У полі зору – актуальні питання

 • Подобається0Не подобається
 • 2 Липня 2012, 23:28

Порядок денний засідання колегії райдержадміністрації, яке відбулося минулої п’ятниці, був досить насиченим – на ньому розглянуто чотири злободенних питання. В роботі взяли участь голова райдержадміністрації О.Ф. Снігур, який вів засідання, та його заступники, заступник голови районної ради В.С. Бондаренко, керівники структурних підрозділів РДА та її апарату, територіальних органів центральних міністерств та відомств, організацій та установ району, міський і сільські голови та керівники сільськогосподарських підприємств, фермерських господарств. Насамперед Олександр Федорович представив присутнім новопризначеного начальника фінансового управління райдержадміністрації Людмилу Йосипівну Мазур, яка до цього працювала начальником контрольно-ревізійного відділу у Бершадському і Чечельницькому районах. Після цього учасники засідання перейшли до розгляду актуальних питань.

СОЦІАЛЬНОМУ ЗАХИСТУ – НАЛЕЖНУ УВАГУ

Стабільність ефективної діяльності системи соціального захисту населення, вдосконалення стилю й методів роботи соціальних служб – одне з найактуальніших завдань сьогодення. Про забезпечення соціального захисту населення району інформував заступник голови РДА В.Я Кушпела.

Рівень оплати праці – один з найважливіших показників добробуту суспільства. Саме тому завдання щодо її зростання визначено одним з пріоритетних в діяльності органів влади.

На 169 підприємствах району у квітні 2012 року зарплату 1805 штатним працівникам, а це 18% від їх загальної кількості, було нараховано нижче мінімального розміру оплати праці. Вагому частку в цих показниках зайняли працівники сільського господарства – 26%.

За чотири місяці 2012 року відбулось зростання фонду оплати праці штатних працівників на 46,2%.

За підсумками січня-березня поточного року район зайняв 14 місце серед районів в області по рівню оплати праці.

Середня зарплата по району на одного працюючого, за даними Пенсійного фонду, становить 1939 грн. (по області – 2311).

Спостерігається значна диференціація з оплати праці за видами економічної діяльності.

Починаючи з листопада 2011 року, з керівниками окремих підприємств головою райдержадміністрації та його заступниками за участю керівників структурних підрозділів неодноразово проводились співбесіди щодо підвищення рівня середньомісячної зарплати на підприємствах району, і це дало певні результати. З метою посилення контролю за її рівнем в районі з початку 2012 року проведено 3 засідання тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із зарплати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат, на яких розглянуто питання про рівень середньомісячної зарплати та заслухано керівників сільськогосподарських підприємств.

На постійному контролі перебуває питання щодо дотримання трудового законодавства з питань оплати праці та соціально-трудових відносин. За результатами перевірок по 6 сільськогосподарських підприємствах складено акти перевірок та передано до прокуратури та територіальної державної інспекції з питань праці.

В.Я. Кушпела відзначив: завдяки тісній співпраці з керівниками підприємств, установ та організацій з початку нинішнього року в районі відсутня заборгованість із виплати зарплати.

З метою попередження фактів нелегального використання робочої сили та вжиття заходів щодо детінізації найманих робочих місць, легалізації зарплати розпорядженням голови РДА створено районну робочу групу з вивчення стану справ на підприємствах району щодо легалізації найманої праці. Вже проведено перевірки більше ста суб’єктів підприємницької діяльності.

За результатами діяльності робочої групи легалізовано 14 робочих місць.

На виконання районної програми зайнятості на 20122013 роки в районі станом на перше червня створено 290 робочих місць, що становить 46,8% річного завдання на 2012 рік (620 роб. місць).

Станом на перше червня 2012 року в районі укладено 218 колективних договорів, зареєстровано – 212.

Реалізація прав на здорові й безпечні умови праці – це теж одне з питань соціального захисту працівників.

Атестацію робочих місць за умовами праці проведено на 178 підприємствах на 2394 робочих місцях, де зайнято 3185 чоловік, що складає більше 98%.

Доповідач детально про - ана лізував і діяльність з охоро ни праці, мову вів про запобігання травматизму на виробництві і в невиробничій сфері.

За 5 місяців 2012 року управлінням праці та соціального захисту населення РДА використано 15098,5 тис. грн. на виплату державної допомоги сім’ям з дітьми, 932,3 тис. грн. – на виплату державної соціальної допомо ги малозабезпеченим сім’ям, 3084,4 тис. грн. – на виплату державної соціальної допомоги інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам.

Значне підвищення в 2012 році допомоги при народженні дитини – суттєвий крок в поліпшенні матеріальної підтримки матерів і дітей.

На даний час на обліку в управлінні праці та соціального захисту населення перебуває 3756 ветеранів війни, з них 271 – інвалід війни, 276 – учасників бойових дій, 2580 – учасників війни, 629 – членів сімей загиблих та померлих ветеранів війни.

З метою реалізації соціальних ініціатив Президента України В.Ф. Януковича управлінням праці та соціального захисту населення в квітні-травні було проведено виплату одноразової грошової допомоги 3748 ветеранам війни на суму 1 235 950 грн., передбачено забезпечити до 1 вересня 2012 року протезами та кріслами колісними всіх інвалідів, які цього потребують.

За п’ять місяців 2012 року до голови РДА та голови район ної ради звернулось за матеріальною допомогою 202 особи, громадянам виплачено допомогу в розмірі 60,7 тис. грн. В обговоренні цього питання взяли участь начальник центру поштового зв’язку №7 Л.М. Бучек, старший державний інспектор з питань праці А.О. Немировський та помічник прокурора Бершадського району Г.І. Козуб.

ЖНИВА – НАДІЯ І ТРИВОГА З

бирання врожаю – найвідповідальніший період в технологічному ланцюжку виробництва продукції рослинництва, заключний етап наполегливої праці хліборобів. Про стан підготовки сільськогосподарських підприємств району до проведення комплексу робіт по збиранню ранньої групи зернових культур урожаю 2012 року доповідав заступник начальника управління агропромислового розвитку РДА С.Д. Пересадюк.

Недостатня кількість вологи восени минулого року не дала можливості багатьом господарствам здійснити посів в оптимальні строки та отримати сходи озимих культур, зимові морози знищили та погіршили стан частини посівів, особливо ріпаку, весна і початок літа цього року відзначились несприятливими погодними умовами для розвитку рослин. Усе це в свою чергу вплинуло на врожайність, констатував доповідач.

Загальна площа до збирання ранньої групи в нинішньому році в районі становить майже 33,5 тис. га, в тому числі в сільгосппідприємствах – 27,5 тис. га.

В районі налічується 186 зернозбиральних комбайнів, в тому числі 125 в сільгосппідприємствах. Навантаження на 1 комбайн становить 172 га.

Аналізуючи наявність та стан готовності техніки до жнив, забезпеченість пальномастильними матеріалами, можна зробити висновок, запевнив С.Д. Пересадюк, що роботи по збиранню ранньої групи зернових будуть проведені в оптимальні строки та з мінімальними втратами врожаю.

Важливою умовою вдалих жнив є суворе дотримання правил пожежної безпеки, заходів з охорони праці, виконання санітарних вимог, збереження врожаю від пожеж та крадіжок.

Про це, зокрема, говорили і начальник Бершадського РВ УМВС України у Вінницькій області В.М. Андрущенко, начальник служби цивільного захисту у Бершадському районі О.О. Гончарук та депутат обласної Ради, директор СТОВ «Лан» С.П. Савченко.

БЮДЖЕТНІ КОШТИ – ПІД КОНТРОЛЕМ

Про стан фінансово-бюджетної дисципліни в районі за січень-травень 2012 року інформував начальник Бершадської міжрайонної державної фінансової інспекції В.І. Січкар. Проведеними впродовж 2012 року контрольними заходами, відзначив він, порушення фінансової дисципліни виявлено на 5 об’єктах контролю.

Обсяг охоплених контролем фінансових та матеріальних ресурсів становить понад 23 млн. грн. Фінансові порушення встановлені на загальну суму 283,9 тис. грн. Найбільш поширеними є порушення при здійсненні витрат на оплату праці та сплату внесків до державних цільових фондів. Таких порушень встановлено на 4 із 9 об’єктів контролю на загальну суму понад 187 тис. грн.

Поряд з цим на 4 об’єктах контролю встановлені факти недоотримання працівниками належних сум зарплати через заниження посадових окладів, не встановлення та нарахування належних надбавок, доплат, не проведення індексації зарплати, невірного розрахунку середньої зарплати для оплати часу щорічної відпустки тощо в сумі більше, ніж 82 тис. грн.

Серед виявлених порушень є й такі, що призводять до недоотримання доходів бюджетами усіх рівнів (більше, ніж 100 тис. грн.), переважно це через надання в оренду природних ресурсів за заниженими цінами та безоплатно.

Також проведеними контрольними заходами встановлено випадки понаднормового списання матеріальних цінностей на загальну суму 4,4 тис. грн.

У межах наданих прав і повноважень фінансовою інспекцією вжито заходи, завдяки яким протягом звітного періоду забезпечено відшкодування і поновлення незаконних, нецільових витрат і недостач на суму 348 тис. грн.

Вживаючи заходи, спрямовані на посилення персональної відповідальності за порушення фінансово-бюджетної дисципліни та бюджетного законодавства, на 17 осіб складено протоколи про адмінправопорушення. До дисциплінарної відповідальності притягнуто 8 осіб.

З метою якомога повного відшкодування порушень, фінансовою інспекцією ініційовано заявлення перед прокуратурою та об’єктами контролю 3 цивільних позови.

Також до об’єктів контролю застосовано 2 фінансові санкції, з них 2 – у вигляді зупинення операцій з бюджетними коштами.

В обговоренні взяли участь головний лікар ЦРЛ В.А. Залецький і Маньківський сільський голова Г.І. Вербецький, які інформували про усунення виявлених в ході ревізії недоліків. Голова РДА О.Ф. Снігур зауважив при цьому – фінансова дисципліна має бути на першому місці.

ДЕ ПРО КАДРИ ДБАЮТЬ – УСПІХ МАЮТЬ

Про підсумки роботи з кадрами та забезпечення дотримання вимог антикорупційного законодавства в райдержадміністрації інформувала керівник апарату РДА Л.В. Матвієнко.

В райдержадміністрації та її структурних підрозділах працюють 113 державних службовців. Значна увага приділяється навчанню та підвищенню їх кваліфікації.

Протягом січня-лютого проведено щорічну оцінку результатів роботи держслужбовців за 2011 рік.

У грудні минулого року переглянуто склад кадрового резерву РДА на 2012 рік на посади державних службовців, який затверджено відповідним розпорядженням голови РДА. До його складу зараховано 198 осіб.

Значна робота проведена щодо впровадження в райдержадміністрації вимог Закону України «Про захист персональних даних». Підсумком проведеної роботи є отримання в березні 2012 року Свідоцтва про державну реєстрацію бази персональних даних «Управління персоналом апарату Бершадської РДА».

Райдержадміністрацією приділяється постійна увага щодо профілактики проявів корупції в її апараті та структурних підрозділах.

На засіданні колегії РДА були прийняті відповідні рішення. На основі її матеріалів та з врахуванням обговорення будуть підготовлені розпорядження голови райдержадміністрації з розглянутих питань.

Підготував Василь ВЕРБЕЦЬКИЙ.


Дивіться також в розділі  Нове в роботі
» 15.06.2018 У цьому році розпочата реформа первинної ланки медичних закладів та стартувала кампанія з вибору сімейних лікарів.
» 15.06.2018 Голова Бершадської районної ради М.Г. Бурлака видав розпорядження від 13 червня 2018 року №45 «Про скликання 20 сесії районної ради 7 скликання», пленарне засідання якої провести 10 липня поточного року в залі засідань комунальної організації...
» 13.04.2018 2017 року на сайті Міністерства юстиції України запрацював єдиний реєстр боржників. У ньому можна знайти відомості про боржника за прізвищем, ім’ям, по батькові та реєстраційним номером облікової картки платника податків. Вільний та безоплатний...
» 07.04.2018 Голова Бершадської районної ради М.Г.Бурлака видав розпорядження від 4 квітня 2018 року №26 «Про скликання 19 сесії районної ради 7 скликання», пленарне засідання якої провести 20 квітня поточного року в залі засідань КО Бершадська РДЮСШ «Ровесник».
» 07.04.2018 Засідання координаційної ради з питань місцевого самоврядування
» 07.04.2018 Юридичний практикум
» 01.04.2018 Події. Новини. Факти.
» 01.04.2018 Про державну підтримку вирощування молодняка ВРХ
» 01.04.2018 Часткова компенсація вартості техніки
» 01.04.2018 Про щорічну грошову допомогу до 9 травня
Всі статті розділу Нове в роботі »
Цікаві фото
17 фото   
<b>ЛІСНИЧЕ</b><br />&#160;
5 фото   
<b>Влада для людей, а не люди для влади</b><br />Голова обласної державної адміністрації Микола ДЖИГА позавчора побував у нашому районі. Хоч програма перебування була...
2 фото   
<b>Свято всіх, хто любить спорт</b><br />За багаторічною традицією, у другу суботу вересня в Україні відзначається свято усіх прихильників здорового способу...
6 фото   
<b>СТАВКИ</b><br />Виникло, ймовірно ще в Х/ІІ столітті. Назва походить від великої кількості підгрунтових вод, які весною стають ставками.
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Крушинівка
Косюк Феодосій Тарасович (1908) 1908 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 1944 р. Похов. Молдова.

З історії Бершаді
В цілому підприємства міста в 1944 році завдяки наполегливій праці трудящих випустили продукції на загальну суму понад чверть млн. крб. Успішному виконанню виробничої програми значною мірою сприяло розгортання соціалістичного змагання, яке очолили комуністи. Приклад у перевиконанні виробничих завдань показували робітники — члени партії І. Ф. Яроцький, І. І. Олійник, які систематично... Читати далі »Останні новини
Може бути цікаво

У полі зору – актуальні питання - Новинки в галузях Бершаді та району - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  18.05.2020(063) 431-41-18
 • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  13.04.2020(067) 225-27-18
 • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  08.04.2020(096) 095-84-08
 • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  16.03.2020(098) 908-43-57
 • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  27.01.2020(068) 041-74-83
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення