Схід села перетворився у зборище неприязні

 • Подобається0Не подобається
 • 11 Квітня 2012, 09:00


На чергові збори громадян прибула з райцентру чимала делегація керівників на чолі з головою райдержадміністрації О.Ф. Снігуром, маючи за мету уважно вислухати здобутки і проблеми серебріївчан у звітній доповіді сільського голови та у виступах жителів. Однак свій звіт С.А. Люльчак так і не виголосив – спочатку через низьку явку людей, а потім, з її збільшенням, через протистояння і неприязнь «ворогуючих сторін», які звели зібрання лише до розмови щодо конфліктної ситуації в місцевому сільгосптоваристві та подальшого використання земельних і майнових паїв.

Відразу зазначу, що за багато років постійних відвідувань сільських зборів громадян довелося бачити всякого «дива», однак таку неорганізованість, неприязнь, небажання почути один одного зустрів чи не вперше. І це в маленькій Серебрії, яка завжди вирізнялася чорноземами, добрими й працьовитими людьми. Мабуть, аграрні реформи і частина їх негативу суттєво поскубли не лише моральні основи жителів цього села, а і їх добробут та впевненість в завтрашньому дні.

Не вдаючись в деталі, спробую схематично поінформувати тебе, читачу, в серебрійській ситуації, яку для себе дещо усвідомив з почутого. Невеличке сільгосппідприємство «Зоря» в останнє десятиріччя особливими здобутками не вирізнялось. Саме цим можна пояснити спробу його керівників запросити ефективного інвестора з Дніпропетровщини.

Однак роки співпраці з ним до поліпшення стану в господарстві, як і в добробуті його працівників, не призвели. Допомоги від інвестора не дочекалося й село.

Зміна керівництва в ПП «Зоря» на нове, приїзже, на думку одних сприяла його розвитку, а інших – ще більше розколола село на «ворожі табори», «відірвала від району». Розпочалася нерозбериха з укладанням нових договорів на оренду землі і майнового паю, бажання частини її власників розірвати їх і господарювати самостійно тощо. Тож посипалися обвинувачення одні одних, не забули і про сільську владу. Причому, якщо спочатку частина власників паїв зовсім не допускала сільського голову до «справ хазяйських», вважаючи це «не його ділом», то на зборах вона вже звинувачувала його в небажанні втручатися в ситуацію.

До речі, Сергій Альбертович Люльчак, не зважаючи на молодість, вже більше десяти років очолює сільську раду й досить уважно ставиться до людей, їх проблем і всіляко прагне допомогти. Він – беззаперечний лідер в громаді. Інша справа, що можливості у нього, особливо матеріальні, дуже обмежені. Тим більше, що з боку сільгосппідприємства ніякої підтримки нині не відчувається.

Спробувала пояснити ситуацію в сіль госппідприємстві і його арбітражний керуючий О.А. Гонта, яку запросило на збори районне керівництво. – Справа про банкруцтво ПП «Зоря» порушене ще в лютому 2010 року, – зазначила вона. – Зараз відкрито процедуру санації, яка дозволить увійти законно інвестору – нині є три пропозиції, в тому числі і одного з Бершадського району. Разом з тим, СТОВ ім. Мічуріна вже вкладає в серебрійське господарство свої кошти, хоч і не має на це відповідної правової основи. Борги ПП «Зоря» ще два роки тому становили 2,2 млн. грн. і зараз навіть зросли.

– Головне зараз, – підкреслила Оксана Анатоліївна, – визначитися хто буде інвестором і на яких умовах він прийде.

Важко передати атмосферу цього зібрання, яке постійно супроводжувалося звинуваченнями і викриками з обох сторін. Одні – «дайте нам можливість спокійно працювати в нинішньому сільгосппідприємстві», інші – «дайте нам іншого інвестора та керівника», або ж «земля по документам моя, і я її не віддам нікому» (на знімках). Кожен відстоював «свою правду».

Районні керівники, зокрема й очільник відділення Держкомзему в Бершадському районі В.Д. Гладкий, також пояснювали присутнім правові аспекти ситуації, зазначивши, що власники паїв повинні самі визначати їх долю і ніхто не має права втручатися в їх дії під час укладання договорів орен ди. Однак, якщо є протиріччя з їх виконання, то їх подальшу долю має визначати тільки суд. Це дуже важливо, оскільки люди ще по-старому вважають, що влада – сільська і районна – «має давати» їм інвесторів і «грамотних керівників».

Що це не так, і тільки самі орендодавці мають приймати рішення про подальшу долю своїх паїв, говорив у своєму виступі й голова райдержадміністрації О.Ф. Снігур. – Ми, тобто влада, готові вам все роз’яснювати, висловлювати свою позицію і думку, – сказав він, – але коли ви цього хочете і звертаєтеся до нас. Влада ж, насамперед, має стояти на боці Закону і домагатися його виконання від орендарів, у тому числі в сплаті ними податків, виплати гідної заробітної плати тощо.

Суть головної поради керівника району зводилася до того, що люди самі повинні цікавитися в інвестора, як він використовує їх майно і що з цього матимуть вони й село в цілому. А для цього треба більше зустрічатися, все обговорювати, позбутися проти стояння, не бути байдужими і до ситуації в селі.

З цим не можна не погодитися.

Хочеться вірити, що слова, винесені у заголовок, стосуються лише сьогодення, і незабаром ситуація зміниться на краще. Тим більше, що останнє слово мають сказати не тільки ті шістдесят людей, які брали участь у зібранні, а й більшість інших жителів Серебрії.

Павло БАЙДАЛЮК


Дивіться також в розділі  В громадах
» 16.06.2018 У день Святого Духа (28 травня) в Березівці урочисто відзначили десятиріччя з часу освячення сільського храму Івана Богослова.
» 16.06.2018 Депутат облради Володимир Зарічанський ініціював створення пам’ятника Кобзареві у рідній Війтівці. Погруддя генія літератури та пророка нації виготовляє відомий скульптор, народний художник України, доцент кафедри скульптури Харківської державної...
» 16.06.2018 Бершадська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини цього року визнана кращою у районі серед амбулаторій ЗПСМ. Із 2016 року очолює установу мудра жінка, знавець своєї справи, лікар вищої категорії Антоніна Іванівна Колесник. У медицині...
» 16.06.2018 Відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги (НЕМД) визнано кращим відділенням Бершадської ОЛІЛ. У більшій його частині проведено ремонти, які ще тривають.
» 16.06.2018 Заради дітей
» 16.06.2018 Краще відділення
» 16.06.2018 Згуртованість, професіоналізм, колегіальність та послідовність – головні критерії діяльності медиків району
» 15.06.2018 Спиртозаводу нема, а спирт виробляється
» 15.06.2018 Переможці 15 обласного конкурсу
» 08.04.2018 Ефективне реагування на надзвичайні ситуації
Всі статті розділу В громадах »
Цікаві фото
10 фото   
<b>На городі</b><br />
7 фото   
<b>Стати кращими – не просто</b><br />До Дня працівників ветеринарної медицини: Напередодні професійного свята сиджу за столом над чистим аркушем паперу,...
10 фото   
<b>УРОК ДЛЯ НАЩАДКІВ</b><br />В історії України багато трагічних сторінок, але найболючішою темою і по сьогодні є цілеспрямоване знищення...
18 фото   
<b>БЕРІЗКИ-БЕРШАДСЬКІ</b><br />
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Устя
Тропак Микола Антонович (1908) 1908 р., українець, робітник. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 1944 р. Похов. м. Чернівці обл.

З історії Бершаді
Визволені від фашистської неволі, натхнені перемогами Червоної Армії трудящі енергійно взялись за відбудову народного господарства, за ліквідацію наслідків окупації. На цукровому заводі окупанти зруйнували майстерні, склади, вивезли цінне устаткування, знищили інвентар радгоспу. Величезну шкоду було заподіяно спиртовому заводу, спалено будинки в центрі міста, виведено з ладу водогін. Завдяки... Читати далі »Останні новини
Може бути цікаво

Схід села перетворився у зборище неприязні - В господарствах і громадах, селах Бершадського району та м. Бершадь - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  18.05.2020(063) 431-41-18
 • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  13.04.2020(067) 225-27-18
 • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  08.04.2020(096) 095-84-08
 • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  16.03.2020(098) 908-43-57
 • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  27.01.2020(068) 041-74-83
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення