Fridge magnet wooden gears

Микола Джига: «Медицина Вінниччини буде кращою в Україні»

  • Подобається0Не подобається
  • 10 Липня 2012, 09:00

Цей день мож на вважати знаменним для медичної галузі регіону. Адже після більш, ніж двадцятирічної перерви, з Вінниці вилетів перший санітарний літак – АН-2, відомий в народі як «кукурузник». І першим рейсом літака відновленої санавіації до Бершаді прибув голова облдержадміністрації Микола Джига.

Разом з ним – кілька висококваліфікованих лікарів. А взагалі спеціальна бригада лікарів різних спеціальностей чергуватиме постійно, щоб у будь-який момент оперативно виїхати на місце і оперативно доставити хворого у Вінницю. Такий літак потрібний для перельоту на відстані, що перевищують 100 кілометрів. До найдальших ра йо нів він долетить за 40-45 хвилин. До речі, один рейс літака санітарної авіації обходитиметься у 4 тисячі гривень. Це під силу бюджету області, тим більше, коли мова йде про порятунок життя людей.

В області нині є 20 посадкових майданчиків, на які може приземлитись АН-2.

Нині готують ще й вертоліт – у Вінниці відновлено роботу авіазаводу.

Одразу після прильоту на аеродром у Бершаді Микола Васильович разом із вінницькими лікарями та керівниками району, які зустріли гостей біля літака, направилися в районну лікарню.

Почали огляд із неврологічного відділення, далі ознайомилися з роботою приймального та відділення швидкої допомоги, терапевтичного та дитячого, реанімаційного та інтенсивної терапії. У ході ознайомлення Микола Васильович не тільки звертав увагу на те, що зроблено, а й на проблеми, враховуючи навіть, на перший погляд, дрібниці.

У терапевтичному відділенні трохи затримався біля хворого директора міської школи № 1 Григорія Погончика. Григорій Олексійович, незважаючи на свій стан, радий був спілкуванню з таким гостем.

І тут же, в палаті, подарував Миколі Васильовичу три своїх книги – про храми Бершадщини, своє рідне село і школу, яку очолює вже більше, як чверть століття.

Лікар-невролог обласної психоневрологічної лікарні імені Ющенка Анатолій Щербатюк також оглянув двох важких пацієнтів, надав консультативно-методичну допомогу бершадським колегам.

А губернатор знаходив мож ливість, щоб бодай кількома словами перекинутися з відвідувачами поліклініки, поцікавитися їхньою оцінкою ходу реформування у медичній галузі (на знімку).

Завершився візит голови ОДА зустріччю з колективом медиків. Голова Бершадської райдержадміністрації Олександр Снігур представив гостя присутнім і надав йому слово.

Виступ Миколи Васильовича був, на перший погляд, простим, але глибоко аналітичним та до певної міри й програмним. Насамперед, багатьом імпонувало те, що він уникає слова «реформи», замінюючи більш зрозумілим терміном «поліпшення медичного обслуговування». Кожен крок, який робить влада у цьому напрямку, сказав він, гостро сприймається населенням. Скажімо, сьогодні одна жінка висловила претензії, що закрили лікарню в Маньківці. Але її не закрили, а перепрофілювали в амбулаторію загальної практики – сімейної медицини.

У М.В. Джиги виникло багато запитань щодо умов лікування і праці самих медиків. Тут дуже багато треба зробити в плані наведення порядку, проведення ремонтів. У такому районі, як Бершадський, знайдуться кошти, щоб зробити хороші відділення. В області є райони менш потужні, але умови, в яких люди працюють і лікуються, там кращі.

– Я приїхав для того, щоб побачити лікарню, зустрітися з вами і порадитися, – сказав М. В. Джига. – Поки що це експеримент, напрацювання системи, методики сімейної медицини. Бершадь повинна стати розвинутим і хорошим лікувальним центром.

На цьому шляху багато і плюсів, і мінусів. Медицина не повинна залишатися в такому стані, в якому існувала до цього, вона повинна розвиватися, удосконалюватися.

Треба максимально використати усі можливості, в тому числі залучати місцеві ресурси.

– Стан медицини – це обличчя влади, – сказав Микола Васильович, – і не просто обличчя, це дзеркало влади. Ця галузь має стати головною в діяльності влади.

Потрібно звертати увагу на профілактичну, просвітницьку роботу, пропаганду здорового способу життя, нормальне харчування, цивілізовану поведінку. Про здоров’я треба дбати з малих років.

Нині ж у школярів і сколіоз, і карієс, і плоскостопість, проблеми із зором, хвороби внутрішніх органів. Вінниччина – область і молочна, і яблучна, а в школах нема молока.

Досить актуальним було привернення уваги до проблеми побутового травматизму. Його слід уникати, чітко дотримуватися техніки безпеки. Прикро, що багато людей ще в досить молодому віці йдуть із життя через порушення елементарних вимог та правил.

– Медицина і стан здоров’я людей для нас є пріоритетними, і ми цим займаємося предметно. По можливості виділяємо для районів кошти. Зараз уже потрібно готуватися до зими.

Зважаючи на постійне зростання ціни на газ, потрібно розвивати альтернативну енергетику, шукати такі ж джерела опалення. Якщо зробимо зовнішнє утеплення, поміняємо вікна, то це, як мінімум, тридцять відсотків економії тепла, відтак і коштів.

Про це повинні думати усі разом. І важливе значення при цьому має ставлення персоналу до своїх пацієнтів. Бажано більше теплоти, уваги і доброти під час перебування хворого в лікувальному закладі. Адже це також важливий фактор, що сприяє швидшому одужанню людини.

На Вінниччині зараз є 930 ФАПів. І сьогодні в усіх створюються належні умови, облаштовуються внутрішні туалети.

Після виступу голови обл - держадміністрації представники медичної галузі району висловлювали свої думки і пропозиції щодо поліпшення рівня обслуговування населення.

Звичайно, реформування – це непроста справа, труднощів зустрічається немало, але ж все спрямовано на покращення роботи галузі.

Микола Васильович уважно вислухав усіх, і, ніби резюмуючи сказане, висловив свою мету: за час перебування на посаді голови облдержадміністрації зробити медицину Вінниччини кращою в Україні. Звичайно, йому в цьому потрібна підтримка і допомога. Бо ж, зрештою, все робиться для людей. Тож кожен, хто працює в галузі чи причетний до неї, повинен постійно перейматися цим.

Федір ШЕВЧУК


Дивіться також в розділі  Нове в роботі
» 15.06.2018 У цьому році розпочата реформа первинної ланки медичних закладів та стартувала кампанія з вибору сімейних лікарів.
» 15.06.2018 Голова Бершадської районної ради М.Г. Бурлака видав розпорядження від 13 червня 2018 року №45 «Про скликання 20 сесії районної ради 7 скликання», пленарне засідання якої провести 10 липня поточного року в залі засідань комунальної організації...
» 13.04.2018 2017 року на сайті Міністерства юстиції України запрацював єдиний реєстр боржників. У ньому можна знайти відомості про боржника за прізвищем, ім’ям, по батькові та реєстраційним номером облікової картки платника податків. Вільний та безоплатний...
» 07.04.2018 Голова Бершадської районної ради М.Г.Бурлака видав розпорядження від 4 квітня 2018 року №26 «Про скликання 19 сесії районної ради 7 скликання», пленарне засідання якої провести 20 квітня поточного року в залі засідань КО Бершадська РДЮСШ «Ровесник».
» 07.04.2018 Засідання координаційної ради з питань місцевого самоврядування
» 07.04.2018 Юридичний практикум
» 01.04.2018 Події. Новини. Факти.
» 01.04.2018 Про державну підтримку вирощування молодняка ВРХ
» 01.04.2018 Часткова компенсація вартості техніки
» 01.04.2018 Про щорічну грошову допомогу до 9 травня
Всі статті розділу Нове в роботі »
Цікаві фото
14 фото   
<b>ШУМИЛІВ</b><br />
5 фото   
<b>Кубок з армспорту серед юнаків та дівчат</b><br />31 березня 2012 року в приміщені Будинку Культури с. Лісничого був проведений «КУБОК» з армспорту серед юнаків та...
3 фото   
<b>Голова Бершадської райдержадміністрації вивчає проблеми села</b><br />9 березня 2011 року голова райдержадміністрації Олександр Снігур відвідав одне з найвіддаленіших сіл району &ndash;...
2 фото   
<b>Презентація книги П. Маніленка "Сузір'я бершадських талантів"</b><br />Презентація літературно – мистецького альманаху «Сузір»я бершадських талантів», впорядкованого та виданого...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Романівка
Зарічанський Василь Ларіонович (1910) 1910 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий.

З історії Бершаді
Відновлені органи Радянської влади приділяли велику увагу нормалізації життя та налагодженню роботи установ міста. Були вжиті заходи, спрямовані на поліпшення санітарного стану міста і громадського харчування. Розроблено план відбудови промислових об'єктів, набору та відправки робочої сили на відродження шахт Донбасу. Силами місцевих лікарів у Бершаді для поранених солдатів і офіцерів... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Микола Джига: «Медицина Вінниччини буде кращою в Україні» - Новинки в галузях Бершаді та району - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники