Землю люблять, то ж і голублять

 • Подобається7Не подобається
 • 15 Грудня 2010 р

Кінець року для бухгалтера ФГ «Новсулківське» Тетяни Андріївни Сидоренко (на знімку зліва направо), виконавчого директора Івана Станіславовича Зублевича, головного бухгалтера Оксани Іванівни Горобець і головного економіста Ганни Павлівни Валової особливо гаряча пора. Саме в цей час аналізуються дані про підсумки господарювання та визначаються плани на наступний рік. Фото Руслана БАЙДАЛЮКА.

Війтівка – село підприємливе, тож конкурентів тут вистачає скрізь і всюди. Навіть, якщо це стосується господарювання на землі. Однак голова місцевого фермерського господарства «Новосулківське» М.І. Зублевич та його батько І. С. Зублевич, який виконує обов'язки виконавчого директора, вважають, що навіть добре, коли таке, як кажуть, під боком, бо є на кого рівнятися. Причому, не тільки з показниками урожайності, а й з виплатою заробітної плати, розрахунками за орендовану землю тощо.

Незважаючи, що вже п'ять років не користуються кредитами, у виробництво за цей період ними вкладено до 10 мільйонів гривень

Якщо цього не робити, власники паїв запросто можуть віддати їх більш ефективнішому господарю, на що, власне, і розраховані реформи. Щоб цього не сталося, навіть того зимового дня, під час наших відвідин, у конторі фермерського господарства кипіла напружена робота – все аналізувалося, підбивалися підсумки, обговорювалися причини деяких прорахунків.

А починали у 2001 році з 16 гектарів землі. Але вже у наступному році односельчани самі виявили бажання віддати в оренду свої земельні паї Зублевичам, тож наступні три роки вправлялися вже на площі 140 гектарів. А коли приєдналися ще й власники паїв з ПСП «Війтівське», землі стало 1600 гектарів. Щоправда ті, хто працював на птахокомбінаті, невдовзі віддали в оренду цьому підприємству ще і свої земельні паї, і землі в Зублевичів стало менше.

Орендну плату, щоб не відставати від птахокомбінату, виплачували щороку, виділяючи не менше, як по 700 кілограмів зерна за кожний пай, як і було передбачено у договорах. Останні два роки видали по 800 кілограмів зерна і по 10 кілограмів олії. Якщо враховувати, що середній розмір паю тут лише 1,4 гектара, а на додачу ще й цьогорічні ціни на зерно, то орендодавці отримують до 10 відсотків від вартості земельних наділів, замість рекомендованих трьох. А щоб земля і надалі давала належну віддачу, практикують вирощування гірчиці, як сидеральної культури, гороху, сої. У цьому році практично на всій площі було внесено по два центнери діамофоски.

Після стерньових культур практикують приорювання подрібненої соломи, після попереднього внесення ще й центнера аміачної селітри на кожний гектар. Щоб у наших умовах, коли на заваді часто постають як не дощ, то засуха, домагатися якнайвищих урожаїв, обидва Зублевичі вважають, що за культурними рослинами потрібно доглядати, ніби за малими дітьми. От і навіть у непростих цьогорічних умовах намолотили по 41,4 центнера з гектара озимої пшениці, по 37,9 – озимого ячменю, по 26,7 – озимого ріпаку. Хоч це і на 15-30 відсотків менше, ніж за попередні роки, а все ж показники. За останні три роки, наприклад, урожайність озимої пшениці не була нижчою 50 центнерів з гектара, ріпак і соняшник видавали далеко за 30 центнерів. А от качаниста порадувала і в цьому році – з кожного гектара намолотили по 98,4 центнера в сухому зерні.

Якщо у війтівському колгоспі у свій час була ціла агрономічна служба, то в даний час у «Новосулківському» з обов'язками агронома-насіннєвода справляється одна Катерина Коваль, яка працює на зерноскладі. Сівозмінами займається особисто Іван Станіславович, а Мирослав Іванович, здебільшого, агротехнікою, технологіями – в обох вища агрономічна освіта.

Останнім часом взяли курс на розширення свинарства. Зважаючи на теперішні закупівельні ціни на свинину, які аж ніяк не відповідають затратам на її виробництво, можна було б дорікнути, що не мала, мовляв, баба клопоту, та й купила порося. Однак Зублевичі вважають, що свинарством займатися всетаки варто.

Незважаючи, що вже п'ять років не користуються кредитами, у виробництво за цей період ними вкладено до 10 мільйонів гривень.

Щоб іти в ногу з часом, неабияку увагу приділяють Зублевичі технічному переоснащенню господарства. Придбали вже найсучаснішу техніку, причому різних виробників, щоб і тут можна було переконатися, яка найкраще підходить та найбільш вигідна. Готуються також документи на спорудження зерносушарки, склади для зберігання урожаю.

Зорієнтувавшись у свій час, що вантажі набагато вигідніше перевозити імпортними автопоїздами, ніж КамАЗами, побудували у своєму господарстві 80-тонну вагу для них, на яку тепер, щоб зважитися, їдуть навіть з Теплицького району.

Щоб не реалізовувати за безцінь свинину живою вагою, мають намір побудувати сучасну бойню з холодильним устаткуванням, і сподіваються, що вона теж даватиме віддачу.

Середньомісячна заробітна плата у їхньому господарстві майже 1800 гривень, а темпи її росту до минулого року склали 25 відсотків. Продуктивність праці зросла на 10,1 відсотка. У 2010-му отримали майже 3 мільйони 800 тисяч гривень грошових надходжень. Чистого прибутку очікується до півтора мільйона гривень, а рентабельність – до 33 відсотків, що набагато вище, ніж в середньому по району. Виробництво валової продукції на одного працюючого становить до 99 тисяч гривень. По фінансових показниках, як і по показниках урожайності, дане господарство можна вважати одним з кращих у районі. Іван Станіславович, до речі, орендує землю ще й в сусідньому Теплицькому районі.

За досягнуті успіхи і Мирослав Іванович, і Іван Станіславович завдячують, насамперед, тим, хто безпосередньо трудиться біля землі.

Зокрема, таким механізаторам, як Андрій і Володимир Жучишини – батько і син, Володимир Кобець, Микола Гладунчик, Григорій Замковий, Юрій і Анатолій Колісники. На слова подяки заслуговують і Ольга Демчук та Ольга Постой, Галина Хмарук, водії Петро Дяк, Федір Лисий, Анатолій Семенець, Сергій Демчук. Якщо немає що возити, кожний з них готовий виконувати будь-яку іншу роботу.

Працівники бухгалтерії, коли на першому плані нині економічні методи господарювання, теж заслуговують слова подяки.

Павло КУШПЕЛА.


Дивіться також в розділі  В громадах
» 16.06.2018 У день Святого Духа (28 травня) в Березівці урочисто відзначили десятиріччя з часу освячення сільського храму Івана Богослова.
» 16.06.2018 Депутат облради Володимир Зарічанський ініціював створення пам’ятника Кобзареві у рідній Війтівці. Погруддя генія літератури та пророка нації виготовляє відомий скульптор, народний художник України, доцент кафедри скульптури Харківської державної...
» 16.06.2018 Бершадська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини цього року визнана кращою у районі серед амбулаторій ЗПСМ. Із 2016 року очолює установу мудра жінка, знавець своєї справи, лікар вищої категорії Антоніна Іванівна Колесник. У медицині...
» 16.06.2018 Відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги (НЕМД) визнано кращим відділенням Бершадської ОЛІЛ. У більшій його частині проведено ремонти, які ще тривають.
» 16.06.2018 Заради дітей
» 16.06.2018 Краще відділення
» 16.06.2018 Згуртованість, професіоналізм, колегіальність та послідовність – головні критерії діяльності медиків району
» 15.06.2018 Спиртозаводу нема, а спирт виробляється
» 15.06.2018 Переможці 15 обласного конкурсу
» 08.04.2018 Ефективне реагування на надзвичайні ситуації
Всі статті розділу В громадах »
Цікаві фото
8 фото   
<b>Всеукраїнський фольк-рок фестиваль «Млиноманія-2011»</b><br />В долині річки Південний Буг біля сіл Печера та Сокілець щоліта проходить фольк-рок фестиваль «Млиноманія». З кожним...
9 фото   
<b>Листопад</b><br />
7 фото   
<b>Відкриття церкви</b><br />Спів церковного хору, що супроводжував свято, колядки та щедрівки школярів місцевої школи та спокійний сніжок, що...
3 фото   
<b>Символ єдності держави</b><br />На Бершадщині урочисто відзначили День Соборності України. З нагоди 96-ої річниці проголошення Акту Злуки Української...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Шляхова
Костик Макар Григорович (1910) 1910 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 00.07.44.

З історії Бершаді
Виникнення козацтва посилило оборонне значення Бершаді. Ще в першій половині XVI ст. сюди з Поділля і Волині збиралися втікачі, які створювали козацькі загони. Існування «непослушного» населення мало значний вплив на місцеве селянство, яке відмовлялося платити феодальні податки. В матеріалах опису староства 1616 року є відомості, що в південних районах селяни податків не платили. Читати далі »Останні новини
Може бути цікаво

Землю люблять, то ж і голублять - В господарствах і громадах, селах Бершадського району та м. Бершадь - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  18.05.2020(063) 431-41-18
 • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  13.04.2020(067) 225-27-18
 • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  08.04.2020(096) 095-84-08
 • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  16.03.2020(098) 908-43-57
 • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  27.01.2020(068) 041-74-83
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення