Власники аптек від держави отримують компенсацію вартості ліків у повному обсязі (15-70%, залежно від виробника, відшкодовує держава, інше – хворий).
Для того, щоб пацієнт міг купувати в аптеках препарати для лікування гіпертонічної хвороби за зниженими цінами, він має звернутися до свого сімейного лікаря та пройти необхідні медичні обстеження. Після підтвердження діагнозу пацієнт отримує від лікаря рецепт. З ним має прийти до однієї з аптек, які беруть участь у проекті, щоб отримати ліки зі знижкою. У нашому районі це ФОП «Остроус Н.В.» (у приміщенні поліклініки); ФОП «Тюляєв С.В.» (аптеки в Чернятці, Красносілці, В.Киріївці, Усті); ПП «Юрфарм» (аптеки в Маньківці, Джулинці, Михайлівці, в проекті – Баланівка); ФОП «Бойко В.М.» (П’ятківка); КП «Обласна спеціалізована аптека №1» (аптечний пункт біля «Швидкої допомоги» в Бершаді); ФОП «Хмарук В.З.» (Джулинка); ПП «Тимченко А.В.» (Устя).
«Медикам необхідно усвідомити, що цей проект покликаний допомогти пацієнтам, зробивши ліки доступнішими для них. Тому вони повинні розповідати своїм пацієнтам про можливості, які дає їм проект, і пояснювати, як ними скористатися», – наголосив голова районної ради Микола Грабчак.
Важливо: номер телефону «гарячої лінії» «Гіпертонічна хвороба» в Вінницькому департаменті охорони здоров’я та курортів ОДА – 35-31-65.
Людмила САЛГАНІК, начальник відділу з питань внутрішньої політики, зв’язків з громадськістю та ЗМІ апарату РДА.