Fridge magnet wooden gears

Виробництво продукції і охорона праці – питання нероздільні

  • Подобається0Не подобається
  • 2 Квітня 2013, 21:50

Нарада, яка днями відбулася у райдержадміністрації з керівниками сільгоспформувань усіх форм власності, фактично складалася з двох блоків. В одному з них мова йшла про виконання завдань по валовому виробництву сільськогосподарської продукції на 2013 рік (виступав начальник управління агропромислового розвитку райдержадміністрації В.П. Бондарина). Окремо про виробництво цукрових буряків, ціноутворення на цукросировину, співпрацю її виробників з переробниками вів мову голова асоціації «Вінницяцукор» М.А. Власюк.

Інший блок наради складався із виступу заступника начальника дирекції фонду соціального страхування у Вінницькій області О.О. Бєлова, який доповідав про роботу фонду, та зі звіту відділення виконавчої дирекції цього фонду у Бершадському районі за 2012 рік, з яким виступив начальник відділення В.К. Колесніков.

В.П. Бондарина розпочав свій виступ із привітання присутніх з початком весняних польових робіт; у грунт вже лягло перше насіння однорічних трав, проведено перше підживлення озимих культур мінеральними добривами на площі 25,5 тисячі гектарів, або на 95%.

Щодо найактуальніших питань та завдань, які потребують негайного вирішення, то увагу було акцентовано на тому, що відповідно до плану розвитку агропромислового комплексу району валовий запланований збір зерна визначено на цей рік на рівні 236 тисяч тонн. Для порівняння: торік цей показник становив 169 тисяч тонн.

Наголос також було зроблено на тому, що це завдання прийнятне повністю. Основною складовою такого валового збору повинна стати кукурудза, на зерно якої планується зібрати на рівні 110 тисяч тонн.

За словами виступаючого, спеціальною комісією проведено обстеження площ озимих, у результаті якого було зроблено висновок, що є певні проблеми з відновленням вегетації озимої пшениці.

Набагато кращою є ситуація з озимим ріпаком і озимим ячменем. Найбільше впливають на стан озимих, відновлення їх вегетації значні перепади нічної і денної температур. А от площ, які потрібно пересівати, немає. Тож у кожному з господарств повинні бути мобілізованими всі резерви, щоб бути з урожаєм. В іншому випадку на розрахункові результати годі сподіватися.

Щодо насіння, то господарства ним забезпечені: в районі потужний кадровий потенціал, налагоджено співпрацю з науковцями.

Велася також мова про джерела долучення коштів на весняні польові роботи, про необхідність відстеження на посівах їх враженості шкідниками та хворобами, про законодавчо встановлені норми у структурі посівних площ соняшнику, ріпаку.

Не менш гостро постає питання, як забезпечити науково-обгрунтовану структуру посівних площ через відсутність у ній цукрових буряків, багаторічних трав тощо.

Сидератами у цьому випадку вже не обійтись.

Зупинився В.П. Бондарина і на планах розвитку тваринництва – затверджено спеціальну програму. Ми маємо для цього потужну базу, кадри, а от до 80% молочної продукції поки що виробляється у приватному секторі.

Йшлося на нараді і про інші, не менш важливі, проблеми.

Щодо ситуації з виробництвом цукросировини, то М.А. Власюк і не приховував, що ринку цукру як не було, так і немає (крім внутрішньодержавного). Тож єдиний вихід, щоб зберегти цукрові заводи, – здійснити диверсифікацію і направити частину вироблюваної ними продукції на виробництво біоетанолу, як це робиться у Європі. Він передав присутнім звернення голови облдержадміністрації І.М. Мовчана підтримати цю програму. В іншому випадку ми можемо загубити галузь буряківництва взагалі. А щоб зберегти її, достатньо буде навіть п'яти відсотків цукрових буряків у структурі посівних площ.

До речі, у виступі В.П. Бондарини також прозвучало, що рентабельність у буряківництві становила торік у середньому по району 31%, тоді як в цілому рослинництва – тільки 20. Це теж повинно налаштовувати на певні роздуми. Не менш змістовними, з глибоким аналізом, були виступи другого блоку на цій нараді.

Підбиваючи підсумки, М.Г. Бурлака відзначив, що виробництво сільськогосподарсь кої продукції і дотримання вимог охорони праці при цьому взагалі нероздільні питання. Забезпечення вимог охорони праці, турбота про людину навіть повинні виступати на перший план. Тільки таким чином можна буде нарощувати виробництво, тим самим зміцнюючи економіку району.

У роботі наради взяв участь заступник голови районної ради В.С. Бондаренко.


Дивіться також в розділі  Нове в роботі
» 15.06.2018 У цьому році розпочата реформа первинної ланки медичних закладів та стартувала кампанія з вибору сімейних лікарів.
» 15.06.2018 Голова Бершадської районної ради М.Г. Бурлака видав розпорядження від 13 червня 2018 року №45 «Про скликання 20 сесії районної ради 7 скликання», пленарне засідання якої провести 10 липня поточного року в залі засідань комунальної організації...
» 13.04.2018 2017 року на сайті Міністерства юстиції України запрацював єдиний реєстр боржників. У ньому можна знайти відомості про боржника за прізвищем, ім’ям, по батькові та реєстраційним номером облікової картки платника податків. Вільний та безоплатний...
» 07.04.2018 Голова Бершадської районної ради М.Г.Бурлака видав розпорядження від 4 квітня 2018 року №26 «Про скликання 19 сесії районної ради 7 скликання», пленарне засідання якої провести 20 квітня поточного року в залі засідань КО Бершадська РДЮСШ «Ровесник».
» 07.04.2018 Засідання координаційної ради з питань місцевого самоврядування
» 07.04.2018 Юридичний практикум
» 01.04.2018 Події. Новини. Факти.
» 01.04.2018 Про державну підтримку вирощування молодняка ВРХ
» 01.04.2018 Часткова компенсація вартості техніки
» 01.04.2018 Про щорічну грошову допомогу до 9 травня
Всі статті розділу Нове в роботі »
Цікаві фото
2 фото   
<b>«Бершадський»: через терни до зірок</b><br />– Так, я розумію, що подібною поведінкою нажив чимало недоброзичливців, – резюмує співрозмовник. – Багато хто з них...
3 фото   
<b>Посвята в гуртківці будинку дитячої творчості</b><br />Пора шкільних канікул, навіть самих недовготривалих - радісна пора для усіх учнів. І відмінники, і невгамовні...
19 фото   
<b>ТЕРНІВКА</b><br />Існує з кінця Х/І століття. У ХІХ столітті була містечком, більшість населення якого складали євреї. У 20-х роках...
3 фото   
<b>Вшанували працівників культури і аматорів мистецтва</b><br />Багата на таланти Бершадщина славиться своїми культурними і духовними надбаннями. Працівники клубних закладів,...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Михайлівка
Німчук Овксентій Юхимович (1914) 1914 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 1941 р.

З історії Бершаді
Робітники й селяни не припиняли боротьби: готувались нові виступи. Для їх організації в січні 1919 року Бершадський підпільний ревком створив партизанський загін з жителів Бершаді та сусідніх сіл. Командиром призначили голову ревкому В. Кривоходкіна, а комісаром — П. Соболевського. Внаслідок переможного повстання в лютому 1919 року в Бершаді відновлено Радянську владу. Народна влада... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Виробництво продукції і охорона праці – питання нероздільні - Новинки в галузях Бершаді та району - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники