Fridge magnet wooden gears

Лише Заболотний і Таратута стільки протримались у владі Вінниччини

  • Подобається0Не подобається
  • 7 Травня 2012, 01:02

– Розпочну з розмов, що ходять, про те, що за Вас та Домбровського домовився Порошенко з Турчиновим і Ви будете йти у ВР від БЮТ?

– Ні, це неправда, більше того, якщо я і реєструватимусь у кандидати, то по своєму рідному мажоритарному Бершадському округу, де я в область набрав 98%, і піду тільки самовисуванцем…

Ні для кого не секрет, що Ви наближена людина до Порошенка. Скажіть, він не потерпить політкраху, пішовши сьогодні в міністри, бо є відгуки, що він вчинив недалекоглядно, а якби стратегічніше помислив, то міг би стати Президентом?

– Я дійсно дружу з цією родиною, бо поважаю і його, і батька за величезне працелюбство та професіоналізм.

А хіба він не патріот області?

Сьогодні вклав у неї 800 млн.

А скільки робочих місць створив, яка красива фабрика, фонтан, цукрові заводи… Я бачив величезну кількість не менш багатих за нього людей, але в діях багатьох таке жлобство прослідковувалось!

Взяти – так, а ось дати… Скажіть, ви багато бачили 70-річних мільйонерів, які після перенесеного інсульту, живучи в центрі, на Хрещатику, вставали б о 4-й ранку, як він висловлюється, «похлебтали супчику» і їхали б на вранішнє доїння до господарств на Вінниччину? А саме такий його батько Олексій Іванович. А якби хто знав, скільки зусиль ми доклали, щоб переконати Петра Олексійовича вкласти інвестиції у сільське господарство Вінницької області – це романів цілих варте. А хто має сьогодні такі результати, як він? Хто ще може похвалитись сучасним товарним комплексом? Інші кажуть, а побудував один Порошенко! Тому я переконаний, що він буде прекрасним не лише міністром, але, думаю, що й Прем’єр-міністром.

– Ви господарник, професор та управлінець, яких мало знайдеш не лише в області, але й в Україні, чому відмовляєтесь йти на пропоновані посади, кажуть, Вам і заступника міністра пропонували, і міністра, і до Порошенка?

– Я бачив багато і відчував не менше, але коли тобі після лекції в університеті аплодує зала магістрів – це набагато більше щастя, ніж бути якимось чиновником чи чиїмось лобістом… За цієї влади міністра мені не пропонували, а заступника так, але згадали, що я не тієї політсили, чи як там… Знаєте, я ще при Тимошенко, коли вона приїздила на Вінниччину, встав і їй чесно сказав, що в її уряді половина міністрів таких, з якими немає про що говорити. І вона публічно визнала це і додала, що їй цих людей нав’язали політсили від партій, які входять у коаліцію. Це повторюється і зараз. І це очевидний абсурд, бо формувати виконавчу владу треба з професіоналів, а не однопартійців. Тільки тоді буде ефективний результат для країни. Я це відчув, знаю і побачив. Доводилось такого надивитись… Наприклад, знаєте, чому стоїть Калинівський завод з виробництва мила, інші? Бо ось такий горекерівник додумався на 25 років продати Туреччині ліцензію на виробництво гліцерину.

А він є складовою мила, і тому тепер купувати у турків за величезну ціну цей дозвіл нерентабельно… Людей на вулицю викинув один непрофесійний крок високопосадовця… І таких прикладів тисячі…

– Всі знають, що головою облради на цей раз Ви не стали, бо Вам згадали агітацію за Тимошенко, чому Ви на її користь робили вибір?

– Знаєте, в моїй біографії є два парадокси. Перший – коли я в 2005 голосував за Януковича, бо знав і розумів, і як показав час – не помилявся, що, на жаль, Ющенко ще не дозрів до Президента...

А у 2011 сталось навпаки.

Отож, чому мені приписали симпатії до Юлі: бо я бачив тисячі візитів і чув ще більше обіцянок «золотих гір» для Вінниччини. Але, на жаль, мало хто дотримував слова. А тут ми запропонували уряду чимало проектів, поділились наболілими проблемами під час її візитів… і кошти пішли. Скажіть, якщо люди реально допомагали області – ви, як її патріот і керівник, як вчинили б? Управлінець має думати про політичний нюх чи добробут людей у місті і селі?

– Але цього не зрозуміли ваші опоненти і «шепнули» вгору цей «компромат»...

– Знаєте, важко пригадувати ті брудні і нікчемні ігри, особливо коли стосується тих, кому ти дав путівку в життя, допомагав, підтримував, а тут так підло за спиною вони ж тебе зраджують. Згадую, як тодішній лідер «Батьківщини» Медвєдєв вранці приходив, давав нам слово офіцера, а вже після обіду так само клявся у таборі опонентів.

– Тоді вінницька «регіонобютівська ширка» прогриміла на всю Україну. Скажіть, Вам дійсно сама Тимошенко дала слово, що її фракція проголосує за Вашу кандидатуру?

– Так, вона зателефонувала і запевнила, що всі депутати облради від БЮТ проголосують за мене. І таке розпорядження було дано керівництву вінницького БЮТ. Але її слово для них нічого не значило.

– Типовий приклад використання політбрендів для своїх корисливих інтересів. До речі, Ви розмовляли після того з нею?

– Ні, не розмовляв… Але позиції своєї не змінив. Я належу за переконаннями до центристів і готовий підтримати професійні й ефективні дії будь-якої влади, яка робить добро для вінничан і України.

І так само критикуватиму будь-яких кольорів владу за дилетантство.

– У Вашій біографії є й інші парадокси – Вас двічі майже призначали губернатором...

– Так, два рази мене реально мали призначити губернатором, один раз навіть наказ Президента був, але склалось як склалось. І тепер, із погляду років і переосмисленого, я думаю, що це була, якщо хочете, Божа воля. Бо губернатори у нас мінялись мало не щороку, а я, як заступник, пропрацював на цих посадах 14,5 року. Таким старожилом у вінницькій владі був лише Таратута, як міг боронив область від розкрадання, явних рейдерських атак. Повірте, якби ми цього не робили – залишилися б від Вінниччини ріжки та ніжки…

– У чому, на Вашу думку, найбільший недолік вже цієї обласної влади?

– Говорильня. Багато слів, а мало діла… Я їжджу по селах, веду прийом як депутат і бачу, скільки негативу викликають так звані реформи, зокрема медична. Це ж трагедія. Якісь незрозумілі реорганізації, в лікарнях – натовпи знервованих людей, яких кудись посилають… А лікарі і самі толком не можуть зрозуміти, що від них вимагається… Зважте, якщо люди чогось не сприйняли з перших днів, то насаджуйте його хоч кулеметом...

– Читачі пишуть, що для них слово «реформи» вже перетворилось у матюк?!

– Я взагалі це слово «реформи» не вживав би. Бо за всю історію жодна реформа у нас не принесла щось добре, а лише страх – грошова реформа, колгоспів, заводів, фабрик… Які це реформи? Це обкрадання, скаже вам кожен. Хто після цього позитивно сприйме це слово? А що вже казати про ефективність і розуміння... Ну, немає його.

– Часто селяни кажуть, що проблема №1 на селі – ціна на молоко. Скажіть, щось можна зробити, чи це глухий кут: «Пепсі» – 15 грн., 1 літр молока приймають у селянина за 2 грн.?

– А це вирішується, повірте, просто та ефективно. Потрібна лише воля влади. Посередників, що збирають молоко, забрати. Залишити завод і селянина. Заводи повинні мати у себе транспортну базу і все необхідне, щоб приїхати до селянина і взяти молоко на основі договору. А ці договори мають укладатись наперед на рік із чітко фіксованою ціною. А держава має гарантувати ціни, наприклад, у межах 5-6 грн., щоб не було змови виробників. Сьогодні кефір у магазині коштує 12 грн., думаю, при таких цінах рентабельність виробництва збережеться… Але нікому немає до цього діла… Не до села.

– У час, коли щохвилини від голоду у світі помирає людина, країна з найбагатшими чорноземами і агропотенціалом, що може нагодувати всіх – сама щоденно хоронить села. Це приреченість?

– У державі є чимало проблем. Але, повірте, найболючіша і найактуальніша – це українське село. Коли я сьогодні приїжджаю у село, то враження, що потрапив у 60ті роки. Автобус ходить раз на три дні, дороги розбиті, п’янство. Сьогодні село ділиться на дві частини: агроструктури, що тут господарюють і процвітають, і селяни, яких відкинули, як у післявоєнні роки – розруха, убогість, люди доношують одяг. Хіба не парадокс?

Ось, для прикладу, мій рідний Бершадський район. Там вже за мого керівництва були села з населенням 5000, була сучасна соціальна інфраструктура, було і виробництво. А що тепер? Молодь виїхала, народжуваність впала, школи закриваються. Ось, наприклад, с. Баланівка. Туди, здавалося б, прийшов інвестор, але ще до нього це було село з потужною інфраструктурою: тут був цех з виробництва фруктової горілки, сучасні цехи з виготовлення круп, пекарня, кондитерський цех, все, щоб село розвивалось. І куди вони поділись?! І ті, хто прийшов, робочих місць не добавили, а зменшили їх… Я ще хочу підкреслити, що цього ми не зупинимо – сільськогосподарська техніка буде вдосконалюватись і потрібно буде все менше людей. Тому, щоб врятувати село, потрібно негайно створити місця несільськогосподарського призначення.

Особ ли во для жінок та молоді.

Я знаю і розумію село, бо ж там народився, виріс, пройшов всі щаблі влади в районі і області, тому не міг залишатись байдужим до того, що сьогодні відбувається на селі.

Я розробив власну програму «Рідне село». Бо проблеми села уже давно у мене в серці і в голові, печуть душу і не дають жити.

Програма передбачає ефективне та достойне життя селян. І це станеться тоді, коли селянин буде мати гарантоване робоче місце, а у селі буде все – від магазину до ательє та де провести дозвілля. Я пропоную повернути в село споживчі кооперативи, підняти і взяти все, що тепер валяється у нас під ногами – зробити переробні цехи усього, що можна і треба переробляти. А держава має розробити цільові програми і перерозподіл податків… Головне для початку – кошти, а взяти їх є де – за моєю програмою інвестор, який працює на селі, має від обігу (підкреслюю – від обігу) 1% перераховувати сільській громаді.

Буду радий вислухати пропозиції. Село – це моральна колиска нації, і йому треба повернути гідне місце в Україні.

Розмовляла Тетяна РЕДЬКО


Дивіться також в розділі  Політика
» 22.12.2017 Другий рік поспіль Микола Кучер є найвідповідальнішим народним депутатом України
» 16.12.2017 Депутатом я обраний по територіальному виборчому округу №14 від політичної партії «Блок Петра Порошенка». Згідно із Законами України «Про статус депутатів місцевих рад» та «Про місцеве самоврядування в Україні» подаю свій звіт про роботу в 2017...
» 18.02.2017 Днями відбулася звітно-виборна конференція Бершадської районної організації політичної партії «Укроп».
» 31.12.2016 Для кожного з нас 2016 рік був сповнений напруженої праці, пошуку правильних рішень і можливостей для нових звершень. Завдяки спільним зусиллям керівництва району, територіальних громад, їхніх мешканців та народного депутата України Миколи Кучера...
» 19.08.2016 Народний депутат провів прийом громадян
» 19.08.2016 Микола Кучер: «Налаштовуймося на позитив, добрі і гарні справи»
» 12.08.2016 Найвідповідальніший народний депутат – Микола Кучер
» 26.03.2016 Діє депутатська група
» 07.01.2016 Звернення
» 20.03.2015 Юлія Тимошенко: Щоб село і селяни стали жити краще
Всі статті розділу Політика »
Цікаві фото
3 фото   
<b>З нагоди Дня культури та аматорів народного мистецтва</b><br />В районній музичній школі 24 березня відбулись урочистості з нагоди Всеукраїнського дня культури та аматорів...
3 фото   
<b>140 років з Дня Народження української поетеси Лесі Українки</b><br />25 лютого 2011 року виповнюється 140 років з дня народження української поетеси Лесі Українки. Леся Українка...
2 фото   
<b>Тирлівка, Кавкули – і про них не забули</b><br />Черговий «День районної ради» її голова М.Г. Бурлака провів у Тирлівській територіальній громаді разом з депутатами...
6 фото   
<b>Дошка пошани - 2013</b><br />&#160;Розпорядженням голови районної державної адміністрації М. Бурлаки від 25 липня 2013 року №265 «Про занесення на...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Яланець
Лавренюк Сильвестр Архипович (1901) 1901 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 1941 р.

З історії Бершаді
Незважаючи на труднощі першої мирної сівби, колгоспники докладали всіх зусиль, щоб виростити добрий урожай, потрібний фронту. Поля доводилося обробляти переважно лопатами, сіяти вручну, використовувати як тяглову силу корів. Але і за таких умов ланкова колгоспу ім. Воропшлова З. С. Дабіжа збирала високі врожаї кукурудзи — майже 50 цнт., цукрових буряків — до 300 цнт. з га. Партійна... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Лише Заболотний і Таратута стільки протримались у владі Вінниччини - Політичне життя України та бершадщини зокрема - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники