Fridge magnet wooden gears

Від дворічної Ані відмовляється мама

 • Подобається10Не подобається
 • 18 Березня 2011, 09:00

Фото Сергія КІСИКА.

Від ситуації, свідками якої мимоволі довелося стати днями у Лісничому, серце могло б здригнутися навіть, як кажуть, у неживого.

В одному з кабінетів сільської ради, по дитячому вимовляючи раз-пораз своє «Ма-ма, ма-ма», з ніжки на ніжку поволі переступало зовсім маленьке дівча, а поряд, на стільці, сиділа її мати. На перший погляд, нічого дивного – лише сльози на обличчі однієї з працівниць сільської ради і до певної міри розпач на обличчі іншої видавали, що тут щось не так. Дуже швидко з’ясувалося, що ситуація дійсно з розряду таких, які не одразу навіть вкладаються в людську уяву.

Як виявилося, то вісімнадцятирічна Альона Грибанова ще зранку привела сюди свою Аню, якій у січні лише минуло два роки, з вимогою, щоб забрали у неї дитину. Щодо причин цього вчинку, то розповідала, що з дому її разом з дитям вигнала рідна мама. А повертатися нема як, бо в хаті ні поліна дров, ні хліба, ні картоплини, ні копійки грошей. Чим у такому випадку нагодувати дитя?

Але і це ще не головне. Таку вимогу нібито поставив перед нею її хлопець, який обіцяв женитися тільки тоді, як цієї дитини у домі не буде. На її місці повинні з’явитися вже їх спільні діти. Причому, розповідь цієї горе-матері супроводжувалася іноді ненормативною лексикою, що насторожувало не менше, ніж сама її поведінка. Вона навіть не знала, коли народила дочку.

В сільський раді розповіли, що у свій час у Альони навіть був хлопець, з яким вона недовго прожила в іншому селі і що свекруха нібито навіть непогано ставилася до неї і до дитини. Але тоді несподівано запротестувала її рідна мама Валентина, вже пенсіонерка. Причому, єдиною причиною могло стати те, що гроші, які виплачувалися на дитину, пішли б вже від неї в іншу хату. І так тривало, аж поки Альону не відправили разом з її дитиною назад додому.

Того дня, ще зранку дізнавшись про таке «ЧП», це маленьке дитинча оглянули і на ФАПі. Завідуюча Н.М. Кузьмик розповіла, що все, що від них залежить, було зроблено – дитину оглянули і повідомили про все сільському голові.

Щодо Альони, тобто матері, то за словами медика, вона має певні психічні та розумові розлади і нібито навіть перебуває на обліку у районній лікарні. У свій час навчалася через це у Джулинській допоміжній школі-інтернаті, де закінчила три чи п’ять класів. Дитя ж, найперше, потребує соціального захисту, воно голодує, недочуває.

Сільський голова О.Г. Світайло, коли вже приїхав із Бершаді, розповів, що у сім’ю Грибанових він разом з дільничним інспектором останнім часом навідувався вже не раз і не так просто там було звести «кінці з кінцями». Валентина, тобто мати Альони, будучи вже півроку на милицях з переламаною ногою, прийняла на тимчасове проживання до себе ще й свою знайому з Хмарівки з її двадцятирічним сином. З тих пір і повелися негаразди. І сільський голова, і дільничний інспектор підозрювали, що тут щось не так, але як могли виселити з хати посеред зими тих людей. Тим більше, проти була Валентина, запевняючи, що то її сестра.

Вулиця Шевченка, за словами лісничан, взагалі тепер головний біль як для села, так і для сільського голови. Так склалося, що половина її жителів місцеві, а інша половина, в тому числі і Грибанови, переселенці з Війтівки, які покупляли тут хати. Причому, про багатьох з них відгукуються, що вони далеко не з кращих верств населення, пиячать. Пристрастилася до оковитої і Альона, відколи у них поселилися «родичі». До їх появи у Лісничому О.Г. Світайло про Грибанових не міг сказати нічого поганого. Хіба що з батьківством на маля була нерозбериха. Але пенсій, які отримували і мати, і дочка, а також виплат на дитину вистачало на прожиття. Тепер же до сільського голови телефонують із банків, що Грибанови набрали ще й кредитів і не повертають, бо нема чим. А мене ж не питали, як видавали оті кредити, хоч що це за люди, каже Олександр Григорович.

І ось ми вже разом з ним на обійсті Грибанових. Непогана хатина, врем’янка, подвір’я, город, колодязь біля самої хати. У такому місці тільки жити. Тим більше поряд ліс, тож з дровами теж не повинно бути проблем.

Валентина, ледве пересуваючись на милицях, зустріла сільського голову зі сльозами (на знімку). Тепер вона вже сама переконалася, що повний розбрат у її і без того неблагополучну сім’ю внесли її так звані родичі. Хоч їх якраз не було вдома, вона впевнена, що вони через день, коли отримає пенсію, обов’язково повернуться. За її словами, та жінка брала у неї гроші ще й на те, щоб нібито оформити їй документи на звання «Матигероїня» – у Валентини Альона вже п’ята дитина. Насправді ж сільський голова, хоч все це має робитися через сільську раду, про це зовсім не відає. Ніхто до нього не звертався навіть за консультацією.

Альоні ж у свій час рекомендували, щоб вона взагалі не народжувала. Але так, видно, справу тоді і не довели до кінця. І звинувачувати в цьому тепер варто, мабуть, не тільки саму її, а й усіх у кого це відбувалося на виду. Не виключено, що незабаром вона знову може стати матір’ю, бо весь час знаходилася разом з хлопцем-родичем.

Який вихід із цієї ситуації тепер? Найперше, мабуть, годилося б гнати, як кажуть, в три шиї з села таких горе-родичів, які, як виявилося пізніше, зовсім з ними не в родинних зв’язках. А далі, мабуть, ситуація про позбавлення Альони батьківських прав неминуча, хоч бабуся Валя обіцяє, що сама догляне дитину. Маленьку Аню потрібно терміново рятувати з цієї сім’ї. Адже за свої два рочки вона вже двічі побувала в реанімації, в тому числі нібито і через те, що наїлася кукурудзи. Мабуть, коли нікому було допомогти, дитя рятувалося від голоду, як уміло.

Щодо позиції сільського голови, то він тримає, по-скільки це можливо, цю сім’ю під контролем, навіть за свої кошти купив того дня продукти для дитини.

Від редакції.
Коли матеріал вже було підготовлено до друку, сільський голова повідомив, що в цій сім’ї вже побувала комп лексна група за участю представників усіх причетних до цього районних служб. Дитину взято на медичне обстеження. Мати попереджена, що якщо й надалі не приділятиме уваги дитині і використовуватиме гроші, які для цього виділяються, для себе, а не на дочку, то вона буде позбавлена батьківських прав. Навіть попри те, що вона вже передумала віддавати дитину.

Павло КУШПЕЛА.


Дивіться також в розділі  Гаряча лінія
» 02.04.2018 Шановні жителі району! Неодноразово працівники Бершадського відділу поліції повідомляли про шахраїв. Та, незважаючи на це, тільки протягом березня 2018-го четверо осіб стали жертвами зловмисників. Тому вкотре наголошуємо: будьте уважні та обережні!
» 25.03.2018 Бершадським відділом поліції Головного управління національної поліції у Вінницькій області розшукується гр. Ірина Віталіївна Доможирська, 27.04.1996 р.н., жителька с. Поташні, вул. Осіння, 89, Бершадського району Вінницької області, яка...
» 12.02.2018 Якщо ви помітили біля під’їзду будинку чи у припаркованих автомобілях підозрілих громадян, викликайте співробітників поліції за номерами: цілодобовий контактний номер телефону для звернень громадян – 102; чергова частина Бершадського відділу...
» 29.01.2018 В інтернет-мережі з’явилася нова суїцидальна гра «Червона сова», яка несе смертельну загрозу для українських дітей, – повідомляє на своїй сторінці у «Фейсбук» уповноважений Президента України з прав дитини Микола КУЛЕБА.
» 29.01.2018 Увага: розшук!
» 20.01.2018 Увага: розшук!
» 23.12.2017 Злодія затримали школярі
» 10.12.2017 До уваги платників податків та всіх громадян щодо попередження шахрайства
» 08.09.2017 Потрапила під колеса
» 10.02.2017 За 40 набоїв «світить» 7 років...
Всі статті розділу Гаряча лінія »
Цікаві фото
7 фото   
<b>Вінниччина очима редактора. Тур п`ятий</b><br />В останній день червня на щедрій Бершадській землі відбувся п'ятий тур обласної акції &ndash; творчого конкурсу...
3 фото   
<b>140 років з Дня Народження української поетеси Лесі Українки</b><br />25 лютого 2011 року виповнюється 140 років з дня народження української поетеси Лесі Українки. Леся Українка...
20 фото   
<b>Струтинська Галина Юріївна (Galina Hayes)</b><br />Галина народилася й отримала освіту в колишньому Радянському Союзі. Коли їй було всього 16 років, її батько відіслав...
3 фото   
<b>Бершадський медичний коледж</b><br />
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Бершадь
Варенников Попенд Микитович (1920) 1920 р., с. Пилипонівка, росіянин, робітник. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 29.04.45.

З історії Бершаді
Вирощувати високі й сталі врожаї сільськогосподарських культур допомагали механізатори Бершадської МТС, яка вже з 1944 року відновила обробіток колгоспних ланів. Приклад умілого використання техніки показував депутат Верховної Ради УРСР, бригадир однієї з тракторних бригад К. Н. Синявський. Його бригада щорічно виконувала виробничі завдання на 150—180 проц. МТС міцно тримала першість у... Читати далі »Останні новини
Може бути цікаво

Від дворічної Ані відмовляється мама - Повідомлення гарячої лінії УМВС Бершадського району - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  18.05.2020(063) 431-41-18
 • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  13.04.2020(067) 225-27-18
 • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  08.04.2020(096) 095-84-08
 • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  16.03.2020(098) 908-43-57
 • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  27.01.2020(068) 041-74-83
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення