Дошкілля – важлива ланка освіти

 • Подобається0Не подобається
 • 29 Травня 2009 р

Основа майбутньої особистості закладається в ранньому віці. Знання та вміння, набуті в дитинстві, – це коріння. Чим воно міцніше, тим впевненіше почувається людина в житті. Саме тому триває постійний пошук шляхів творчого зростання дітей в дошкільних навчальних закладах району.
3 вересня цього року в дошкільних навчальних закладах поступово і поетапно переходитимуть на роботу за Програмою нового покоління «Я у світі».

Не залишаються поза увагою діти з особливими потребами, які за станом здоров'я не можуть відвідувати дитячі садки

Для задоволення культурно-освітніх потреб населення району, соціального захисту сімей, що мають дітей дошкільного віку, в районі функціонують 36 дошкільних навчальних закладів із 39 (не поновили роботу дитсадки сіл Лугової, Хмарівки, Серебрії), хоча районний відділ освіти піднімав це питання, однак відсутність бюджетних коштів не дає можливості функціонувати цим закладам.
В 2008 році передано до комунальної форми власності ДНЗ «Мрія» Бершадського птахокомбінату. В цьому ж році відкрився дитсадок «Вишенька» в Кидрасівці.
Впродовж 5 останніх років істотно підвищується охоплення дітей дошкільною освітою: якщо в 2004 р. функціонувало 76 груп, то в 2009 – уже 94.
Протягом трьох останніх років відкрито додаткові групи в ДНЗ сіл В.Киріївки, Кошаринців, М'якоходу. Однак є потреба у відкритті груп в дитсадках Баланівки, Маньківки, Яланця, Шляхової. Переповнені групи в ДНЗ Війтівки, Флорино. Адже народжуваність в цих населених пунктах найвища по району.
Якщо проаналізувати охоплення дітей дошкільною освітою в розрізі населених пунктів, то найвищий показник в дитсадках сіл Кидрасівки, Війтівки, Тернівки, Джулинки, Кошаринців, Маньківки, В. Киріївки, Ставків, м. Бершаді. Нижчі показники по охопленню в дитсадках Голдашівки, Лісничого, Михайлівки, Дяківки. А згідно з Указом Президента «Про додаткові заходи щодо підвищення якості освіти в Україні» охоплення має бути не менше 75%.
Не залишаються поза увагою діти з особливими потребами, які за станом здоров'я не можуть відвідувати дитячі садки. В такому разі їх відвідують вихователі, надаючи допомогу у вихованні, навчанні та консультуючи батьків. В даний час такі послуги надають вихователі ДНЗ №3, №4 м.Бершаді.
Значна увага приділяється охопленню дітей 5-6-річ ного віку, тих, які у вересні йтимуть до школи. Цей показник становить 85%.
Вирішено питання груп короткотривалого перебування дітей в ДНЗ (лише на заняттях) з метою підготовки до школи. Практикувалось таке в ДНЗ сіл Баланівки, Флорино.
Для здобуття дошкільної освіти дітьми, які не охоплені суспільним дошкільним вихованням, варто організовувати в населених пунктах соціальний патронат, але для цього потрібні кошти, аби утримувати соціальних педагогів.
Варто зазначити і про матеріально-технічне забезпечення. За минулий рік обладнано внутрішні санвузли для дітей в ДНЗ с. М' якоходу, Баланівки. В даний час такі ж роботи проходять в ДНЗ с.Кошаринців, Тирлівки.
Всього по району встановлено бойлери в 21 ДНЗ. Вирішено питання опалення в дитсадках сіл Чернятки, Серединки (встановлені конвектори), водяне опалення в дитсадку П'ятківки. Газифіковано ДНЗ Теофилівки. Ведеться робота по газифікації дитсадків Красносілки, Джулинки. Замінено дерев'яні рами на пластикові в ДНЗ №4 м. Бершаді. По-господарськи і красиво огороджено територію дитсадка у В. Киріївці.
На постійному контролі знаходиться питання харчування дітей. Так, за 2008 р.
виконання норм харчування по основних продуктах становить 83,3 %.
Маємо надію, що органи місцевого самоврядування подбають про те, щоб в оздоровчий період забезпечити дітей повноцінним харчуванням, тобто збільшити вартість харчодня на 10%.
Орієнтуючись на соціальне замовлення, ДНЗ спрямовують свої зусилля на збереження та поліпшення фізичного здоров'я дітей, підготовку їх до життя в сучасному суспільстві. І в цьому значна заслуга педагогічних працівників, більшість яких працюють з повною віддачею.
В 11 дитсадках є посади медичних сестер, які слідкують за станом здоров'я дітей, проводять профілактичну роботу, здійснюють за призначенням лікаря доліковування дітей. Протягом року придбано інгалятор в ДНЗ №3, №4 м. Бершаді, с.Джулинки. В цих же ДНЗ створені і працюють «Школи сприяння здоров'я». Нетрадиційну методику для оздоровлення дошкільнят використовують в ДНЗ с. Флорино.
З метою розвитку творчих здібностей дітей в районі створено 34 гуртки, в яких розвивають свої здібності з образотворчої діяльності, співу, танців. Діти брали участь в обласному конкурсі малюнка «Я малюю Україну», переможцями стали вихованці ДНЗ с. Джулинки, №6 м. Бершаді, Війтівки.
Ансамбль «Домісолька» дитсадка №4 м.Бершаді брав участь в обласному огляді. Щорічно більше 100 вихованців дитсадків району беруть активну участь в районному фестивалі «Перші промені».
З метою наступності в роботі створені спільні цільові проекти з екологічного виховання в ДНЗ і ЗОШ сіл Сумівки, Флорино. Значна увага приділяється роботі з дітьми по відновленню пріоритетних духовних цінностей. Адже діти мають зростати розвиненими, обізнаними, працьовитими, активними, не байдужими. Усі ці риси закладаються з дитсадка, звичайно, спільно із сім'єю. Тоді зможемо бути спокійними за майбутнє України.
Марія ЦИМБАЛЮК, методист відділу освіти РДА.


Дивіться також в розділі  Освіта і наука
» 01.04.2018 «Щаслива дитина, де дружня родина, міцна Україна» у Бирлівській школі прийшли батьки, бабусі, дідусі, рідні учнів. Їх щиро вітали директор Дмитро Сокур, учителі, школярі. Благочинний району протоієрей Ростислав Процанін подякував колективу за...
» 01.04.2018 * Урок-лекцію «Відомі скрипалі-виконавці» з використанням відеоматеріалів проведено у дитячій музичній школі ім. Р. А. Скалецького за сприяння кіновідеомережі.
» 24.03.2018 Учні загальноосвітніх шкіл нашого району взяли участь у третьому етапі всеукраїнських олімпіад 2017-2018 навчального року.
» 12.01.2018 Із 9 до 31 січня 2018 р. абітурієнти можуть самостійно реєструватися для участі в пробному ЗНО на сайтах регіональних центрів оцінювання якості освіти.
» 05.01.2018 Конкурс «Учитель року-2018»
» 05.01.2018 Сумівській школі – дев’яносто
» 15.12.2017 У чиїх руках доля коледжу?
» 11.12.2017 «Сонечку» – п’ятдесят!
» 10.11.2017 Новини освіти коротко
» 04.11.2017 Університет третього віку
Всі статті розділу Освіта і наука »
Цікаві фото
12 фото   
<b>Колісник Прокіп</b><br />Художник-живописець, педагог, письменник. Явл’яється автором оригінальних художніх творів живопису, рисунку,...
3 фото   
<b>Міжрегіональна науково-практична конференція науковців та вчителів хімії Бершадського району</b><br />За даними районного методкабінету відділу освіти райдержадміністрації 27 вересня 2011 року в рамках року хімії в...
2 фото   
<b>Привітали ветеранів</b><br />Війтівка Голова районної організації ветеранів України Володимир Крамар побував у Олексія Красиленка, ветерана та...
15 фото   
<b>МАНЬКІВКА</b><br />
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Устя
Атаманенко Хома Тимофійович (1914) 1914 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 00.11.44. Похов. с. Тисадада, Угорщина.

З історії Бершаді
Квітне старовинна Бершадь, за роки Радянської влади вона перетворилася на соціалістичне місто. В грудні 1966 року, враховуючи питому вагу в розвитку економіки й культури, збільшення кількості населення, Президія Верховної Ради УРСР ухвалила перевести Бершадь з селища міського типу в місто районного підпорядкування. На вулицях, що після вигнання окупантів являли згарища та самі руїни, споруджено... Читати далі »Останні новини
Може бути цікаво

Дошкілля – важлива ланка освіти - Новини освіти та науки м. Бершаді та району - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  18.05.2020(063) 431-41-18
 • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  13.04.2020(067) 225-27-18
 • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  08.04.2020(096) 095-84-08
 • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  16.03.2020(098) 908-43-57
 • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  27.01.2020(068) 041-74-83
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення