Схід села перетворився у зборище неприязні

 • Подобається0Не подобається
 • 11 Квітня 2012, 09:00


На чергові збори громадян прибула з райцентру чимала делегація керівників на чолі з головою райдержадміністрації О.Ф. Снігуром, маючи за мету уважно вислухати здобутки і проблеми серебріївчан у звітній доповіді сільського голови та у виступах жителів. Однак свій звіт С.А. Люльчак так і не виголосив – спочатку через низьку явку людей, а потім, з її збільшенням, через протистояння і неприязнь «ворогуючих сторін», які звели зібрання лише до розмови щодо конфліктної ситуації в місцевому сільгосптоваристві та подальшого використання земельних і майнових паїв.

Відразу зазначу, що за багато років постійних відвідувань сільських зборів громадян довелося бачити всякого «дива», однак таку неорганізованість, неприязнь, небажання почути один одного зустрів чи не вперше. І це в маленькій Серебрії, яка завжди вирізнялася чорноземами, добрими й працьовитими людьми. Мабуть, аграрні реформи і частина їх негативу суттєво поскубли не лише моральні основи жителів цього села, а і їх добробут та впевненість в завтрашньому дні.

Не вдаючись в деталі, спробую схематично поінформувати тебе, читачу, в серебрійській ситуації, яку для себе дещо усвідомив з почутого. Невеличке сільгосппідприємство «Зоря» в останнє десятиріччя особливими здобутками не вирізнялось. Саме цим можна пояснити спробу його керівників запросити ефективного інвестора з Дніпропетровщини.

Однак роки співпраці з ним до поліпшення стану в господарстві, як і в добробуті його працівників, не призвели. Допомоги від інвестора не дочекалося й село.

Зміна керівництва в ПП «Зоря» на нове, приїзже, на думку одних сприяла його розвитку, а інших – ще більше розколола село на «ворожі табори», «відірвала від району». Розпочалася нерозбериха з укладанням нових договорів на оренду землі і майнового паю, бажання частини її власників розірвати їх і господарювати самостійно тощо. Тож посипалися обвинувачення одні одних, не забули і про сільську владу. Причому, якщо спочатку частина власників паїв зовсім не допускала сільського голову до «справ хазяйських», вважаючи це «не його ділом», то на зборах вона вже звинувачувала його в небажанні втручатися в ситуацію.

До речі, Сергій Альбертович Люльчак, не зважаючи на молодість, вже більше десяти років очолює сільську раду й досить уважно ставиться до людей, їх проблем і всіляко прагне допомогти. Він – беззаперечний лідер в громаді. Інша справа, що можливості у нього, особливо матеріальні, дуже обмежені. Тим більше, що з боку сільгосппідприємства ніякої підтримки нині не відчувається.

Спробувала пояснити ситуацію в сіль госппідприємстві і його арбітражний керуючий О.А. Гонта, яку запросило на збори районне керівництво. – Справа про банкруцтво ПП «Зоря» порушене ще в лютому 2010 року, – зазначила вона. – Зараз відкрито процедуру санації, яка дозволить увійти законно інвестору – нині є три пропозиції, в тому числі і одного з Бершадського району. Разом з тим, СТОВ ім. Мічуріна вже вкладає в серебрійське господарство свої кошти, хоч і не має на це відповідної правової основи. Борги ПП «Зоря» ще два роки тому становили 2,2 млн. грн. і зараз навіть зросли.

– Головне зараз, – підкреслила Оксана Анатоліївна, – визначитися хто буде інвестором і на яких умовах він прийде.

Важко передати атмосферу цього зібрання, яке постійно супроводжувалося звинуваченнями і викриками з обох сторін. Одні – «дайте нам можливість спокійно працювати в нинішньому сільгосппідприємстві», інші – «дайте нам іншого інвестора та керівника», або ж «земля по документам моя, і я її не віддам нікому» (на знімках). Кожен відстоював «свою правду».

Районні керівники, зокрема й очільник відділення Держкомзему в Бершадському районі В.Д. Гладкий, також пояснювали присутнім правові аспекти ситуації, зазначивши, що власники паїв повинні самі визначати їх долю і ніхто не має права втручатися в їх дії під час укладання договорів орен ди. Однак, якщо є протиріччя з їх виконання, то їх подальшу долю має визначати тільки суд. Це дуже важливо, оскільки люди ще по-старому вважають, що влада – сільська і районна – «має давати» їм інвесторів і «грамотних керівників».

Що це не так, і тільки самі орендодавці мають приймати рішення про подальшу долю своїх паїв, говорив у своєму виступі й голова райдержадміністрації О.Ф. Снігур. – Ми, тобто влада, готові вам все роз’яснювати, висловлювати свою позицію і думку, – сказав він, – але коли ви цього хочете і звертаєтеся до нас. Влада ж, насамперед, має стояти на боці Закону і домагатися його виконання від орендарів, у тому числі в сплаті ними податків, виплати гідної заробітної плати тощо.

Суть головної поради керівника району зводилася до того, що люди самі повинні цікавитися в інвестора, як він використовує їх майно і що з цього матимуть вони й село в цілому. А для цього треба більше зустрічатися, все обговорювати, позбутися проти стояння, не бути байдужими і до ситуації в селі.

З цим не можна не погодитися.

Хочеться вірити, що слова, винесені у заголовок, стосуються лише сьогодення, і незабаром ситуація зміниться на краще. Тим більше, що останнє слово мають сказати не тільки ті шістдесят людей, які брали участь у зібранні, а й більшість інших жителів Серебрії.

Павло БАЙДАЛЮК


Дивіться також в розділі  В громадах
» 16.06.2018 У день Святого Духа (28 травня) в Березівці урочисто відзначили десятиріччя з часу освячення сільського храму Івана Богослова.
» 16.06.2018 Депутат облради Володимир Зарічанський ініціював створення пам’ятника Кобзареві у рідній Війтівці. Погруддя генія літератури та пророка нації виготовляє відомий скульптор, народний художник України, доцент кафедри скульптури Харківської державної...
» 16.06.2018 Бершадська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини цього року визнана кращою у районі серед амбулаторій ЗПСМ. Із 2016 року очолює установу мудра жінка, знавець своєї справи, лікар вищої категорії Антоніна Іванівна Колесник. У медицині...
» 16.06.2018 Відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги (НЕМД) визнано кращим відділенням Бершадської ОЛІЛ. У більшій його частині проведено ремонти, які ще тривають.
» 16.06.2018 Заради дітей
» 16.06.2018 Краще відділення
» 16.06.2018 Згуртованість, професіоналізм, колегіальність та послідовність – головні критерії діяльності медиків району
» 15.06.2018 Спиртозаводу нема, а спирт виробляється
» 15.06.2018 Переможці 15 обласного конкурсу
» 08.04.2018 Ефективне реагування на надзвичайні ситуації
Всі статті розділу В громадах »
Цікаві фото
19 фото   
<b>24 серпня - День Незалежності України</b><br />
4 фото   
<b>На карті України з’явилася «Країна чеснот»</b><br />В українських школах завершився навчальний рік, пролунав останній дзвоник, і за вікном уже майже літо. Для дітей це –...
15 фото   
<b>МАНЬКІВКА</b><br />
3 фото   
<b>Свята вода очищує і виганяє нечисть</b><br />Його ще називають Йордан та Богоявлення. З ним пов'язують хрещення Ісуса Христа в ріці Йордані. Традиційно в цей день...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Бершадь
Табачнюк Семен Григорович Єврей, робітник. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 07.02.44.

З історії Бершаді
Характерною є історія заводу металовиробів, у якій немов відбито шлях розвитку економіки міста. Перед революцією в заштатному містечку існувало понад двісті дрібних майстерень, продукція яких реалізовувалась через подібні ж дрібні крамнички. В радянський час ремісники об'єдналися в артілі, які в роки семирічки переросли в сучасний завод металовиробів. У 1971 році асортимент підприємства... Читати далі »Останні новини
Може бути цікаво

Схід села перетворився у зборище неприязні - В господарствах і громадах, селах Бершадського району та м. Бершадь - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  18.05.2020(063) 431-41-18
 • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  13.04.2020(067) 225-27-18
 • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  08.04.2020(096) 095-84-08
 • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  16.03.2020(098) 908-43-57
 • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  27.01.2020(068) 041-74-83
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення