Fridge magnet wooden gears

«Замовчувати правду – великий гріх»

 • Подобається0Не подобається
 • 22 Листопада 2013, 09:00

Виступ народного депутата України Г.М. Заболотного з трибуни Верховної Ради на сесії 6 листопада 2013 року

Шановний Володимире Васильовичу! Шановні колеги! Шановні виборці!

28 жовтня минув рік, як люди обрали нас у вищий законодавчий орган держави.

Багато хто з нас, мажоритарників, розпочали або вже й закінчують звітувати за свою роботу, за свої зобов’язання, які ми взяли на себе. Я теж провів уже 6 звітів у районах, готуюся до звітів у селах.

Як бачите, ми, позафракційні депутати, від імені яких я сьогодні виступаю, нечасто буваємо на цій трибуні, звичайно, за винятком окремих.

Маючи великий досвід роботи в органах державної влади, органах місцевого самоврядування, я не сподівався в стінах парламенту побачити стільки цинізму, різного роду маніпуляцій, від яких простих людей, вибачте за грубий вислів, вивертає.

Дуже важко пояснити людям чому 4 рази провалили голосування за впорядкування Закону «Про пенсійну реформу», чому відсутнє безкоштовне забезпечення ліками тих, кому це закон гарантує?

Чому не виплачуються кошти по догляду за дітьми і, навіть, на поховання покійників?

І такі «чому» я міг би перелічувати довго. Але головне не форма, а головне – зміст.

А зміст такий: народ ненавидить Верховну Раду (мається на увазі нас – депутатів). Про це свідчать рейтинги по опитуванню людей на предмет довіри до Верховної Ради. І не знаю як кому, а мені це боляче чути. А чому так? Та тому що куди не кинься, скрізь простій людині перепони. Скажіть, можливо ми вирішили, що люди запросто можуть оформити спадщину або швидко одержати документ на купівлю-продаж власного майна? Ні. Це ж треба так докеруватися, щоб хату, яку люди будують власними руками, важкою працею, у випадку смерті одного з господарів, треба було викупити, наче чужу.

У селах, де немає газу й перспективи його отримати – нуль, щоб одержати дозвіл від обленерго, потрібно заплатити від 1,8 тис. грн. до 2 тис. грн. за кіловат. І це тільки за дозвіл. А ще матеріали, робота, проект. Практично за 15 кВт необхідно заплатити майже 40-45 тис. гривень.

Де взятися таким коштам у селян?

А скільки проблем у товаровиробників? Щоб зареєструвати договір оренди землі, спочатку, як кажуть у народі «добровільно-примусово», треба йти в так званий фонд правової підтримки орендодавців та орендарів та сплатити ніким і нічим не встановлене мито, іншими словами – «хабар». Прошу правоохоронців почути про це.

Ні для кого не секрет, що потреба в реєстрації оренди земельних ділянок становить близько 7 млн. договорів.

Державна реєстраційна служба реєструє біля 30 тисяч договорів щомісяця. Це складає менше 0,5% загальної кількості договорів. Якщо процес йтиме такими темпами, то для реєстрації зазначених договорів потрібно буде майже 20 років.

За умов, коли договір оренди не зареєстрований, аграрії працюють на землі незаконно.

Із прийняттям Закону України «Про внесення змін до Земельного кодексу України щодо порядку проведення земельних торгів у формі аукціону» вже майже рік зупинилось проведення аукціонів. Основна проблема – це відсутність коштів на підготовчі роботи, обов’язковість проведення конкурсів та тендерів з відбору виконавців.

Ускладнена процедура продажу (підготовки) негативно відобразилася на надходженнях до бюджетів усіх рівнів.

Щорічні надходження до бюджетів усіх рівнів з 2009 року зменшились удвічі.

Діюче законодавство лише погіршило розвиток ринку земель та майже його зупинило. Щоб вирішити цю проблему, необхідно спростити процедуру підготовки до продажу та викупу земельних ділянок та прав на них.

Так за що ж ці люди будуть нас поважати? Можливо, ми по ініціативі Верховної Ради когось притягли до відповідальності? Теж ні.

Отже, статистика і практика – сумні. Я проти того, щоб огульно критикувати будь-яку гілку влади, бо гола критика нічого доброго в собі не несе. Але й правду замовчувати теж великий гріх, в першу чергу, перед людьми, які нам повірили і обрали.

На завершення хочу звернутися до Вас, Володимире Васильовичу, як до людини з великим досвідом, доручіть секретаріату Верховної Ради аналізувати больові точки в суспільстві і якось реагувати на них, інакше ми підштовхнемо людей до нової зневіри.

І останнє, ніде правду діти, є багато колег, які часто-густо намагаються підсилити проблему тембром голосу.

Виступ, який переходить на крик, говорить про те, що аргументи закінчилися, а голос ще є.

Так говорять люди, і ми цю гірку правду мусимо проковтнути як пігулку від лікаря.

Дякую за увагу!


Дивіться також в розділі  Політика
» 22.12.2017 Другий рік поспіль Микола Кучер є найвідповідальнішим народним депутатом України
» 16.12.2017 Депутатом я обраний по територіальному виборчому округу №14 від політичної партії «Блок Петра Порошенка». Згідно із Законами України «Про статус депутатів місцевих рад» та «Про місцеве самоврядування в Україні» подаю свій звіт про роботу в 2017...
» 18.02.2017 Днями відбулася звітно-виборна конференція Бершадської районної організації політичної партії «Укроп».
» 31.12.2016 Для кожного з нас 2016 рік був сповнений напруженої праці, пошуку правильних рішень і можливостей для нових звершень. Завдяки спільним зусиллям керівництва району, територіальних громад, їхніх мешканців та народного депутата України Миколи Кучера...
» 19.08.2016 Народний депутат провів прийом громадян
» 19.08.2016 Микола Кучер: «Налаштовуймося на позитив, добрі і гарні справи»
» 12.08.2016 Найвідповідальніший народний депутат – Микола Кучер
» 26.03.2016 Діє депутатська група
» 07.01.2016 Звернення
» 20.03.2015 Юлія Тимошенко: Щоб село і селяни стали жити краще
Всі статті розділу Політика »
Цікаві фото
4 фото   
<b>«Струни моєї душі»</b><br />Вже стало гарною традицією, відмічати ювілеї людей, котрі добре відомі в районі своєю працею та творчістю. Його...
2 фото   
<b>«Цей пленер – подарунок долі...»</b><br />Нинішній мистецький пленер «Поташня &ndash; чарунка Поділля-2011» у цьому селі відбувся, як завжди, у розповні літа....
2 фото   
<b>Соціальні послуги служби зайнятості нового покоління</b><br />Зростаючі масштаби безробіття, збільшення його тривалості потребують підвищення ефективності діяльності служби...
2 фото   
<b>Виїзний прийом до Лісничого</b><br />13 квітня 2011 року робоча група спеціалістів райдержадміністрації, очолювана першим заступником голови...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Баланівка
Немировський Опанас Каленьович (1916) 1916 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 00.05.44.

З історії Бершаді
В цілому підприємства міста в 1944 році завдяки наполегливій праці трудящих випустили продукції на загальну суму понад чверть млн. крб. Успішному виконанню виробничої програми значною мірою сприяло розгортання соціалістичного змагання, яке очолили комуністи. Приклад у перевиконанні виробничих завдань показували робітники — члени партії І. Ф. Яроцький, І. І. Олійник, які систематично... Читати далі »Останні новини
Може бути цікаво

«Замовчувати правду – великий гріх» - Політичне життя України та бершадщини зокрема - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  18.05.2020(063) 431-41-18
 • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  13.04.2020(067) 225-27-18
 • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  08.04.2020(096) 095-84-08
 • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  16.03.2020(098) 908-43-57
 • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  27.01.2020(068) 041-74-83
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення