Fridge magnet wooden gears

На причини не киваймо, а вихід шукаймо

 • Подобається0Не подобається
 • 18 Травня 2013, 14:53

На знімку: на ігровому майданчику дитячого садка (зліва направо) сільський голова Катерина Василівна Патлатюк, завідуюча цією установою Галина Пилипівна Кузьмик, голова райдерж адміністрації Михайло Григорович Бурлака і майстер-золоті руки Дмитро Прокопович Ніколюк, яким дуже багато зроблено для дітей.

Здавалося б, живемо в одній державі, області і навіть районі, а от проблеми, з якими жителі сіл звертаються до представників влади під час виїзних прийомів громадян, настільки різняться, ніби мешкаємо в абсолютно різних вимірах, кожний сам по собі.

На прийом до голови райдержадміністрації М.Г. Бурлаки і голови райради М.П. Грабчака, за участю начальника районного відділу УМВС О.В. Революка, який вони провели минулого тижня у Яланці, з’явилися четверо жителів. Це мало означати, що з представниками громади ведеться відповідна робота, й усі питання вирішуються в робочому порядку. На подив, усі чотири проблеми виявилися настільки дріб’язковими, що їх давно повинні були вирішити на місцевому рівні без ніякого втручання з району. Для цього у селі є сільська рада, депутати, врешті-решт проводяться сесії з неабиякими їх повноваженнями.

Наприклад, Віра Кузьмик скаржилася, що через непорозуміння з сусідами не може приватизувати земельну ділянку. Як тут не поставити питання, для чого у сільській раді землевпорядник, а ще є земельний відділ?

Роками не вирішуються і проблеми сім’ї Мельницьких – як у стосунках з колишнім співмешканцем, так і у розрахунках за землю і майно з місцевим господарством. Причому за цей період обидві проблеми настільки «обросли» різними папірцями-документами, що спочатку навіть годі було розібратися, яким чином їм можна допомогти чи надати відповідні роз’яснення. Насправді ж і цю проблему набага то легше було б осилити у само му її зародку, якби нею напо легливіше тоді займалися і довели справу до кінця. Щоправда, поміркованішою у цій ситуації мала би бути і сім’я Мельницьких з їхніми вимогами і хоча б вникати у те, які їм даються поради чи роз’яснення.

Сергій Краснощока при йшов скаржитися, що його дитину не приймають у дитячий садок. Причина – не вистачає місць. Виходить, держава витрачає мільйони коштів, щоб сприяти народжуваності, а ми, на місцевому рівні, неспроможні навіть посприяти батькам однієї-однісінької дитини?

Тому М.Г. Бурлака обіцяв одразу ж уладнати і цю проблему.

Наталя Горогошко, як депутат, скаржилася на енергетиків: електроопори по вулиці Лесі Українки проклали, а от перенести на них електролінію зі старих чомусь не поспішають, незважаючи на неодноразові прохання про це. М.Г. Бурлака зобов’язав енергетиків справитися з вирішенням проблеми не пізніше 15 травня. Однак і її могло б не бути, якби сільська рада хоч раз письмово звернулася зі скаргою до електромереж. Відчуваючи контроль, енергетики змушені були б діяти оперативніше.

Не можна, звичайно, стверджувати, що сільською владою тут нічого не робиться.

Висновок можна було зробити після того, як відвідали дитсадок і школу. А от якихось більш тісних стосунків між керівниками села все ж не відстежувалося. Наприклад, у дитячому садку скаржилися, що не мають ні погреба, ні складського приміщення. Хоч напрочуд швидко вирішення проблеми знайшлося тут же.

Директор ТОВ «Яланецьке» М.І. Барабаш запропонував (ніби він до цього не бачився із завідуючою дитсадком) використати під погріб приміщення колишньої котельні, яке поряд.
Виходить, якби керівники села частіше обговорювали поміж собою проблеми громади, їх було б набагато менше. Тим більше, що, за словами М.І. Барабаша, в інвестора навіть є соціальний працівник, який поквартально навідується в село з метою виявлення, чим допомогти громаді. Вже цієї весни ним заплановано встановити у дитячому садку сучасний ігровий майданчик, обладнати спортивний майданчик у школі. Торік, згідно з напрацьованим планом, подарували дитсадку електроплиту, у школі замінили вікна на суму до 70 тисяч гривень. Виходить, були б тільки керівники підрозділів на своїх місцях – допомога не забариться.

Небайдужою до вирішення проблем села є і тутешня громада. Коли у школі міняли вікна, допомагали – і робочою силою, і коштами – більше сотні батьків школярів. Але, знову ж таки, якби їх не організували на цю роботу, виконано її було б (навіть за підтримки інвестора) набагато менше.

Невирішених проблем у Яланці, звичайно, не бракує, навіть з розряду першочергових. Неупорядковане, наприклад, сміттєзвалище. І нестача коштів не є виправданням. М.Г. Бурлака зауважив, що якби більш нормально підійшли до використання надходжень, ефективніше використовували допомогу, яка надається сільській раді, можна було б зробити набагато більше. У нинішній ситуації у жодній із сільських рад не потрібно шукати причини, чому не вирішується та чи інша проблема, а пропонувати вихід із ситуації. І неабияким помічником у цьому стане колективне прийняття рішень про це керівниками.

Павло КУШПЕЛА


Дивіться також в розділі  Нове в роботі
» 15.06.2018 У цьому році розпочата реформа первинної ланки медичних закладів та стартувала кампанія з вибору сімейних лікарів.
» 15.06.2018 Голова Бершадської районної ради М.Г. Бурлака видав розпорядження від 13 червня 2018 року №45 «Про скликання 20 сесії районної ради 7 скликання», пленарне засідання якої провести 10 липня поточного року в залі засідань комунальної організації...
» 13.04.2018 2017 року на сайті Міністерства юстиції України запрацював єдиний реєстр боржників. У ньому можна знайти відомості про боржника за прізвищем, ім’ям, по батькові та реєстраційним номером облікової картки платника податків. Вільний та безоплатний...
» 07.04.2018 Голова Бершадської районної ради М.Г.Бурлака видав розпорядження від 4 квітня 2018 року №26 «Про скликання 19 сесії районної ради 7 скликання», пленарне засідання якої провести 20 квітня поточного року в залі засідань КО Бершадська РДЮСШ «Ровесник».
» 07.04.2018 Засідання координаційної ради з питань місцевого самоврядування
» 07.04.2018 Юридичний практикум
» 01.04.2018 Події. Новини. Факти.
» 01.04.2018 Про державну підтримку вирощування молодняка ВРХ
» 01.04.2018 Часткова компенсація вартості техніки
» 01.04.2018 Про щорічну грошову допомогу до 9 травня
Всі статті розділу Нове в роботі »
Цікаві фото
2 фото   
<b>До Дня працівників торгівлі: «Покупці нам довіряють...»</b><br />Дефіциту в торговельних закладах у Бершаді, звичайно, немає. За останні роки побудувалося і відкрилося чимало...
2 фото   
<b>Свято всіх, хто любить спорт</b><br />За багаторічною традицією, у другу суботу вересня в Україні відзначається свято усіх прихильників здорового способу...
3 фото   
<b>Птахокомбінат «Бершадський»: в основі успіху – людський фактор</b><br />Про шляхи становлення птахокомбінату «Бершадський» у районній газеті розповідалося не раз. На сьогодні без...
6 фото   
<b>Із єврейської історії Бершаді</b><br />Бершадь від самого початку свого існування тривалий час була однією із стратегічних фортець на наших південних...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Голдашівка
Заморський Василь Мойсович (1911) 1911 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 1944 р.

З історії Бершаді
Радянські люди і в умовах жорстокого терору чинили фашистським окупантам опір. Для організації боротьби райком КП(б)У залишив на тимчасово окупованій території комуніста О. Р. Пилипчука, який вже в серпні 1941 року організував першу в районі підпільну групу, а в листопаді того ж року разом з Я. Ш. Талісом створив підпільну групу в м. Бершаді. В грудні виникла підпільна група з робітників та... Читати далі »Останні новини
Може бути цікаво

На причини не киваймо, а вихід шукаймо - Новинки в галузях Бершаді та району - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  18.05.2020(063) 431-41-18
 • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  13.04.2020(067) 225-27-18
 • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  08.04.2020(096) 095-84-08
 • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  16.03.2020(098) 908-43-57
 • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  27.01.2020(068) 041-74-83
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення