Fridge magnet wooden gears

Щире слово про лікаря-жінку

  • Подобається0Не подобається
  • 14 Серпня 2011, 20:55

На знімку: В.І. Свінціцька

Професій дуже багато. Всі вони необхідні, адже світ тримається на праці та красі, створених людьми. Гадаю, що немає ні дітей, ні дорослих, які б не пройшли через душу й серце медичних працівників та освітян, і вони вдячні за добре слово, якщо почують його від тих, кому допомогли в збереженні здоров’я, і від тих, кому посіяли світло знань.

Ми часто добрим словом згадуємо лікарів, бо саме до них ми звертаємось зі своїми проблемами, недугами. Але є ще в медицині й перша сходинка, необхідна для кожного з нас. Це – лікар-лаборант, який робить аналізи – висновки про лікування кожного з нас.

Випадкове знайомство з симпатичною жіночкою й надихнуло мене розповісти про Валентину Іванівну Свінціцьку – лікаря-серолога клінічної лабораторії Бершадської районної лікарні. Скромна, добросовісна, вона виконує свої обов’язки лікаря-лаборанта без реклами. Колеги й пацієнти відгукуються про неї тільки добрими словами.

Кажуть, які батьки – такі й діти. Валентина Іванівна виховувалась в хорошій сім’ї військовослужбовця. Народилась в 1952 році в Мінську.

Батько Іван Федотович Чепурний і мати Ольга Миколаївна пройшли через пекло війни. Батько був важко поранений, горів у танку. Вижив, турбувався про сім’ю.

На жаль, фронтовий офіцер І.Ф. Чепурний в 1986 році відійшов у вічність.

Ольга Миколаївна працювала в шпиталях, була капітаном медслужби. Нині вона проживає в Гайсині, має багато, як і її чоловік, нагород.

Ось в такій сім’ї і формувався характер Валентини Іванівни.

В Гайсині дівчина закінчила російську школу, потім – медичне училище, отримала диплом з відзнакою. В 1971 році вийшла заміж за свого однокурсника – симпатичного юнака Леоніда, який теж був відмінником навчання.

Поступили в Київський медичний інститут і після його закінчення в1979 році були направлені в Бершадську центральну районну лікарню.

Валентина Іванівна працювала лікарем-лаборантом, нині вона лікар-серолог. Ветеран праці, відмінник охорони здоров’я, вона має вищу категорію, яку підтвердила в Львівському університеті підвищення кваліфікації лікарів, а також багато грамот, подяк. А ще – любов та повагу від сім’ї свого синочка полковника Вадима, його дружини Олени та онука Олександра.

До речі, Вадим закінчив Бершадську середню школу №1, вище авіаційне училище в Воронежі, тепер служить на Далекому Сході – на кордоні з Китаєм.

В розмові зі мною добрим словом згадувала про свого вихованця його класна мама Марія Петрівна Рудь. Торік відбулась зустріч однокласників Вадима. На жаль, сам він не зміг прибути на це чудове зібрання. Гарно відгукнулась класний керівник про батьків свого учня.

Медпрацівники заслуговують щирих слів. Заслуговує хвилин радощів і сім’я Свінціцьких. Валентині Іванівні бажаю залишатись берегинею, матір’ю, дружиною, бабусею, не хворіти, не старіти, користуватись повагою від людей, мати хороших друзів. Такі ж побажання і її половинці Леоніду Петровичу. Хай сім’я Свінціцьких завжди буде джерелом щастя! Їхній рід продовжить онук Олександр.

Юлія ПЕНЗЮР, громадський кореспондент


Дивіться також в розділі  Відгуки
» 15.06.2018 Станція екстреної медичної допомоги (СЕМД) – це не просто установа. Насамперед, це висококваліфіковані спеціалісти. Вирвати з міцних смертельних лещат людські життя – таке головне завдання ставлять лікарі екстреної.
» 24.03.2018 ПрАТ «Птахокомбінат «Бершадський» – це підприємство з цілорічним цілодобовим технологічним процесом вирощування птицібройлера, це живий організм, який щохвилини потребує корму, води, тепла, освітлення. В різні години доби до нас в господарство з...
» 03.03.2018 Сьогодні вуличне освітлення–це не розкіш, а звичайне благо цивілізації. Але яскраві ліхтарі не завжди світять на наших вулицях. І причини – різні. Найпоширеніша – недостатньо коштів у сільському бюджеті. Тому і доводиться ходити навпомацки,...
» 12.02.2018 Біда приходить у дім, коли на неї зовсім не чекаєш. Так сталося і зі мною, бо потрібно було тривале лікування.
» 19.01.2018 Збулася мрія учнів
» 13.01.2018 Якщо голова на своєму місці
» 12.01.2018 Спасибі за щедрість душі
» 05.01.2018 Щедрість сердець
» 18.11.2017 Віншують лауреати
» 18.11.2017 Вітають працівники культури
Всі статті розділу Відгуки »
Цікаві фото
2 фото   
<b>ПАТ "Вінницяобленерго" повідомляє</b><br />що згідно з Умовами та Правилами здійснення підприємницької діяльності з постачання електричної енергії за...
2 фото   
<b>Щодо проблемних питань відносно сміттєзвалища</b><br />Жителі села Флорино знову вимагають від керівництва району припинити завозити побутові відходи на сміттєзвалище, що...
11 фото   
<b>Зима</b><br />&#160;Один зимовий день
84 фото   
<b>День перемоги у Бершаді</b><br />За багаторічною традицією, вранці 9 травня колони ветеранів, представників трудових колективів підприємств,...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Джулинка
Медвідь Микола Артемович (1911) 1911 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 19.02.45. Похов. м. Волин, Німеччина.

З історії Бершаді
На початку XVII ст. Бершадь була значним населеним пунктом: тут налічувалося 275 дворів і близько 1650 чоловік населення. З перших днів визвольної війни українського народу під проводом Богдана Хмельницького козаки, селяни й міщани Бершаді створили селянсько-козацький загін на чолі з Трифоном, який приєднався до Уманського полку і брав участь у визволенні Брацлавщини та Поділля від... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Щире слово про лікаря-жінку - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники