Fridge magnet wooden gears

І знову голосів не вистачило...

 • Подобається0Не подобається
 • 4 Вересня 2015, 09:00

Ухвалювати рішення з реорганізації загальноосвітніх навчальних закладів вкрай непросто. Існує багато аргументів, які пояснюють гостру потребу в оптимізації закладів освіти, і не менше – які захищають необхідність зберегти функціонування сільських малокомплектних шкіл.

На попередній сесії районної ради депутати і представники громадськості вели активну полеміку з приводу питання реорганізації Серебрійської ЗОШ І-ІІ ступенів у загальноосвітню школу І ступеня. Для ухвалення рішення забракло голосів «за». Але проблема з нестачею коштів у сфері освіти, фахових педагогів у маленьких школах не вирішиться сама собою, тому це питання винесли на повторне обговорення. Минулого тижня вирішувалася доля школи у Серебрії.

Почалося чергове засідання сесії районної ради з приємного. Начальник штабу громадського формування з охорони громадського порядку Бершадського та Чечельницького районів «Народна самооборона» Анатолій Невеличко вручив подяки за допомогу у збиранні речей, продуктів та коштів для військових у зоні проведення АТО найактивнішим громадам.

Відзначили села: П’ятківку, Голдашівку, Кидрасівку, Маньківку, М’якохід, Поташню. «Найактивнішим», – наголосив ще раз Анатолій Миколайович, адже і в інших селах є люди, які роблять суттєвий внесок у спільну справу, їм всім висловлюють щиру вдячність.

Приступивши до роботи, депутати заслухали інформацію голови районної ради Миколи Грабчака про роботу у міжсесійний період. Потім перейшли до розгляду питань порядку денного.

Про діяльність постійної комісії районної ради з питань соціального захисту населення і прав споживачів, зайнятості, роботи з ветеранами, охорони здоров’я, материнства і дитинства інформував Василь М’ясніков. Він повідомив, що у центрі уваги комісії перебували проблеми охорони здоров’я населення, кадрового забезпечення лікарями, готовність лікувальнопрофілактичних закладів ра - йону до роботи в зимових умовах, стан медичного обслуговування сільського населення та забезпечення сільських медичних закладів району санітарним автотранспортом, зміцнення матеріальної бази медичних закладів, стан медичного забезпечення інвалідів та ветеранів Другої світової війни, соціального та медичного забезпечення населення району, потерпілого від наслідків Чорнобильської катастрофи. Звісно, поруч із виконаною роботою є ряд невирішених питань. Також залишається актуальною проблема недостатнього фінансування галузі охорони здоров’я.

Перш ніж перейти до наступних питань порядку денного, слова попросив депутат районної ради Іван Андрушко.

Він повідомив про результати звернень до представника Бершадщини у столиці, народного депутата України Анатолія Матвієнка. Уже є постанова Кабінету Міністрів України виділити кошти на капітальний ремонт вулиці Ніколаєнка, для модульних котелень П’ятківської ЗОШ І-ІІІ ступенів та Устянської ЗОШ І-ІІІ ступенів, на капремонт приміщення та покрівлі ДНЗ «Малятко» м. Бершаді, на капремонт котельні та покрівлі ДНЗ «Сонечко» м. Бершаді та будівництво артезіанської свердловини на ДП «Бершадь-ринок».

Також Іван Іванович нагадав присутнім, що скоро вибори – і це саме той час, коли треба мобілізувати всю свою відповідальність, знання і досвід, щоб сформувати новий депутатський корпус із висококваліфікованих кадрів, які будуть принциповими у розв’язанні соціально-побутових проблем. Він закликав присутніх підприємців та господарників більше уваги приділяти своїм громадам, турбуватися про ветеранів, ремонтувати дороги, створювати нові робочі місця. Необхідно допомогати дитячим садочкам і школам, думати, як спільними зусиллями можна підтримати і зберегти навчальні заклади.

З інформацією з питання реорганізації Серебрійської ЗОШ І-ІІ ступенів виступила начальник відділу освіти РДА Лідія Дзюбенко. Вона вкотре пояснювала необхідність таких рішень з огляду на фінансове становище у районі (та й у країні в цілому), проблеми відсутності спеціалістів за дипломом та якості освіти. Лідія Іванівна закликала присутніх радитись і пропонувати альтернативу реорганізації.

На захист школи виступав представник батьків Сергій Звонський. Він розповідав, що ніхто із серебрійських дітей не хоче навчатися в іншій школі, закликав депутатів голосувати не розумом, а серцем, пояснюючи, що можна економити, мабуть, на будь-чому, але не на дітях.

Про підсумки роботи постійної комісії райради з освіти і культури повідомив Петро Каук. Він говорив про те, що тема була всебічно обговорена, всі сторони заслухані (аргументи відділу освіти були раціональними, а батьків – більш емоційними), у результаті засідання всі з присутніх членів комісії проголосували за реорганізацію.

Зрештою, після всіх обговорень і обдумувань, достатньої кількості голосів за реорганізацію не набралось, тому учні 2-9 класів Серебрії першого вересня прийшли на свято Першого дзвоника у свою рідну школу.

Порівняно із таким важким питанням, рішення по решті пунктів порядку денного ухвалювались легко і без додаткових обговорень. А після завершення засідання його учасників на вулиці чекав сюрприз: радіючи такій новині, діти, які брали участь у пікеті біля входу у приміщення, на асфальті написали великими літерами: «Спасибі».

Юлія ЛУЧИК.


Дивіться також в розділі  Нове в роботі
» 15.06.2018 У цьому році розпочата реформа первинної ланки медичних закладів та стартувала кампанія з вибору сімейних лікарів.
» 15.06.2018 Голова Бершадської районної ради М.Г. Бурлака видав розпорядження від 13 червня 2018 року №45 «Про скликання 20 сесії районної ради 7 скликання», пленарне засідання якої провести 10 липня поточного року в залі засідань комунальної організації...
» 13.04.2018 2017 року на сайті Міністерства юстиції України запрацював єдиний реєстр боржників. У ньому можна знайти відомості про боржника за прізвищем, ім’ям, по батькові та реєстраційним номером облікової картки платника податків. Вільний та безоплатний...
» 07.04.2018 Голова Бершадської районної ради М.Г.Бурлака видав розпорядження від 4 квітня 2018 року №26 «Про скликання 19 сесії районної ради 7 скликання», пленарне засідання якої провести 20 квітня поточного року в залі засідань КО Бершадська РДЮСШ «Ровесник».
» 07.04.2018 Засідання координаційної ради з питань місцевого самоврядування
» 07.04.2018 Юридичний практикум
» 01.04.2018 Події. Новини. Факти.
» 01.04.2018 Про державну підтримку вирощування молодняка ВРХ
» 01.04.2018 Часткова компенсація вартості техніки
» 01.04.2018 Про щорічну грошову допомогу до 9 травня
Всі статті розділу Нове в роботі »
Цікаві фото
2 фото   
<b>Соціальні послуги служби зайнятості нового покоління</b><br />Зростаючі масштаби безробіття, збільшення його тривалості потребують підвищення ефективності діяльності служби...
12 фото   
<b>Естафета пам'яті "Слава визволителям України"</b><br />4 березня 2014 року Бершадщина святкувала 70 – річчя визволення району від німецько – фашистських загарбників....
2 фото   
<b>ПАТ "Вінницяобленерго" повідомляє</b><br />що згідно з Умовами та Правилами здійснення підприємницької діяльності з постачання електричної енергії за...
1 фото   
<b>Війтівка сьогодні</b><br />
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Бирлівка
Виграновський Матвій Йосипович (1900) 1900 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 00.06.44.

З історії Бершаді
Характерною є історія заводу металовиробів, у якій немов відбито шлях розвитку економіки міста. Перед революцією в заштатному містечку існувало понад двісті дрібних майстерень, продукція яких реалізовувалась через подібні ж дрібні крамнички. В радянський час ремісники об'єдналися в артілі, які в роки семирічки переросли в сучасний завод металовиробів. У 1971 році асортимент підприємства... Читати далі »Останні новини
Може бути цікаво

І знову голосів не вистачило... - Новинки в галузях Бершаді та району - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  18.05.2020(063) 431-41-18
 • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  13.04.2020(067) 225-27-18
 • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  08.04.2020(096) 095-84-08
 • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  16.03.2020(098) 908-43-57
 • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  27.01.2020(068) 041-74-83
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення