Fridge magnet wooden gears

Окрилені піснею

  • Подобається0Не подобається
  • 19 Лютого 2010, 09:56

Сам Бог наділив українців працьовитістю і неповторною пісенністю. І як би важко не жилося, пісня – це наше коріння і доля. Не уявляє жодного дня свого життя без пісні Валентина Хомівна Багач. Щодня поспішає на роботу до Війтівського СБК ця миловидна, енергійна, привітна жінка. Вона – директор СБК, керівник народного аматорського фольклорного колективу «Війтівчанка», керівник драматичного колективу, організатор та ідейний натхненник всіх масових свят, що проводяться в рідному селі. Держава достойно оцінила працю Валентини Хомівни.
За високий професіоналізм, творчі та організаційні здібності, за зайняте II-е місце у Всеукраїнському конкурсіогляді сільських клубних установ, Війтівський СБК нагороджено Дипломом II ступеня, а В. X. Багач присвоєно звання Заслуженого працівника культури України. Народний аматорський фольклорний колектив «Війтівчанка», яким керує Валентина Хомівна, нагороджений почесною грамотою Кабінету Міністрів України.
За 23 роки творчої діяльності «Війтівчанка» стала відомою в усій Україні та за її межами. Колектив гідно представляв самобутнє мистецтво Бершадщини на різних конкурсах, фестивалях, концертах. В.Х. Багач та її неповторний ансамбль «Війтівчанка» є хранителями народних звичаїв, обрядів, пісень.
Мальовничими краєвидами розкинулося на Бершадщині невеличке село Хмарівка. І живуть у ньому добрі, гостинні, щедрі на працю та народну творчість люди.
Гордістю сільської громади є народний аматорський фольклорно-етнографічний колектив «Любисток» Хмарівського сільського клубу, який у цьому році відзначатиме 20-у річницю творчої діяльності. Ось уже 18 років незмінним керівником колективу являється Павліна Григорівна Войнич. Ця талановита, закохана в українські пісні жінка, зуміла організувати навколо себе справжніх шанувальників нашої культури та етнографії. В своїх виступах вони відтворюють українські обряди, звичаї, цим самим зберігають і популяризують неоціненну народну спадщину. Фольклорно-етнографічний колектив «Любисток» неодноразово представляв мистецтво Бершадського краю на Всеукраїнських, обласних фестивалях.
У цю гарну зимову днину учасники колективів «Війтівчанка» та «Любисток», відділ культури і туризму районної державної адміністрації, колектив РБК, клубні працівники району вітають заслуженого працівника культури України В.Х Багач та П.Г. Войнич з гарними ювілеями.
Нехай ніколи не міліє джерело їхнього натхнення, душа повниться любов'ю, радістю, а Бог дарує здоров'я на многії літа.
Від імені працівників районного будинку культури голова профспілки клубних працівників Лариса МОСКАЛЕНКО.

Дивіться також в розділі  Світ захоплень
» 02.04.2018 Стояв травневий сонячний день. Напував своїм ароматом бузок, що розцвів рясно, щебетало птаство. Саме тоді, у далекому 1962-му, фотограф зафіксував на плівку хоровий гурток Тирлівської восьмирічної школи. Це були учні 5-7 класів. Керувала...
» 30.12.2017 Напередодні свята Варваривишивальниці у будинку дитячої творчості відбулася зустріч із майстринею Оксаною Шуляр. Присутні ознайомилися з її роботами та навіть спробували себе у вишивальному ремеслі.
» 16.12.2017 – так називається книга братів Григорія та Віктора Погончиків. Це нариси з історії та життя мешканців цього невеликого села. У книзі розкрито історію Серебрії з середини 17-го століття від часу заснування шляхтичем Серебринським і до наших днів.
» 02.12.2017 У світлиці сільського будинку культури відбулася зустріч з талановитою і творчою людиною Лідією Ратушняк. У селі знають Лідію Іванівну як гарну дружину, маму, бабусю, господиню і просто хорошу працьовиту жінку. Є в неї ще дар – вміння і бажання...
» 26.11.2017 Біль, гордість, скорбота
» 11.11.2017 Щире слово про Поділля
» 07.10.2017 Палітра життя Анатолія Чміля
» 04.02.2017 Вклоняюсь тобі, моє рідне село
» 30.12.2016 Гран-прі у трьох номінаціях
» 30.12.2016 «Світові таланти»
Всі статті розділу Світ захоплень »
Цікаві фото
14 фото   
<b>Народні умільці</b><br />
2 фото   
<b>Освятили передачі для бійців АТО</b><br />Напередодні свята Христового Воскресіння бершадці, які відстоюють свободу та незалежність України у зоні проведення...
2 фото   
<b>Бути в єдності з Богом</b><br />Минуло 140 років, як у ЗА ДОБРО селі Тирлівці було збудовано дерев’яний храм і освячено в честь архангела...
2 фото   
<b>Люди вимагають прозорості в діях сільської влади</b><br />Чернятка проснулась від зимової сплячки &ndash; такий висновок зробив один з учасників зборів громадян після їх...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Дяківка
Бондаренко Пилип Степанович (1901) 1901 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 00.06.45.

З історії Бершаді
Проте дальший розвиток певною мірою гальмувався невеликими розмірами господарства. Щоб краще організувати працю, повніше використати техніку й кадри, в 1950 році бершадські колгоспи ім. Ворошилова, ім. Будьонного, «П'ятирічка за 4 роки» об'єдналися в одне господарство — ім. Будьонного. Згодом до новоствореного господарства приєднався колгосп с. Бирлівки. Новий колгосп назвали ім. Леніна. Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Окрилені піснею - Світ захоплень Бершадців - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники