Під такою назвою з нагоди святкування Шевченківських днів в Україні в читальній залі Бершадської ра йон ної...
4 фото   
<b>Проблеми освіти, кадрові питання</b><br />Більше місяця минуло відтоді, як Михайло Бурлака був призначений головою райдержадміністрації і склав повноваження...
11 фото   
<b>ГЛИНСЬКЕ</b><br />
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Яланець
Зелененький Анатолій Савелійович (1924) 1924 р., українець. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 15.07.43. Похов. с. Кривцово, Орловська обл.

З історії Бершаді
Виконуючи інтернаціональний обов'язок, трудящі Бершаді неодноразово збирали кошти на допомогу республіканським військам Іспанії. Значні кошти надходили від бершадців у фонд зміцнення обороноздатності нашої країни, на рахунок добровільних організацій Червоного Хреста та Тсоавіахіму. Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Схід села перетворився у зборище неприязні - В господарствах і громадах, селах Бершадського району та м. Бершадь - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники