Fridge magnet wooden gears

Найстрашніше – це війна

  • Подобається0Не подобається
  • 2 Грудня 2009 р

Хочу розповісти про свого земляка, найстаршого жителя п’ятківської територіальної громади Р.Ф. Прокопця, який вже відзначив своє 95-річчя.
РодіонФилимонович народився у багатодітній селянській сім’ї, тож до роботи, щоб вижити, приступив ще змалку. Три класи – ото і вся його освіта, далі працював біля землі.
Як подорослішав, подався на заробітки у Грузію. Потрібно ж було допомагати сім’ї. Там і освоїв професію водія. А як настала пора служити в армії – одягнув військовуформу. Та не встигще добре у ній освоїтися, як розпочалася війна.
Його фронтові дороги були теж нелегкими. Скуштував страхіть Курської битви, декілька разів потрапляв в оточення, але все ж проїхав на «полуторці» всю війну, аж до Берліна. Не раз був поранений, лікувався, але вижив солдат. Проте з фронту повернувся інвалідом.
У повоєнні роки довелося працювати на шахтах Донбасу, водієм на Бершадському цукровому заводі.
Коли йому розповіли, що це підприємство зупинилося, а його обладнання здали на металолом, він заплакав.
Тривалий час працював і в колгоспі, який відбудовував разомз своєю, нині покійною вже, дружиною. Виростили двох синів і дочку, є вже четверо онуків і двоє правнуків.
Але знову неабияк обурюється ветеран,що від колгоспного майна залишилися тільки руїни.
У його домашній колекції численні нагороди, в тому числі і бойові ордени та медалі. Він переконаний, що найважчимвипробуванняму його житті була війна.
Але ще і по сьогодні він у черзі на автомобіль, який обіцяла держава, як і на установку телефону.
Як депутат сільської ради з приводу автомобіля я вже звертався навіть до ПрезидентаУкраїни, а зприводу телефону – у районне відділення зв’язку, але справа так і не зрушила з місця. Невже справді неможна вже таким, як він, допомогти?
А ще неабияк обурюється ветеран,що все надбане рукамитаких, як він, теперчасто продається, як кажуть, з молотка і нічого не залишається навіть на після. Аж страшно дивитися, каже,що тепер коїться з народним добром.
А от до історії ставиться з повагою і переконаний: про неї не варто забувати.
Іван ГЛАДИБОРОДА, депутат П’ятківської сільської ради.

Дивіться також в розділі  Відгуки
» 15.06.2018 Станція екстреної медичної допомоги (СЕМД) – це не просто установа. Насамперед, це висококваліфіковані спеціалісти. Вирвати з міцних смертельних лещат людські життя – таке головне завдання ставлять лікарі екстреної.
» 24.03.2018 ПрАТ «Птахокомбінат «Бершадський» – це підприємство з цілорічним цілодобовим технологічним процесом вирощування птицібройлера, це живий організм, який щохвилини потребує корму, води, тепла, освітлення. В різні години доби до нас в господарство з...
» 03.03.2018 Сьогодні вуличне освітлення–це не розкіш, а звичайне благо цивілізації. Але яскраві ліхтарі не завжди світять на наших вулицях. І причини – різні. Найпоширеніша – недостатньо коштів у сільському бюджеті. Тому і доводиться ходити навпомацки,...
» 12.02.2018 Біда приходить у дім, коли на неї зовсім не чекаєш. Так сталося і зі мною, бо потрібно було тривале лікування.
» 19.01.2018 Збулася мрія учнів
» 13.01.2018 Якщо голова на своєму місці
» 12.01.2018 Спасибі за щедрість душі
» 05.01.2018 Щедрість сердець
» 18.11.2017 Віншують лауреати
» 18.11.2017 Вітають працівники культури
Всі статті розділу Відгуки »
Цікаві фото
3 фото   
<b>Журналісти працюють і в свято</b><br />У понеділок з нагоди професійного свята &ndash; Дня журналіста &ndash; в редакції районки зібралися працівники...
45 фото   
<b>Визначено переможців «Напиши свою писанку»</b><br />Підведенно підсумки та визначено переможців регіонального конкурсу «Напиши свою писанку». в м.Ладижин, Бершадському,...
3 фото   
<b>Тирлівці - 280 років!</b><br />Людно було минулої п’ятниці у Тирлівському будинку культури. Величне свято у чарівній тирлівській місцині, родині, з...
5 фото   
<b>Земляк на висоті</b><br />У п’ятницю, 6 червня, терористи збили військовий літак АН-30 над Слов’янськом. На борту було 8 членів екіпажу, які...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Поташня
Мазур Никифор Давидович (1917) 1917 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Помер від ран 27.01.45. Похов. с. Шрейбен, Німеччина.

З історії Бершаді
Робітники і службовці Бершадського лісгоспу в парку культури та відпочинку своїми силами збудували спортивні майданчики, водну станцію. На колгоспні кошти спорудили стадіон, де відбувалися змагання сільських спортсменів а також перші районні спартакіади. З 1950 року в Бершаді почала працювати спортивна школа на 60 учнів. Спортсмени Бершаді стали ініціаторами створення єдиного сільського... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Найстрашніше – це війна - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники