Fridge magnet wooden gears

Сім’я Лавренюків

  • Подобається11Не подобається
  • 29 Травня 2009 р

Петро Васильович Лавренюк разом зі своєю мамою Марією Миколаївною демонструє свої вироби з дерева – "Голгофа" та різблений портрет святого Миколая

Із сумнівами застати когось вдома, їхали до сім’ї Лавренюків, яку в Яланці знають всі. Бо ж кажуть, що весняний день рік годує і рідко хто засиджується на обійсті. «Якби не безробіття, то швидше всього так би воно і було, – невесело усміхнувся при нашій зустрічі Петро Васильович». А Марію Миколаївну, його матір, не відпускає вже далеко від порога домівки ще й хвороба, яку перенесла нещодавно.
У цій родині чи не кожний її представник чимось відзначився і тим самим вкарбував свій слід у її історію.
Микола Іванович, наприклад, батько Марії Миколаївни, про що вже не раз розповідалося у районній газеті, у роки Великої Вітчизняної війни за власні 60 тисяч карбованців купив танк і воював на ньому, проганяючи ворога з рідної землі довгих чотири роки, аж поки не підірвався на міні і не загинув. Похоронений у Латвії.
Василя Околовича – чоловіка Марії Миколаївни, у селі пам'ятають як художника.

Скоро доведеться вже навіть кинути палити цигарки, щоб тільки хоч якусь копійчину зекономити

Така посада колись була чи не в кожному з колгоспів.
Сама ж вона вісім років працювала дояркою і 39 – листоношею. От тільки тепер вже змушена виглядати, зважаючи на стан здоров'я і вік, коли і до неї навідаються із місцевого відділення поштового зв'язку. Як не з пенсією, то хоча б із свіжим примірником районної газети і, звичайно, сільськими новинами. Листоношу у сільській місцевості завжди виглядають усі.
Не менше випробування випало і на долю її сина Петра. Внучка Яна – студентка юридичної академії, і їй би саме впору допомогти, а тут, як на теє, криза, безробіття.
Але Петро Васильович не з тих, у кого, як кажуть, руки не звідти ростуть. Як не стало колгоспу, де працював, у якій тільки справі себе не випробовував. І корови тримали сім'єю, і трактор мав, але довелося оптимізувати домашнє господарство до однієї корови і двох поросят. Бо утримувати більше господарство не так вже і вигідно. Добре, що хоч дружина має роботу у Бершаді. Та й материна пенсія неабияк сприяє виживанню.
«Скоро доведеться вже навіть кинути палити цигарки, – сказав він не то жартома, не то всерйоз, – щоб тільки хоч якусь копійчину зекономити».
А ще Петро Васильович наділений від природи хистом різьблення по дереву. З різцем у руках у вільний від основних занять час і знаходить чи не найбільшу розраду. Причому, витвори його рук і розуму відзначаються неабиякою художньою довершеністю. Сюжети іноді запозичає з Біблії, а деревина – груші чи горіха, завжди знайдеться у сільській місцевості.
Міг би, каже, щось вирізати і на замовлення, але на заваді постає знову ж таки злополучна криза. Звідкіля населенню брати на це кошти? Траплялося, звичайно, що продавав свої вироби, і придбати їх охочих чимало, але більше – роздаровував.
Але чи не найбільше об’єднує родину віра в те, що криза, сьогоднішні негаразди не вічні і що обов'язково настане краща пора. А там, де віра, історія ніби прискорює свій біг у даному напрямку.


Дивіться також в розділі  Світ захоплень
» 02.04.2018 Стояв травневий сонячний день. Напував своїм ароматом бузок, що розцвів рясно, щебетало птаство. Саме тоді, у далекому 1962-му, фотограф зафіксував на плівку хоровий гурток Тирлівської восьмирічної школи. Це були учні 5-7 класів. Керувала...
» 30.12.2017 Напередодні свята Варваривишивальниці у будинку дитячої творчості відбулася зустріч із майстринею Оксаною Шуляр. Присутні ознайомилися з її роботами та навіть спробували себе у вишивальному ремеслі.
» 16.12.2017 – так називається книга братів Григорія та Віктора Погончиків. Це нариси з історії та життя мешканців цього невеликого села. У книзі розкрито історію Серебрії з середини 17-го століття від часу заснування шляхтичем Серебринським і до наших днів.
» 02.12.2017 У світлиці сільського будинку культури відбулася зустріч з талановитою і творчою людиною Лідією Ратушняк. У селі знають Лідію Іванівну як гарну дружину, маму, бабусю, господиню і просто хорошу працьовиту жінку. Є в неї ще дар – вміння і бажання...
» 26.11.2017 Біль, гордість, скорбота
» 11.11.2017 Щире слово про Поділля
» 07.10.2017 Палітра життя Анатолія Чміля
» 04.02.2017 Вклоняюсь тобі, моє рідне село
» 30.12.2016 Гран-прі у трьох номінаціях
» 30.12.2016 «Світові таланти»
Всі статті розділу Світ захоплень »
Цікаві фото
2 фото   
<b>Свято сили, краси і здоров’я</b><br />У другу суботу вересня на стадіоні «Колос» у Бершаді проведено районну спартакіаду «Здоров’я», приурочену до Дня...
5 фото   
<b>День Святого Валентина</b><br />
4 фото   
<b>Реферат «Історія міста Бершадь»</b><br />Бершадь &ndash; район, повіт. Населення - 24400 Надра містять каолін, високоякісну глину, кварц, пісок. Загальна...
2 фото   
<b>В Яланці відкрито оновлені заклади</b><br />Одним із позитивних моментів реформи системи охорони здоров’я у районі є те, що медичні заклади отримали...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Тернівка
Колесник Олександр Якимович (1904) 1904 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 03.06.44. Похов. с. Кирпіци, Ясський пов., Румунія.

З історії Бершаді
У вересні відбулася ще одна подія — почала своє існування Бершадська комсомольська організація. Комсомольці були бойовими помічниками комуністів у соціалістичному будівництві. Вони зі зброєю в руках боролися проти бандитів, вели велику культосвітню роботу, організовували хати-читальні. Багато чого було зроблено тоді для налагодження контактів місцевої комсомольської організації з молоддю... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Сім’я Лавренюків - Світ захоплень Бершадців - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники