Підбито підсумки півріччя. Визначено пріоритети

 • Подобається0Не подобається
 • 29 Липня 2013, 23:54

Як уже повідомлялося, 15 липня голова райдержадміністрації Михайло Бурлака звітував про виконання розпоряджень і доручень голови облдержадміністрації та програми соціальноекономічного і культурного розвитку району за підсумками першого півріччя 2013 року.

На початку доповіді він відзначив, що у першому півріччі здійснювалася послідовна та системна робота з реалізації державних програм, соціальних ініціатив Президента України, завдань, поставлених головою облдержадміністрації, головних пріоритетів розвитку регіону. Основні організаційні та управлінські зусилля, фінансовий ресурс спрямовувалися на поліпшення надання якості послуг в сфері охорони здоров’я, освіти, культури, ефективну діяльність агропромислового комплексу, підвищення рівня зарплати, легалізацію робочих місць, покращення благоустрою населених пунктів, розвиток житлового будівництва та вдосконалення відносин з бізнесом. Тривала робота по наповнен ню місцевого бюджету, залучалися кошти через інвесторів, різноманітні грантові програми та укладення соціальних угод.

Перший блок звіту доповідача був присвячений стану справ у медичній галузі. Особлива увага приділяється підвищенню рівня якості надання медичних послуг через поліпшення матеріально-технічної бази закладів первинного рівня, мережа яких нараховує 16 амбулаторій та 25 ФАПів. Діють 4 програми, метою яких є збереження та зміцнення здоров’я, профілактики захворювань, зниження інвалідності і смертності населення. На першому місці – забезпечення медикаментами всіх лікувально-профілактичних закладів.

У закладах первинної ланки облаштовувалися внутрішні вбиральні, підводилася проточна вода, в окремих замінювалися вікна та двері на енергоощадні, ремонтувалися системи опалення.

Далі доповідач детально проінформував про те, що зроблено в цьому плані в розрізі закладів та територіальних громад по кожному медичному закладу. Відзначив, що роботи з ремонтів закладів первинної ланки будуть завершені в ІІІ кварталі.

У центрі первинної медико-санітарної допомоги створено ремонтну бригаду з 8 осіб, це дає можливість економніше використовувати кошти. Сам голова РДА щотижня особисто здійснює виїзні прийоми у сільських громадах, у першу чергу відвідує заклади охорони здоров’я, що дає змогу на місці невідкладно вирішувати проблеми.

Велика увага приділяється поліпшенню матеріально-технічної бази центральної районної лікарні, на основі якої планується відкрити лікарню інтенсивного лікування Бершадського госпітального округу. На проведення капітальних ремонтів з обласного бюджету передбачені видатки в розмірі 2 млн. 650 тис. грн.

Вже здійснено капітальний ремонт неврологічного відділення, перекрито дах адмінкорпусу, приміщення швидкої допомоги. Всього освоєно 650 тис. грн. За рахунок бюджетних і позабюджетних коштів відремонтовано кімнати та кабінети окремих відділень лікарні на загальну суму понад 50 тис. грн. До початку опалювального сезону заплановано здійснити реконструкцію котельні, яка передана в оперативне керування райлікарні рішенням сесії облради.

Бершадська станція швидкої медичної допомоги. У районі завершено формування мережі пунктів тимчасового базування бригад екстреної (швидкої медичної допомоги). Вони розміщені в Усті, Шляховій, Маньківці та Михайлівці. В останніх двох селах пункти відкриті в цьому році. Приміщення станції швидкої допомоги капітально відремонтоване, створені відповідні умови для забезпечення потреб пацієнтів. Станція та відділення забезпечені лікарськими засобами та медикаментами, паливно-мастильними матеріалами. Розпочато будівництво під’їзного шляху до станції швидкої медичної допомоги та облаштування стоянки спецавтомобілів.

Для здійснення контролю із запобігання та усунення негативних наслідків у випадках надання неякісної медичної допомоги створено робочу групу, до складу якої увійшли депутати місцевих рад, працівники ЗМІ та представники громадськості. Жителі району мають можливість висловити пропозиції щодо поліпшення стану справ у медицині за спеціально визначеними телефонними номерами.

У районі функціонують 84 освітніх заклади, з них 39 дошкільних, 40 загальноосвітніх шкіл, заочна школа та 4 позашкільні заклади. У них виховуються і навчаються 7870 дітей.

Одним із головних завдань є поліпшення якості навчання дітей, в тому числі і через оптимізацію мережі навчальних закладів. Зміни насамперед торкнуться малокомплектних шкіл у Луговій, Теофилівці та Шумилові. Для послідовної роботи в цьому напрямку розроблено та затверджено план заходів дорожньої карти з упорядкування мережі освітніх установ.
З 27 травня до 13 червня у пришкільних таборах було організоване змістовне дозвілля та відпочинок для 3854 дітей (69 % від загальної кількості).

На харчування використано 336,5 тис. грн. Вартість обіду складала 7 грн. Особлива увага приділялась дітям-сиротам та позбавленим батьківського піклування, дітям-інвалідам, талановитим та обдарованим школярам, дітям з багатодітних родин і малозабезпечених сімей.

З метою дотримання умов безпечного навчання поетапно вирішується питання винесення котельного обладнання із шкільних підвальних приміщень. Таких є 12, а загальна потреба коштів – 7,8 млн. грн.

Внутрішні вбиральні облаштовано у 33 загальноосвітніх закладах, що становить 82%. До 1 вересня всі школи району матимуть такі вбиральні.

З початку року на ремонти, придбання в шкільній галузі за всіма джерелами фінансування (бюджет, соціальні угоди) освоєно 1 млн. 322 тис. грн.

Далі доповідач навів конкретні приклади по багатьох школах – заміни вікон, дверей, реконструкцій приміщень, благоустрою територій, придбання інвентарю тощо. Роботи по поліпшенню матеріально-технічної бази шкільних закладів триватимуть і в ІІ півріччі, що значно вплине на рівень та якість освіти.

На підтвердження цього – в районі щорічно збільшується кількість учнів, які беруть участь у всеукраїнських предметних олімпіадах. У цьому році із 684 випускників 9 класів 44 отримали свідоцтва з відзнакою, що становить 6,4 %.

А з 416 випускників старшої школи 23 нагороджені золотою медаллю, 10 – срібною (8%).

Під постійним контролем – питання впровадження заходів з енергозбереження. Замінюються вікна на енергоощадні, котельні переводяться на місцеві види палива. Економічний ефект – 677 тис. грн.

У районі – 39 дошкільних закладів, в яких виховується 1932 дитини. Дошкільним вихованням (всіма формами) охоплено 92,3%. Діти 5-7 років стовідсотково охоплені вихованням. У ДНЗ з початку року проведено ряд ремонтів, закуплено матеріали та обладнання. Загальні витрати – 1 млн.152 тис. грн. (Далі у доповіді – конкретні приклади по різних населених пунктах).

Наступний – аграрний блок.

Сільгоспвиробництвом у районі займаються 41 агроформування, 126 фермерських господарств та особисті селянські господарства. Площа с/г угідь по району – 102, 2 тис. га, в т.ч. ріллі – 93,7 тис. га. У структурі посівних площ на 2013 рік зернові займають 59%, кукурудза на зерно – 25%, цукрові буряки – 2%, соняшник – 11,4%, картопля та овочі – 6%. Нині проводяться роботи по збиранню ранньої групи зернових. Попередній аналіз показує, що матимемо вищу врожайність з одного гектара до рівня минулого року. Паливно-мастильними матеріалами господарства забезпечені в необхідній кількості, наявний парк техніки дасть змогу, при сприятливих погодних умовах, провести роботи по збиранню врожаю ранньої групи зернових в оптимальні строки. Розраховуємо на отримання валового збору зерна в обсязі не менше як 236 тис. тонн.

З початку року сільгосппідприємствами вироблено 4811 тонн молока, 7431 тонну м’яса.

Це більше, ніж торік. Найбільшим виробником м’яса в районі є ПАТ «Птахокомбінат «Бершадсь кий», який виробив у І півріччі 6734 тонни м’яса птиці, частка цього підприємства в загальному виробництві становить 90%.

Надоєно від корови по 2456 кг молока, до минулого року +426 кг. Середньодобові прирости на вирощуванні та відгодівлі ВРХ – 486 грамів, свиней – 398 грамів. За І квартал ц. р. господарствами району збільшено чисельність поголів’я на 401 голову, з них корів – на 39 голів.

Суттєво сприятиме розвитку тваринництва на промисловій основі реалізація інвестиційних проектів з реконструкції приміщень для утримання свиней по ПП «Бершадський відгодівельний» та ПАТ «Явір-Агросервіс».

Введено в експлуатацію підприємство «Джулинський елеватор», проектна потужність – 31 тис. тонн, створено 23 нових робочих місця з належною оплатою праці. Вартість проекту – 81 млн. грн. Підприємство вже здійснює приймання зерна.

Відповідно до постанови Кабміну №357 від 22.05.2013 р. розпочато оформлення документів на отримання дотаційних коштів за утримання, збереження молодняка ВРХ та придбання індивідуальних доїльних установок.

На території району функціонують вже 36 молокоприймальних пунктів по заготівлі молока, у стадії відкриття ще 4. Обсяги заготівлі в рік становлять 30 тис. тонн молока, або 77% від усієї молочної сировини, тому поступово до кінця року забезпечимо наявність пункту з прийому молока в кожному селі.

Коментуючи рівень зарплати в галузі, доповідач зазначив, що до півріччя минулого року маємо приріст 22,1%, до січня-травня поточного – +24%. На звітну дату її розмір – 2006 грн. Щодо розміру заробітної плати в цілому, то за січень-червень поточного року він становив 2224 грн., це на 4% більше у порівнянні з минулим роком.

Далі у доповіді йшла мова про раціональне використання земель та водних ресурсів, яке є джерелом додаткового наповнення дохідної частини місцевих бюджетів. Орних земель запасу передано в користування на умовах оренди 1655 га. Середній розмір орендної плати 459,1 грн./га, що на 69 грн. більше в порівнянні з 2012 роком.

Щодо орних земель резервного фонду, то таких передано в користування на умовах оренди 5752 га. Середній розмір орендної плати 456,8 грн./га, що на 55 грн. більше до минулого року.

У районі 128 водних об’єктів загальною площею 2,3 тис. га. Середня орендна плата за 1 га земель водного фонду – 303 грн. Продовжується робота над збільшенням її розміру, адже це є додатковим резервом по наповненню дохідної частини бюджету.

Наступний блок звіту стосувався виконання завдань, що передбачені соціальними ініціативами Президента України, щодо надання доступного кредитування особам, які потребують покращення житлових умов. Для запровадження нового фінансово-інвестиційного механізму державної підтримки розроблено та затверджено програму будівництва (придбання) доступного житла в районі на 20132017 роки. Розпочато будівництво 8-квартирного житлового будинку за програмою «Доступне житло». Щодо жителів району, які бажають взяти участь у державній програмі кредитування житла з метою його здешевлення, то відповідальні особи РДА опрацьовують кожне звернення, детально аналізують матеріальні можливості громадян, що потребують поліпшення житлових умов. До списку поки що включено 4 особи.

Відбір претендентів триває.

У першому півріччі 2013 року проводилася постійна робота з питань покращення стану благоустрою населених пунктів району. Особлива увага приділялась забезпеченню належного санітарно-технічного стану сміттєзвалищ. Обсяги робіт здійснювалися відповідно до розробленого плану дій. 40 сміттєзвалищ, що розміщені в населених пунктах району, мають паспорти.

Доповідач проаналізував хід робіт у цьому напрямку в окремих громадах. Окремо виділив роботи, здійснені по благоустрою міського полігону для твердих побутових відходів. Тут при в’їзді встановлені ворота із захисною металевою сіткою, обладнано дизбар’єр, підведено освітлення. З початку року на благоустрій міського полігону для твердих побутових відходів затрачено 180 тис. грн.

На сьогодні в середньому на 75% освітлені вулиці населених пунктів району. У першому півріччі 2013 року продовжувалася реалізація заходів з розбудови вуличної мережі освітлення, що визначені обласною та районною програмами.

Значна увага у звітному періоді приділялась благоустрою Бершаді, особливо центральної частини міста. Роботи проводилися і будуть виконуватися відповідно до ескізного плану розбудови центру. У І півріччі по міській раді проведено робіт з благоустрою на суму більше як 1 млн. 200 тис. грн. Роботи з благоустрою здійснювалися не лише в центральній частині міста.

Одним із пунктів робочого плану із реалізації заходів соціально-економічного розвитку на 2013 рік є розробка та затвердження «Схеми оптимізації роботи систем централізованого водопостачання та водовідведення по м. Бершаді».

Місцева виконавча влада постійно рухається в напрямку вдосконалення співпраці з підприємницькими структурами, є відкритою до обговорення проблемних питань, максимально сприяє безперервному та ефективному функціонуванню бізнесу в районі. У малому та середньому бізнесі зайнято найбільше жителів району (понад 5 тис. осіб). В районі максимально зменшено тиск на такий бізнес через значне обмеження контролюючими органами кількості перевірок. Чинною є «Програма розвитку малого та середнього підприємництва Бершадського району на 20132014 роки», заходи якої поступово реалізуються.

Галузь культури. У районі є 90 закладів, з них 46 клубів, 40 бібліотек, музична школа і 3 музеї. У результаті інвентаризації визначено заклади, що потребують ремонту у першу чергу. Таких є 15. (Далі М.Г. Бурлака зупинився на тому, які роботи вже проведено, а що ще необхідно зробити в розрізі об’єктів, вів мову про придбання апаратури, оргтехніки, паспортизацію об’єктів культурної спадщини району).

У звітному періоді продовжувалися роботи по облаштуванню центру з надання адміністративних послуг. Його діяльність спростить та оптимізує надання таких послуг громадянам і суб’єктам підприємництва.

Завершуючи звіт, М.Г. Бурлака сказав, що у різних галузях ще залишається немало проблем, для їх розв’язання потрібні кардинальні і продумані рішення. А такий формат роботи, який започатковано у Вінницькій області, обов’язково забезпечить гарний результат. На основі спільної консолідованої праці бершадці визначили пріоритети діяльності і працюють, забезпечуючи реалізацію програмних завдань та ініціатив Президента України, виконання завдань, поставлених очільником області та затверджених стратегічних напрямків розвитку регіону.

– Намагаємося, – сказав на завершення Михайло Григорович, – своїми конкретними та якісними діями щоденно змінювати життя людей на краще.

Далі слово брали: Красносільський сільський голова Іван Пустовіт, який цікаво розповів про деякі аспекти діяльності територіальної громади (його виступ стане основою публікації в одному з наступних номерів газети); депутат обласної ради по виборчому округу № 3 Олексій Порошенко звернув увагу на проблему доступу населення до ліків у населених пунктах, де облаштовано аптеки.

Сергій ТАТУСЯК, голова обласної ради: – Вінниччина – це перша область, яка проводить роботу в такому форматі. Потрібне системне, покрокове відпрацювання розвитку кожної територіальної громади у всіх її сферах. Якраз Вінницька область і започаткувала реформи регіональної влади, місцевого самоврядування, децентралізацію і передачу повноважень до рівня області, району, територіальної громади саме на користь останньої. Позиція обласної влади збалансована; ми знайшли потрібні форми і методи роботи, дійшли до кожної територіальної громади. Важливо, що маємо підтримку Президента.

Кадровий та інтелектуальний потенціал Бершадського району надзвичайно сильний.

Сьогодні у нас дуже багато проблем. У завтрашній день йдемо з фінансовими проблемами, але вірю, що завдяки спільним зусиллям можна змінити ситуацію на краще. Якщо нема коштів, треба їх шукати.

Шукати партнерів для розвитку тієї чи іншої галузі, території, створювати інвестиційний клімат. У цьому плані область теж є ефективною.

Ми створюємо всі умови, щоб бізнес почував себе комфортно.

У 2014-2020 роках на східне партнерство виділяється 18 млрд. євро. Без надійного партнера за кордоном буде важко розраховувати на той ресурс, який дозволить ефективно працювати. Треба в кожній територіальні громаді створити мозковий центр, креативну групу, яка б працювала над пошуком хороших ідей, щоб відправити у той чи інший міжнародний фонд і отримати фінансовий ресурс. Тільки завдяки спільній консолідованій співпраці можна розраховувати на успіх. Є всі підстави для того, щоб відродити славу Бершадського району.

Іван МОВЧАН, голова Вінницької облдержадміністрації: – Ми сьогодні у черговий раз стали свідками послідовності і системності у роботі. Це маємо демонструвати на кожній території. Визначили завдання, пріоритети, які найбільше хвилюють кожного жителя територіальної громади. Основне – долучити до виконання цих завдань усіх керівників, депутатський корпус, актив територіальних громад. Тільки тоді спільно, крок за кроком відпрацьовувати ці пріоритети.

Дуже важливо, щоб люди це бачили, реально відчули зміни на краще.

Нам необхідно дуже багато зробити у сфері охорони здоров’я. Сьогодні Президент України взяв на себе велику відповідальність. Будь-які реформи на початку мають багато претензій, нарікань. Наше завдання – системно опрацьовувати все це і зрозуміло доносити до людей. Ми оголосили цей рік без політики і це декларуємо. Ми готові до цивілізованої співпраці з будьякою політичною силою, готові нести солідарну відповідальність.

Проблеми потрібно вирішувати послідовно, системно.

Акцентую увагу керівників: ідіть до людей, прислухайтеся і чуйте їх, крок за кроком виконуйте їхні звернення.

Звіт-презентація району супроводжувався показом слайдів.

Голова ОДА, керівники управлінь по ходу звіту виступали з коментарями, зауваженнями. Зібрання пройшло в діловій і конструктивній обстановці.


Дивіться також в розділі  Нове в роботі
» 15.06.2018 У цьому році розпочата реформа первинної ланки медичних закладів та стартувала кампанія з вибору сімейних лікарів.
» 15.06.2018 Голова Бершадської районної ради М.Г. Бурлака видав розпорядження від 13 червня 2018 року №45 «Про скликання 20 сесії районної ради 7 скликання», пленарне засідання якої провести 10 липня поточного року в залі засідань комунальної організації...
» 13.04.2018 2017 року на сайті Міністерства юстиції України запрацював єдиний реєстр боржників. У ньому можна знайти відомості про боржника за прізвищем, ім’ям, по батькові та реєстраційним номером облікової картки платника податків. Вільний та безоплатний...
» 07.04.2018 Голова Бершадської районної ради М.Г.Бурлака видав розпорядження від 4 квітня 2018 року №26 «Про скликання 19 сесії районної ради 7 скликання», пленарне засідання якої провести 20 квітня поточного року в залі засідань КО Бершадська РДЮСШ «Ровесник».
» 07.04.2018 Засідання координаційної ради з питань місцевого самоврядування
» 07.04.2018 Юридичний практикум
» 01.04.2018 Події. Новини. Факти.
» 01.04.2018 Про державну підтримку вирощування молодняка ВРХ
» 01.04.2018 Часткова компенсація вартості техніки
» 01.04.2018 Про щорічну грошову допомогу до 9 травня
Всі статті розділу Нове в роботі »
Цікаві фото
2 фото   
<b>Хай буде успішним рік Дракона</b><br />В календарі чимало свят, але Новий рік &ndash; особливе з них, адже це не просто початок нового відліку часу, а й...
2 фото   
<b>Тирлівка, Кавкули – і про них не забули</b><br />Черговий «День районної ради» її голова М.Г. Бурлака провів у Тирлівській територіальній громаді разом з депутатами...
7 фото   
<b>Бершадський краєзнавчий музей</b><br />
3 фото   
<b>Іполит Зборовський - патріот і подвижник</b><br />Минулого тижня в читальному залі районної бібліотеки відбулася знакова подія – презентація книги «Іполит Зборовський...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Джулинка
Павлишин Петро Фомич (1916) 1916 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Старшина. Загинув 26.11.44. Похов. с. Диндешти, Угорщина.

З історії Бершаді
Визволені від фашистської неволі, натхнені перемогами Червоної Армії трудящі енергійно взялись за відбудову народного господарства, за ліквідацію наслідків окупації. На цукровому заводі окупанти зруйнували майстерні, склади, вивезли цінне устаткування, знищили інвентар радгоспу. Величезну шкоду було заподіяно спиртовому заводу, спалено будинки в центрі міста, виведено з ладу водогін. Завдяки... Читати далі »Останні новини
Може бути цікаво

Підбито підсумки півріччя. Визначено пріоритети - Новинки в галузях Бершаді та району - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  18.05.2020(063) 431-41-18
 • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  13.04.2020(067) 225-27-18
 • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  08.04.2020(096) 095-84-08
 • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  16.03.2020(098) 908-43-57
 • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  27.01.2020(068) 041-74-83
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення