9 вересня 2009 року в залі засідань Бершадської районної державної адміністрації відповідь на це питання намагались знайти і учасники «круглого столу», участь в якому взяли голова районної ради М.Бурлака, заступник голови райдержадміністрації Н.Грицик, кандидат біолгічних наук, науковий працівник Національного дендрологічного парку Г.Куземко, голова природознавчої секції Краєзнавчого товариства «Поділля» Є. Ворона, голова Вінницької обласної асоціації «Зелений світ Поділля» О.Яворська, менеджер проектів ВОЕА «Зелений світ Поділля» О.Кириляч, також були залучені провідні спеціалісти та фахівці Крижопільського, Теплицького, Тростянецького, Піщанського та Чечельницького районів Вінницької області. З пілотним проектом в басейні річки Південний Буг присутніх ознайомив менеджер проекту, кандидат філософських наук Г.Марушевський.
На території басейну розміщено 70 адміністративних районів в яких проживає 4,2 млн чоловік. Займаючись сільським господарством та іншими видами діяльності люди забруднюють річку навіть не задумуючись, що це основне джерело питної води. Про проблеми управління водними ресурсами південних районів Вінниччини, сучасний стан басейну річки, проблеми використання та охорони водних ресурсів доповіли заступник начальника БУВР Ю.Гавриков та провідний інженер Тульчинського міжрайонного управління водного господарства О.Салганік.
На «круглому столі» відбулась презентація книги «Басейн річки Бог» (так наші пращури славяни називали р. Буг), видану Wetlands International за підтримки Міністерства сільського господарства, природи та якості харчових продуктів Нідерландів та Міністерства міжнародних відносин Нідерландів. Книгу просвячено комплексному опису басейну річки Південний Буг, містить інформацію про походження назви річки, стислий опис приток, інформацію про геологічну будову, кліматичні умови, ланшафти, тваринний та рослиний світ та багато іншого. Книга розрахована на всіх, хто цікавиться краєзнавством.
Завершилась робота «круглого столу» майстер-класом «Як організувати екологічну стежину» в с. Сумівка, де присутніїх ознайомили з досвідом роботи Сумівського шкільного лісництва.