Fridge magnet wooden gears

Місія священника

  • Подобається1Не подобається
  • 18 Травня 2011, 12:24

На знімку: родина Надольних.

Сергій Надольний належить до нової генерації священнослужителів, які вибрали свій шлях свідомо, незалежно від суспільно-політичної ситуації в країні.

Власне кажучи, ситуація і дала можливість хлопцеві із простої селянської родини на Шаргородщині за покликом душі і серця стати на шлях служіння Богові та людям. А ще багато значив приклад свого дещо старшого земляка по селі Покутине Дмитра (нині він настоятель храму у Великій Киріївці).

Отець Дмитро був його першим духовним наставником, допоміг утвердитися у вірі, визначитися у виборі правильного шляху в житті. Рішення юнака було трохи несподіваним для його ровесників, навіть певною мірою для батьків, але зрештою ніхто не перешкоджав ступити на цю стежину.

Більше того, тато й мама були раді, що син у цьому жорстокому світі і непростому часі зробив такий відповідальний і продуманий крок.
Вступити до духовної семінарії було для нього неважко.

Адже ще з дитячих літ знав потрібні молитви, цікавився історією церкви, вивчив старослов’янську мову. Як і годиться, дотримувався послуху.

Час летить швидко. І ще під час навчання в семінарії Сергій одружився, а рівно десять років тому був рукопокладений владикою – став священиком. Деякий час служив у Немирівському районі, а потім його перевели у Бершадський район – на батьківщину дружини Тетяни (народилася в Крушинівці). Цікаво, що із трьох запропонованих приходів – Поташні, Берізок, Осіївки – він вибрав останній.

Це було цілком інтуїтивно, але зараз важко уявити це село і сусідню Малу Киріївку без молодого, але мудрого й авторитетного священика Сергія Прокоповича.

…Коли він прийшов у село, проблем у церковному житті тут було дуже багато. Можна сказати, що духовність загубилася у постійних суперечках між вірянами. Село розкололось надвоє, адже раніше тут було дві церкви – Івано-Богословська та Покровська. Так сталося, що залишилася лише остання. Відтак постійно виникали суперечки, навіть сварки між прихожанами. Тож першим завданням, яке владика поставив перед молодим священиком, було таким: «Іди і наводь лад!». А як його навести, коли до церкви тоді ходило навіть по неділях ледь з десяток людей? І навіть деякі рідні між собою не розмовляли.

Та він терпляче ішов до одних, до інших, проводив службу, а в проповідях закликав до єдності, взаєморозуміння. Адже живуть в одному селі, в одній громаді. Його наполегливість, терплячість, мудрий підхід принесли зрештою свої плоди – через два роки все наладилось. І до церкви стало ходити більше людей: вони відчули, що священик щирий у своєму прагненні навести лад, донести прихожанам Боже слово, утвердити духовність. Дуже багато робить для підтримування храму в належному порядку.

Протоієрей Сергій Надольний обслуговує і Малу Киріївку. Торік у цьому селі було відкрито приміщення нового храму. А два роки тому підмурок під нову церкву заклали і в Осіївці.
– Ми дуже раді, що знаходимо спільну мову з керівником місцевого товариства Людмилою Тарасівною Глушко, – розповідає настоятель. – Вона постійно цікавиться проблемами церкви, допомагає матеріально. Сподіваємося, що і в Осіївці незабаром з’явиться нове приміщення.

…За десять років служби Сергія Прокоповича дуже змінилося і ставлення людей до віри: – Якщо раніше за весь піст до церкви могло прийти сповідатися ледь півтора десятка чоловік, то зараз іде майже все село.

І священик іде до людей, найперше до дітей. Проводить з ними бесіди про віру, духовність. Без нього не обходяться шкільні свята – перший та останній дзвоники, він приходить з подарунками у день Святого Миколая. Взагалі, родина настільки органічно вписалася в життя місцевої громади, що іноді тут й забувають, що вони «завезені». Та й самі Сергій і Тетяна Надольні з дітьми Марійкою (закінчує третій клас) та чотирирічною Оксанкою вже вкоренилися тут: викупили будинок, в якому живуть, мають своє підсобне господарство.
А найголовніше – поріднилися із людьми. І люди шанують їх, бо відчули їхні відкриті серця, щирість і готовність допомогти.

Незважаючи на порівняно молодий вік (тридцять років йому виповниться лише в червні), Сергій Прокопович своєю діяльністю здобув чималий авторитет і в громаді, і серед колег. За указом Блаженнійшого митрополита Володимира він став прото - ієреєм, нагороджений важливим атрибутом священика – спеціальною палицею. А є ще ж відповідні грамоти. Це, звісно, відіграє важливу роль у духовному житті. Та найголовніше священик бачить у постійному виконанні своєї основної місії – служінні Богові і людям. І він виконує цю місію з честю.

Федір ШЕВЧУК. с. Осіївка


Дивіться також в розділі  Відгуки
» 15.06.2018 Станція екстреної медичної допомоги (СЕМД) – це не просто установа. Насамперед, це висококваліфіковані спеціалісти. Вирвати з міцних смертельних лещат людські життя – таке головне завдання ставлять лікарі екстреної.
» 24.03.2018 ПрАТ «Птахокомбінат «Бершадський» – це підприємство з цілорічним цілодобовим технологічним процесом вирощування птицібройлера, це живий організм, який щохвилини потребує корму, води, тепла, освітлення. В різні години доби до нас в господарство з...
» 03.03.2018 Сьогодні вуличне освітлення–це не розкіш, а звичайне благо цивілізації. Але яскраві ліхтарі не завжди світять на наших вулицях. І причини – різні. Найпоширеніша – недостатньо коштів у сільському бюджеті. Тому і доводиться ходити навпомацки,...
» 12.02.2018 Біда приходить у дім, коли на неї зовсім не чекаєш. Так сталося і зі мною, бо потрібно було тривале лікування.
» 19.01.2018 Збулася мрія учнів
» 13.01.2018 Якщо голова на своєму місці
» 12.01.2018 Спасибі за щедрість душі
» 05.01.2018 Щедрість сердець
» 18.11.2017 Віншують лауреати
» 18.11.2017 Вітають працівники культури
Всі статті розділу Відгуки »
Цікаві фото
4 фото   
<b>1 червня - Міжнародний день захисту дітей</b><br />У перший літній день в Україні, як і у всьому світі, відзначають добре і радісне свято - День захисту дітей....
3 фото   
<b>Колегія відділу освіти</b><br />29 серпня 2012 року в Бершадському районі відбулось засідання колегії відділу освіти райдержадміністрації, в якому...
8 фото   
<b>Всеукраїнський фольк-рок фестиваль «Млиноманія-2011»</b><br />В долині річки Південний Буг біля сіл Печера та Сокілець щоліта проходить фольк-рок фестиваль «Млиноманія». З кожним...
2 фото   
<b>Чи стане цей мітинг уроком?</b><br />Якщо п’ятниця, 13-е число червня, зранку для медиків була святковою, адже у першій половині дня проводилися...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Серединка
Думанський Григорій Климович (1921) 1921 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Сержант. Загинув 27.03.43. Похов. с. Поляна, Мгинський р-н, Ленінградська обл.

З історії Бершаді
Возз'єднання Правобережної України з Росією було прогресивним явищем в житті українського народу. Це помітно позначилось і на розвитку Бершаді, яка стала центром одноіменного округу Брацлавського намісництва. В 1797 році за новим поділом Бершадь — повітове місто Подільської губернії, а з 1804 року — містечко Ольгопільського повіту. Вже на початку XIX ст, існували бершадські суконна... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Місія священника - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники