Fridge magnet wooden gears

Жінка, мати, трудівниця

  • Подобається0Не подобається
  • 13 Березня 2012, 00:51

Чимало читачів газети могли впізнати Ганну Платонівну Херсонюк, мабуть, одразу – хтось знайомий з нею ще відтоді, як працювала на Бершадській меблевій фабриці чи ланковою у буряківничій ланці, а хтось пам’ятає, як продавала на ринку булочки і рулети домашнього приготування. Справжнє ж визнання прийшло до неї тоді, коли захопилася ще й випічкою короваїв.

За відгуками бирлівчан, які і рекомендували написати про неї, витвори її рук, як за смаком, так і за оздобленням, вигідно відрізняються від виробів багатьох коровайниць.
Доказом того, що це саме так і є, що до неї, на «залуг» – є такий мікрорайон у Бирлівці, досить часто навідуються родичі та знайомі, щоб замовити коровай, а то і калачі чи булочки з нагоди тієї чи іншої події.

А розпочинала, ділилася Галина Платонівна спогадами, з булочок. Жила з двома дітьми досить бідно, та ще й хвороби дошкуляли. Тож де мала брати гроші, яких постійно не вистачало у сімейному бюджеті. Короваями ж почала займатися, як вийшла вже на заслужений відпочинок. Причому, на першому плані у неї вже були навіть не сімейні статки, які тепер у багатьох не витримують ніякої критики, а просто захоплення. А ще, кажуть, любить допомагати людям. Так як сама в житті, за її словами, набідувалася, якоїсь особливої винагороди за свою працю не вимагає.

Технологія виготовлення короваїв у неї досить непроста.

Щоб хоч об одинадцятій годині дня посаджати їх в напалену піч – у цьому теж необхідно мати неабиякий досвід.

Братися за роботу доводиться вже о третій годині ранку. Це ще при умові, що дрова нарубані і висушені.

Кулінарними довідниками, як і рецептами випічок, взагалі не користувалася ніколи.

Форма, розмір короваїв, як і узори на них, то вже витвір її уяви і фантазії.

Конкуренції з бажаючими спробувати і себе у цій справі не боїться і ніколи не проти, щоб поділитися досвідом.

Найголовніше ж, на її думку, аби борошно було відповідного гатунку і якості. А ще погоджується з думкою про те, що для того, щоб хліб-коровай вдався, потрібно перебувати у гарному настрої, бути доброзичливою. З її короваями обізнані вже не тільки на Бершадщині, а й в обласному центрі, куди обов’язково доставляється її продукція під час різних виставок чи концертів Бирлівської громади.

До речі, у молодості Ганна Платонівна ще й вишивала.

На запитання, чому не займається цим тепер, відповідає, що в житті взагалі ніколи не сиділа без діла. Але тепер вже і зір не той, а «вишивати», здебільшого, це вже жартома, доводиться біля худоби – сім’я утримує дві корови.

Ось яка вона, одна із славної бершадської когорти майстринь-коровайниць.

Павло КУШПЕЛА


Дивіться також в розділі  Світ захоплень
» 02.04.2018 Стояв травневий сонячний день. Напував своїм ароматом бузок, що розцвів рясно, щебетало птаство. Саме тоді, у далекому 1962-му, фотограф зафіксував на плівку хоровий гурток Тирлівської восьмирічної школи. Це були учні 5-7 класів. Керувала...
» 30.12.2017 Напередодні свята Варваривишивальниці у будинку дитячої творчості відбулася зустріч із майстринею Оксаною Шуляр. Присутні ознайомилися з її роботами та навіть спробували себе у вишивальному ремеслі.
» 16.12.2017 – так називається книга братів Григорія та Віктора Погончиків. Це нариси з історії та життя мешканців цього невеликого села. У книзі розкрито історію Серебрії з середини 17-го століття від часу заснування шляхтичем Серебринським і до наших днів.
» 02.12.2017 У світлиці сільського будинку культури відбулася зустріч з талановитою і творчою людиною Лідією Ратушняк. У селі знають Лідію Іванівну як гарну дружину, маму, бабусю, господиню і просто хорошу працьовиту жінку. Є в неї ще дар – вміння і бажання...
» 26.11.2017 Біль, гордість, скорбота
» 11.11.2017 Щире слово про Поділля
» 07.10.2017 Палітра життя Анатолія Чміля
» 04.02.2017 Вклоняюсь тобі, моє рідне село
» 30.12.2016 Гран-прі у трьох номінаціях
» 30.12.2016 «Світові таланти»
Всі статті розділу Світ захоплень »
Цікаві фото
9 фото   
<b>Листопад</b><br />
4 фото   
<b>Млин - найдавніша пам'ятка району</b><br />За часів панування польської шляхти на Україні Баланівка належала Збаражським, Вишневецьким, з кінця XVIII столоття...
2 фото   
<b>Годованець Ганна Дмитрівна</b><br />Мандрик-Годованець Ганна Дмитрівна Народилася 21 травня 1926 року в сімї селянина в с. Романівці. Батьки займалися...
5 фото   
<b>Святкували 21-у річницю незалежності України</b><br />Урочисті заходи з нагоди 21-ї річниці незалежності проведено на центральній площі міста 24 серпня. Святково прибрані...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Сумівка
Остапчук Степан Тимофійович Українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 1944 р.

З історії Бершаді
Цукровики постійно борються за впровадження на виробництві високої культури виробництва. Поруч з виконанням виробничих планів багато уваги приділяється естетиці виробництва: цехи просторі, світлі, всюди вазони з квітами. На території заводу робітники посадили фруктовий сад, розбили квітники, заасфальтували доріжки. У затінку шумлять струмені невеликого фонтану, поруч - альтанки. В центрі скверу... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Жінка, мати, трудівниця - Світ захоплень Бершадців - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники