Соціальне партнерство на селі та розширення земельних повноважень сільських громад: стан та перспективи

 • Подобається0Не подобається
 • 18 Грудня 2015, 09:00

– такою була тема «круглого столу-дискусії», що відбувся нещодавно в Ладижині. Його підготували і провели ГО «Соціальний центр МХП» спільно з проектом USAID «АгроІнвест» за сприяння народного депутата України Миколи Кучера.

Метою дискусії було обговорення існуючих соціальних партнерств у сільських громадах та проблемних питань на шляху їх розвитку на Вінниччині, а також передача громадам земельних повноважень у процесі децентралізації влади, що є надважливим фактором розвитку сільських територій, Того дня у великому залі готелю «Ковчег» зібралися представники територіальних громад Бершадського, Гайсинського, Теплицького, Тростянецького районів та міста Ладижина. Делегація Бершадщини була не тільки досить представницькою, а й однією з найактивніших, бо ж учасники з нашого району часто ставили запитання виступаючим, були небайдужими в обговоренні актуальних питань форуму.

Соціально-економічний розвиток сільських територій значною мірою залежить від налагодження ефективного соціально-економічного парт нерства між агровиробниками та сільськими громадами. Завдяки йому можуть успішно вирішуватися численні питання життєдіяльності сіл. Багато з них сьогодні потребують додаткових інвестицій. Це форма взаємодії сільгоспвиробників, землевласників і сільських громад для реалізації інтересів сторін та підтримки сільського розвитку на основі рівноправності, взаємної поваги і взаємної вигоди.

Вивченню кращих практик існуючих соціальних партнерств у сільських громадах та проблем, з якими найчастіше вони стикаються, присвячувалося дослідження, проведене Міжнародним благодійним фондом «Добробут громад» за підтримки Проекту USAID «АнгроІнвест». Презентацію результатів соціологічного дослідження «Сприяння впровадженню відповідальних інвестицій і формуванню соціальних парт нерств між сільськогосподарськими виробниками та сільськими громадами» у ході «круглого столу» провели Олександр Муляр, кординатор напрямку аграрної політики проекту USAID «АгроІнвест», та Валерій Бондарчук, радник з юридичних питань Міжнародного благодійного фонду «Добробут громад».

Цієї теми у своїх виступах торкалися директор департаменту науково-освітнього забезпечення та розвитку підприємництва на селі Мінагрополітики Олег Хоменко, заступник директора з соціального співробітництва філії ТОВ «Вінницька птахофабрика» Руслан Ляховченко, сільський голова Нараївки (Гайсинський район) Катерина Романенко.

Головний юридичний радник проекту USAID «АгроІнвест» Павло Кулинич виступив з темою «Децентралізація влади та перспективи розширення земельних повноважень сільських громад», а фахівець із земельних питань Українського клубу аграрного бізнесу Роман Гриб – «Підвищення ролі місцевих громад у земельних питаннях».

Врегулювання питань, пов’язаних з обігом земель сільськогосподарського призначення (права власності, оренда, передача в комунальну власність тощо), є одним із пунктів коаліційної угоди у напрямку реформування галузі сільського господарства.

Від того, наскільки збалансованим буде законодавство у цій сфері, залежить господарська діяльність тисяч фермерських господарств та права мільйонів пайовиків по всій країні.

Микола Кучер: – Надзвичайно важливим є запровадження ринку землі в контексті децентралізації влади – необхідно передати громадам, окрім фінансових та адміністративних, земельні повноваження: передати в комунальну власність землі запасу і резерву, якими сьогодні керують із центру.

Як співавтор законопроекту №1159 «Про деякі заходи щодо посилення ролі територіальних громад в управлінні земельними ресурсами», я переконаний, що громади на місцях краще знають, кому надати в оренду певну земельну ділянку, хто її ефективніше використає і заплатить вигіднішу орендну плату та принесе найбільші надходження до місцевого бюджету.

За розрахунками експертів, від ефективного розпорядження землями місцеві бюджети можуть щорічно отримувати додатково до 2 млрд.грн.

Якщо прийде той час, коли мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення буде скасовано, кошти від продажу цих земель будуть надходити саме до сільських бюджетів, а не до загальнодержавного. Сьогодні ж продавати землю сільгосппризначення просто нерозумно, бо в тому економічному стані, в якому перебуває держава, земля не буде коштувати ту ціну, на яку сподіваються люди. За умови впровадження ринку сільгоспземель не підготовленим виникне прірва між реальною вартістю землі й очікуваннями власника.

Почати купівлю-продаж нині – це пустити людей по вітру та отримати соціальну напругу в селах.


Дивіться також в розділі  Нове в роботі
» 15.06.2018 У цьому році розпочата реформа первинної ланки медичних закладів та стартувала кампанія з вибору сімейних лікарів.
» 15.06.2018 Голова Бершадської районної ради М.Г. Бурлака видав розпорядження від 13 червня 2018 року №45 «Про скликання 20 сесії районної ради 7 скликання», пленарне засідання якої провести 10 липня поточного року в залі засідань комунальної організації...
» 13.04.2018 2017 року на сайті Міністерства юстиції України запрацював єдиний реєстр боржників. У ньому можна знайти відомості про боржника за прізвищем, ім’ям, по батькові та реєстраційним номером облікової картки платника податків. Вільний та безоплатний...
» 07.04.2018 Голова Бершадської районної ради М.Г.Бурлака видав розпорядження від 4 квітня 2018 року №26 «Про скликання 19 сесії районної ради 7 скликання», пленарне засідання якої провести 20 квітня поточного року в залі засідань КО Бершадська РДЮСШ «Ровесник».
» 07.04.2018 Засідання координаційної ради з питань місцевого самоврядування
» 07.04.2018 Юридичний практикум
» 01.04.2018 Події. Новини. Факти.
» 01.04.2018 Про державну підтримку вирощування молодняка ВРХ
» 01.04.2018 Часткова компенсація вартості техніки
» 01.04.2018 Про щорічну грошову допомогу до 9 травня
Всі статті розділу Нове в роботі »
Цікаві фото
12 фото   
<b>Естафета пам'яті "Слава визволителям України"</b><br />4 березня 2014 року Бершадщина святкувала 70 – річчя визволення району від німецько – фашистських загарбників....
9 фото   
<b>Підприємства району</b><br />
2 фото   
<b>Люди вимагають прозорості в діях сільської влади</b><br />Чернятка проснулась від зимової сплячки &ndash; такий висновок зробив один з учасників зборів громадян після їх...
7 фото   
<b>Стати кращими – не просто</b><br />До Дня працівників ветеринарної медицини: Напередодні професійного свята сиджу за столом над чистим аркушем паперу,...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Осіївка
Тарчук Максим Ількович (1910) 1910 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 00.07.44.

З історії Бершаді
Проведені заходи сприяли кращій організації праці в сільському господарстві, піднесенню творчої ініціативи трудівників. Колгоспник артілі ім. Ворошилова С. Плахотнюк сконструював ручний підживлювач, який був прийнятий обласною комісією і рекомендований для використання всіма колгоспами. З року в рік зростала врожайність колгоспних ланів, підвищувався добробут трудівників. Збільшувалась... Читати далі »Останні новини
Може бути цікаво

Соціальне партнерство на селі та розширення земельних повноважень сільських громад: стан та перспективи - Новинки в галузях Бершаді та району - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  18.05.2020(063) 431-41-18
 • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  13.04.2020(067) 225-27-18
 • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  08.04.2020(096) 095-84-08
 • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  16.03.2020(098) 908-43-57
 • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  27.01.2020(068) 041-74-83
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення