Fridge magnet wooden gears

Незвичайні картини

  • Подобається2Не подобається
  • 29 Серпня 2011, 20:58

На виставках майстрів, присвячених 20-й річниці незалежності України, можна було побачити вміння самобутніх майстрів, що проявлялися у вишивці, ткацтві, різьбі по дереву, лозоплетінні та ін.. Та особливу увагу присутні звернули на невелику кількість скромних робіт Василя Рябоконя. Вони були зроблені із…. риб`ячих кісток.
 

Фіш-арт вироби з риб'ячих кісток, шкіри тварин, соломи та пір'я. Творча уява – одна із головних якостей, що мають бути присутні митцеві. У будь-якому природному матеріалі він бачить шедевр, який просто потрібно перенести на полотно, тканину чи  дерево. Те, що не помітять інші, для нього є великою знахідкою.

Василь Оникійович Рябоконь каже, що зайнявся цим видом декоративно-прикладного мистецтва недавно, але вже має декілька картин. Кістки залишаються після споживання риби. Та й сам спеціально купує її, щоб потім займатись улюбленим хобі. Але це доволі довгий процес.

«Для цього рибу потрібно зварити, розібрати, висушити і посортувати кісточки, - розповідає автор, - Іноді доводиться довго варити, щоб увесь жир вийшов. А от кістки товстолобика переварювати не можна, тому що розшаровуються».

Щоб зробити картину, то потрібно для початку викласти кісточки на тканину, потім можна їх покрити або ж не покривати лаком. Інколи це буває звичайний лак для нігтів. При цьому свої роботи художник поки що не продає, а віддає їх на виставки або просто дарує друзям.

Своє мистецтво поробок із природніх матеріалів Василь Рябоконь передає учням Красносільської школи, де і працює вчителем трудового навчання.

Річка Південий Буг, що протікає попід село, надає велику кількість необхідного матеріалу. Головне, вчасно розгледіти у кожній кісточці щось схоже на квітку, стебло, листок чи ще якусь цікаву річ.

Недарма кажуть, що, дивлячись у калюжу, одні бачать болото та бруд, а інші – зорі, що в них відображаються.


Дивіться також в розділі  Світ захоплень
» 02.04.2018 Стояв травневий сонячний день. Напував своїм ароматом бузок, що розцвів рясно, щебетало птаство. Саме тоді, у далекому 1962-му, фотограф зафіксував на плівку хоровий гурток Тирлівської восьмирічної школи. Це були учні 5-7 класів. Керувала...
» 30.12.2017 Напередодні свята Варваривишивальниці у будинку дитячої творчості відбулася зустріч із майстринею Оксаною Шуляр. Присутні ознайомилися з її роботами та навіть спробували себе у вишивальному ремеслі.
» 16.12.2017 – так називається книга братів Григорія та Віктора Погончиків. Це нариси з історії та життя мешканців цього невеликого села. У книзі розкрито історію Серебрії з середини 17-го століття від часу заснування шляхтичем Серебринським і до наших днів.
» 02.12.2017 У світлиці сільського будинку культури відбулася зустріч з талановитою і творчою людиною Лідією Ратушняк. У селі знають Лідію Іванівну як гарну дружину, маму, бабусю, господиню і просто хорошу працьовиту жінку. Є в неї ще дар – вміння і бажання...
» 26.11.2017 Біль, гордість, скорбота
» 11.11.2017 Щире слово про Поділля
» 07.10.2017 Палітра життя Анатолія Чміля
» 04.02.2017 Вклоняюсь тобі, моє рідне село
» 30.12.2016 Гран-прі у трьох номінаціях
» 30.12.2016 «Світові таланти»
Всі статті розділу Світ захоплень »
Цікаві фото
3 фото   
<b>Графік</b><br />проведення особистого прийому громадян керівництвом районної державної адміністрації
5 фото   
<b>1 вересня - День Знань</b><br />Сьогодні його урочисто відзначають в усіх куточках нашої України; з веселою піснею першого дзвоника, морем яскравих...
9 фото   
<b>Подарунки до зимових канікул</b><br />Гарними новорічними та різдвяними святами завершився минулий та розпочався новий 2012 рік. Особливо радісними вони...
2 фото   
<b>Коли керівники і громада – в одній упряжці</b><br />Не випадково в заголовок винесено саме такі слова, оскільки тандем сільського голови і керівника ТОВ...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Війтівка
Жук Филимон Євдокимович (1908) 1908., українець. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 00.07.44. Похов. Ясський пов., Румунія.

З історії Бершаді
Важливим завданням, яке постало згодом перед трудівниками, була соціалістична перебудова сільського господарства. Взимку 1923 року в Бершаді створюється сільськогосподарська трудова артіль «Колос» а влітку - артіль «Серп» Це були невеличкі кооперативні об'єднання селян. 105 членів артілі «Серп» хазяйнували на 90 десятинах землі. Артіль з самого початку добилася добрих показників - урожай був... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Незвичайні картини - Світ захоплень Бершадців - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники