Fridge magnet wooden gears

Тирлівці - 280 років!

  • Подобається1Не подобається
  • 15 Грудня 2010 р

На знімку (зліва направо): перший заступник голови райдержадміністрації В.М. Оркуш, голова райдержадміністрації О.Ф. Снігур, Тирлівський сільський голова Д.П. Карман, заступник голови районної ради В.С. Бондаренко, директор ПСП «Обрій» А.Г. Христич, Шляхівський сільський голова М.П. Макарчук.

Людно було минулої п’ятниці у Тирлівському будинку культури. Величне свято у чарівній тирлівській місцині, родині, з нагоди 280-річчя села, розпочалося з вірша «Тобі я, Тирлівко, низесенько вклонюсь», який зі сцени прочитала його автор, сільський голова Д. П. Карман.

Багато хто, мабуть, не утримався того дня від спокуси і собі поринути думками у своє минуле

Односельчани, гості з райцентру, в тому числі і голова райдержадміністрації О.Ф. Снігур та його перший заступник В.М. Оркуш, заступник голови районної ради В.С. Бондаренко, начальник відділу культури і туризму РДА Н.М. Герасимчук, а також вихідці з цього села, які приїхали з різних куточків, куди їх закинула доля, щоб віддати шану не тільки теперішньому, а й минулим поколінням, скласти їм доземний уклін, завітали на свято.

Хоч селу вже 280 років, його історія надійно осіла у пам’яті.

Із змістовного історичного нарису, з яким виступила Д.П. Карман, усі мали нагоду ще раз згадати, хто тільки не володів їх родючими землями.

Ще й по сьогодні, як пам’ять про минуле, зберігся панський маєток.

Дуже великі зміни сталися в період, коли село входило до складу шляхівського господарства. В.М. Кавун тоді подбав, щоб і дитячий садок був, і магазин, і школа, інші будівлі соцкультпобуту. Чимало було зроблено і керівниками вже тирлівського господарства – В.Х. Овсяденком, І.М. Терінчиком, а в останні роки – при головуванні А.Г. Христича підвели ще й природний газ.

Тепер у селі 613 жителів, 16 дітей відвідують дитячий садок, 60 учнів навчаються у місцевій школі.

Того дня на адресу іменинників, мов з мішка, сипалися вітання з нагоди ювілею села. Дуже гарно прикрасив свято творчий колектив Бершадської музичної школи, представники якої, виступаючи, ніби змагалися між собою у майстерності.

Голова райдержадміністрації О.Ф. Снігур, вітаючи всіх і висловлюючи найкращі побажання, ще раз нагадав загальновідому істину про те, що той, хто знає свою історію, знатиме і своє майбутнє. Він також зачитав і вручив вітального листа від райдержадміністрації і районної ради. Тирлівчани можуть пишатися своїм селом, підкреслив Олександр Федорович, і відзначив також заслуги нинішнього виконавчого директора місцевого господарства А.Г. Христича у його розвитку. З вітанням виступив і заступник голови районної ради В.С. Бондаренко, який висловив надію у гарній перспективі Тирлівки. Шляхівській сільський голова М.П. Макарчук по-сусідськи побажав, щоб діти тирлівчан відзначали ще не одні такі іменини села.

Як і належить в таких випадках, не обійшлося і без подарунків іменинникам, а у відповідь від них гостям вручали короваї. Поміж промовами змістовно впліталися номери концертної програми.

Пам’ять, кажуть, виховує.

Тож і не дивно, що згадали про старожилів, запросили на сцену і сімейні пари, які у любові та злагоді прожили разом більше як по півстоліття.

І всім – квіти, подарунки. Для багатьох того вечора уквітчана сцена ставала своєрідним п’єдесталом. Бо хіба можна було у такий день обійти увагою свого односельчанина Ю.С. Головню, який став заслуженим донором України, або колишню доярку Г.М. Малу, яка була удостоєна ордена Леніна, обиралася депутатом Верховної Ради. Оплесками зустрічали і визнаних у селі вишивальниць. А так, як і Тирлівку не обминула трагічна історія Великої Вітчизняної війни, згадали і про те, що 175 тирлівчан не повернулися тоді додому. На сцену запросили єдиного вже на все село учасника тих подій М.Г. Ланового.

Хоч декому з ветеранів довелося допомагати долати східці на сцену, це тільки додавало дійству урочистості, що не залишаються такі наодинці зі старістю. І Д. П. Карман, і А. Г. Христич поводили себе на сцені, як і належить повноправним господарям у своїй громаді. Особисто Анатолій Григорович привітав зі святом Д.П. Карман, а також вручив їй грамоту, відзначивши при цьому ще і її синів, які займають відповідальні посади у державі, але про земляків пам’ятають, допомагають громаді, особливо у ремонті церкви. Ним також було вручено премії трудовим колективам сільгосппідприємства.

Зловив себе на думці, коли вітали і вручали подарунки батькам новонароджених дітей у 2010 році – а це шість хлопчиків і одна дівчинка, а також іншим знаним людям села, що такі свята потрібні нам, як повітря та вода. Адже це не що інше, як органічне поєднання поколінь. Всіх виступаючих і не перерахувати, але їхні слова сприймалися в залі з особливим відчуттям та супроводжувалися щирими оплесками.

Багато хто, мабуть, не утримався того дня від спокуси і собі поринути думками у своє минуле. Відчувалося, що до даного заходу тут готувалися не день і не два. Надовго повинно вистачити, як організаторам, так і учасникам та гостям дійства, заряду й бадьорості від даної зустрічі. Іменини села вдалися на славу.

Павло КУШПЕЛА.


Дивіться також в розділі  Знай наших
» 16.06.2018 14 орденів знайшли своїх героїв. Днями під час чергової поїздки на Схід України до зони проведення Операції об’єднаних сил (ООС) вінницькі та бершадські волонтери доставили на фронт нагороди і гуманітарну допомогу.
» 25.03.2018 У Вінниці пройшли урочистості третього регіонального етапу національного конкурсу «Благодійна Україна», який багато років поспіль проводить Асоціація благодійників України. У рамках заходу «Благодійна Вінниччина-2017» віншували кращих в області...
» 17.03.2018 повернулися благочинний Бершадського району, протоієрей Ростислав Процанін, депутат обласної ради Володимир Зарічанський, Василь Максим’юк та волонтер Аліна Мазур.
» 08.03.2018 Найкраще про підприємство можна дізнатись через людей, які в ньому працюють. На початку весни та напередодні Міжнародного жіночого свята ми знайомимо вас із жінками Вінниччини, які залишилися на малій батьківщині будувати кар’єру та покращувати...
» 13.02.2018 За мужність і відвагу
» 13.02.2018 Від «Надбужанки» – захисникам України
» 20.01.2018 «Кинувшись на рейки, я відштовхнув Віталика, а сам уже відскочити не встиг»
» 06.01.2018 Вітаємо земляка!
» 06.01.2018 Мати - героїня
» 23.09.2017 «Масяня» після весілля знову вирушив на Схід
Всі статті розділу Знай наших »
Цікаві фото
3 фото   
<b>КОШАРИНЦІ</b><br />
2 фото   
<b>Гейзер Матвій Мойсейович</b><br />Наверное, у каждого человека, склонного к размышлениям, раздумьям (у людей же пишущих - в особенности), в какой-то...
18 фото   
<b>Александров Єфім Борисович</b><br />Александров (Зіцерман) Ефіміан Борисович&nbsp;народився 13 травня 1960 року в місті Підволочиськ Тернопольськой...
15 фото   
<b>ВІЙТІВКА</b><br />Війтівко, Війтівко, Досвітняя зірко. Дягла ти на місто Вишивачок намиста. Війтівко, Війтівко, Подільська...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Лугова
Керцицький Михайло Григорович (1899) 1899 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Помер від ран 26.12.44. Похов. с. Сиксо, Угорщина.

З історії Бершаді
В цілому підприємства міста в 1944 році завдяки наполегливій праці трудящих випустили продукції на загальну суму понад чверть млн. крб. Успішному виконанню виробничої програми значною мірою сприяло розгортання соціалістичного змагання, яке очолили комуністи. Приклад у перевиконанні виробничих завдань показували робітники — члени партії І. Ф. Яроцький, І. І. Олійник, які систематично... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Тирлівці - 280 років! - Бершадщина - перлина поділля - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники