Fridge magnet wooden gears

НАРОДНІ НЕ ЛИШЕ ЗА ЗВАННЯМ

  • Подобається4Не подобається
  • 20 Березня 2009 р

У 46 закладах культури в нашому районі діє 326 клубних формувань, в яких зайнято 3221 особа.
159 формувань – дитячі, у них 1848 учасників. В середньому на кожну клубну установу припадає 7 клубних формувань.
Протягом попереднього року активно працювали 294 колективи художньої творчості. Найбільш популярними та масовими й надалі залишаються вокально-хорові, хореографічні та інструментальні гуртки. Бершадщина належить до тих районів Вінниччини, де кількість колективів, які мають звання народних, постійно збільшується. Нині їх у нас чотирнадцять. І кожен з них народний і за званням, і за суттю. Адже аматори не тільки вийшли з народу, а й натхненно працюють для нього. І вони є взірцем для своїх колег.
Давно вже здобув визнання в Україні фольклорний ансамбль «Війтівчанка» Війтівського сільського будинку культури під керівництвом Валентини Багач. Здобутків сільські артисти мають дуже багато. Серед них – Гран-прі «Сорочинського ярмарку». Не менше заслуг та відзнак різного рівня і у фольклорно-етнографічного колективу «Любисток» (Хмарівка), де керівником Павлина Войнич.
Як не дивно звучить, але до когорти ветеранів належить зразковий дитячий ансамбль естрадного танцю «Мрія» (районний будинок культури), якому вже виповнилося десять років. Тут постійно змінюються учасники, але незмінними залишаються висока виконавська майстерність юних артистів, любов глядачів. Незмінний і керівник – Наталія Гаврилюк.
Аж два колективи троїстих музик у районі мають звання народних – Війтівського сільського та районного будинків культури. Ці ансамблі очолюють Сергій Мазуренко та Олександр Мартинюк.
Кращі традиції своїх попередників продовжує фольклорний колектив Бирлівського сільського будинку культури (керівник – Галина Четвертинівська). З останніх у часі відзнак сільських аматорів – диплом першого ступеня за участь у «Сорочинському ярмарку».
Радує, що постійно підтверджують високе звання зразкових дитячі колективи – вокально-інструментальний ансамбль «Явір» з Маньківського СБК (керівник – Віталій Тимошенко) та вокальний ансамбль «Світанок» Флоринського СБК (керівник – Олена Гоцуленко). Оригінальним і самобутнім є зразковий ансамбль сопілкарів «Жайвір» Баланівського СБК (керівник – майстер-сопілкар Володимир Віхренко).
Завжди тепло зустрічають глядачі виступи жіночого вокального ансамблю районного будинку культури «Козачка» (керівник – Ніна Гончарук). Оригінальністю та неповторним співом відзначається вокальний чоловічий ансамбль Яланецького будинку культури (керівник – Сергій Шевчук). Те саме можна сказати і про вокальне тріо «Чумацький шлях» із Шляхової.
Кілька років тому звання народного здобув духовий оркестр Флоринського сільського будинку культури під керівництвом Олександра Дунаєвського. Цей колектив – постійний учасник районних заходів.
Зовсім недавно високе звання присвоєне фольклорному колективу «Подружки» М’якохідського СБК (керівник – Микола Бовсунівський).
Всі згадані колективи постійно підтверджують високі звання народних чи зразкових. Але приємно й те, що з’являються нові, які майстерністю не поступаються вже визнаним. Серед них – чудовий інструментальний ансамбль під керівництвом Петра Клапатюка з районного будинку культури та дитячий театр пісні «Незабудки», яким опікується Ніна Гончарук.
Гордістю нашого міста є й хор ветеранів війни і праці під керівництвом Івана Варгоцького.
Ми не ставимо собі за мету збільшувати кількість народних та зразкових колективів, головне – щоб вони діяли, приносили радість людям.
Діяльність відділу культури – різнопланова і багато - гранна. Це і робота музеїв, бібліотек, сприяння розвитку народних ремесел, туризму… Головне для нас – зберегти надбання народної творчості, примножувати їх, постійно дбати про духовний розвиток людей. І в цьому високе покликання працівників культури.
Надія ГЕРАСИМЧУК, начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації.

Дивіться також в розділі  Знай наших
» 16.06.2018 14 орденів знайшли своїх героїв. Днями під час чергової поїздки на Схід України до зони проведення Операції об’єднаних сил (ООС) вінницькі та бершадські волонтери доставили на фронт нагороди і гуманітарну допомогу.
» 25.03.2018 У Вінниці пройшли урочистості третього регіонального етапу національного конкурсу «Благодійна Україна», який багато років поспіль проводить Асоціація благодійників України. У рамках заходу «Благодійна Вінниччина-2017» віншували кращих в області...
» 17.03.2018 повернулися благочинний Бершадського району, протоієрей Ростислав Процанін, депутат обласної ради Володимир Зарічанський, Василь Максим’юк та волонтер Аліна Мазур.
» 08.03.2018 Найкраще про підприємство можна дізнатись через людей, які в ньому працюють. На початку весни та напередодні Міжнародного жіночого свята ми знайомимо вас із жінками Вінниччини, які залишилися на малій батьківщині будувати кар’єру та покращувати...
» 13.02.2018 За мужність і відвагу
» 13.02.2018 Від «Надбужанки» – захисникам України
» 20.01.2018 «Кинувшись на рейки, я відштовхнув Віталика, а сам уже відскочити не встиг»
» 06.01.2018 Вітаємо земляка!
» 06.01.2018 Мати - героїня
» 23.09.2017 «Масяня» після весілля знову вирушив на Схід
Всі статті розділу Знай наших »
Цікаві фото
48 фото   
<b>ШЛЯХОВА</b><br />
3 фото   
<b>Семінар з сільськими головами за участю польської делегації</b><br />З 9 по 19 липня у Бершадському районі перебуває делегація з Республіки Польща. До її складу входять 14 працівників...
3 фото   
<b>Проводи до лав Збройних Сил України</b><br />29 вересня в Бершадській дитячій музичній школі ім. Р. Скалецького відбулися урочисті проводи юнаків до лав Збройних...
20 фото   
<b>Струтинська Галина Юріївна (Galina Hayes)</b><br />Галина народилася й отримала освіту в колишньому Радянському Союзі. Коли їй було всього 16 років, її батько відіслав...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Серединка
Мельничук Хома Степанович (1907) 1907 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 1942 р.

З історії Бершаді
Виникнення козацтва посилило оборонне значення Бершаді. Ще в першій половині XVI ст. сюди з Поділля і Волині збиралися втікачі, які створювали козацькі загони. Існування «непослушного» населення мало значний вплив на місцеве селянство, яке відмовлялося платити феодальні податки. В матеріалах опису староства 1616 року є відомості, що в південних районах селяни податків не платили. Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

НАРОДНІ НЕ ЛИШЕ ЗА ЗВАННЯМ - Бершадщина - перлина поділля - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники