Fridge magnet wooden gears

У БАЛАНІВЦІ ШАНУЮТЬ МИНУЛЕ

  • Подобається3Не подобається
  • 22 Квітня 2007, 22:12

Це село добре відоме за межами області і, насамперед, багаторічними трудовими здобутками. Однак ще більшої відомості набула Баланівка як історична місцина – з часу свого заснування від першого поселення Аврама Балана в 1015 році. Про всі історичні етапи розвитку цього неповторного населеного пункту можна дізнатися в чудовому місцевому краєзнавчому музеї, яким багато років завідувала великий знавець рідного краю, ветеран педагогічної ниви Галина Мефодіївна Невеличко. Розташований у історичній вежі, музей увібрав в себе все найсуттєвіше, що можна було відшукати в баланівчан – від найдавніших до нинішніх часів.
Експозиції також розміщені нестандартно, лабіринтно й інтригують кожного відвідувача. Подібного музею в області немає, а численні відгуки всіх, хто тут побував, в тому числі із зарубіжжя, свідчать про високий рівень місцевих краєзнавців.
З ініціативи сільської ради, на основі матеріалів музею випущено цікавий буклет, своєрідний історичний опис Баланівки.
Тут згадуються найважливіші періоди в розвитку села, його кращі люди. Це місцевий Кармелюк – Феодосій Роговий, письменник Тимофій Пронько, повний георгіївський кавалер Василь Поліщук.
Зафіксовано і трагічні події села – голодомор, війни. В роки Великої Вітчизняної війни з 1119-ти баланівчан, які пішли на фронт, 447 не повернулися до рідних домівок, а сержант Іван Кучерук загинув біля батьківського обійстя, визволяючи рідне село від загарбників.
Серед відомих людей, які тут народилися, працювали чи жили, Герой Соціалістичної Праці, колишній голова місцевого колгоспу Іван Омелянович Дяченко, генерали Збройних Сил України Павло Романчук, Валерій Петрук, Павло Десяк та інші.
Чимало розповідається і про трудівників села, їх здобутки.
Все це свідчить про те, що в селі люблять і шанують історію, що не може не викликати захоплення і наслідування.
Павло БАЙДАЛЮК.

Дивіться також в розділі  Знай наших
» 16.06.2018 14 орденів знайшли своїх героїв. Днями під час чергової поїздки на Схід України до зони проведення Операції об’єднаних сил (ООС) вінницькі та бершадські волонтери доставили на фронт нагороди і гуманітарну допомогу.
» 25.03.2018 У Вінниці пройшли урочистості третього регіонального етапу національного конкурсу «Благодійна Україна», який багато років поспіль проводить Асоціація благодійників України. У рамках заходу «Благодійна Вінниччина-2017» віншували кращих в області...
» 17.03.2018 повернулися благочинний Бершадського району, протоієрей Ростислав Процанін, депутат обласної ради Володимир Зарічанський, Василь Максим’юк та волонтер Аліна Мазур.
» 08.03.2018 Найкраще про підприємство можна дізнатись через людей, які в ньому працюють. На початку весни та напередодні Міжнародного жіночого свята ми знайомимо вас із жінками Вінниччини, які залишилися на малій батьківщині будувати кар’єру та покращувати...
» 13.02.2018 За мужність і відвагу
» 13.02.2018 Від «Надбужанки» – захисникам України
» 20.01.2018 «Кинувшись на рейки, я відштовхнув Віталика, а сам уже відскочити не встиг»
» 06.01.2018 Вітаємо земляка!
» 06.01.2018 Мати - героїня
» 23.09.2017 «Масяня» після весілля знову вирушив на Схід
Всі статті розділу Знай наших »
Цікаві фото
6 фото   
<b>СТАВКИ</b><br />Виникло, ймовірно ще в Х/ІІ столітті. Назва походить від великої кількості підгрунтових вод, які весною стають ставками.
2 фото   
<b>До Дня працівників торгівлі: «Покупці нам довіряють...»</b><br />Дефіциту в торговельних закладах у Бершаді, звичайно, немає. За останні роки побудувалося і відкрилося чимало...
6 фото   
<b>Оновлено медичні заклади</b><br />Минулого тижня одразу у трьох селах району відбулися пам’ятні події, пов’язані із введенням у дію оновлених медичних...
2 фото   
<b>Олексієві Степовому дали 10 років за карикатуру на Сталіна</b><br />&rdquo;Ви якою мовою говорітє? &mdash; 81-річний Олексій Степовий стоїть на східцях Будинку культури в селі Джулинка...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Крушинівка
Тарковський Дмитро Михайлович (1912) 1912 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 1944 р. Похов. Румунія.

З історії Бершаді
Проте дальший розвиток певною мірою гальмувався невеликими розмірами господарства. Щоб краще організувати працю, повніше використати техніку й кадри, в 1950 році бершадські колгоспи ім. Ворошилова, ім. Будьонного, «П'ятирічка за 4 роки» об'єдналися в одне господарство — ім. Будьонного. Згодом до новоствореного господарства приєднався колгосп с. Бирлівки. Новий колгосп назвали ім. Леніна. Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

У БАЛАНІВЦІ ШАНУЮТЬ МИНУЛЕ - Бершадщина - перлина поділля - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники