Чарує співом «Надбужанка»

 • Подобається0Не подобається
 • 12 Березня 2013, 21:44

На знімку: Джулинський сільський голова П.В. Швець (у центрі) і народний аматорський жіночий ансамбль «Надбужанка».

Слухаючи спів жіночого ансамблю «Надбужанка», поринаєш в ауру тепла, добра, любові. Аматорський колектив співом заворожує, чарує, дивує глядача, бо всі жінки люблять українську народну пісню. Вона повертає пенсіонерок у молодість, а молодість – це праця, творчість, кохання, піднесений настрій.

Дні репетицій для Надії Йосипівни Володарської, Віри Анатоліївни Синявської, Зої Яківни Гавашко очікувані, бажані, бо приносять насолоду, задоволення.

На сцені 12 трудівниць, у яких пісня і труд поруч ідуть. У кожної – Божа іскра, багато-багато душевного золота-срібла і велике бажання служити громаді своєю творчістю. Не уявляє собі життя без пісні Людмила Олексіївна Кравченко – староста колективу, весела, життєрадісна, бо допомагає долати незгоди і печалі її задушевна подруга-пісня, яку перейняла від рідного дідуся. Старенький співав усюди і завжди, бо дбав про славу України, записував хімічним олівцем на клаптиках паперу пісні і ховав за образами. Людмила зберегла ці перли, гордиться ними і береже, як пам'ять про рідних, близьких людей.

А ще пенсіонерка вишиває рушники, сорочки, оздоблює костюми, шиє головні убори, куховарить на весіллях, різних оказіях. Її люблять, їй дякують, довіряють, бо вона добродійна, щира людина, невтомна трудівниця.

А скільки творчого добра у Надії Григорівни Івасик! 15 ікон, вишитих хрестом, рушників не перерахувати, серветок, картин. Цієї руко - творної краси вистачило б на кімнату-музей.

Вона звикла до праці змалку. У 15 років пішла у колгосп. Хотіла переробити всю роботу.

Працювала на фермі взимку, а весною трудилась на полі. Прозаїчна, далеко не романтична праця завжди супроводжувалась ліричною піснею. Невсипуща рукодільниця захоплюється квітами – вирощує хризантеми, троянди. В її садибі, як у віночку. Перехожі милуються дивоцвітами, різнобарв’ям жоржин, яких вона величає принцесами, королевами, царівнами, красунями. Краса, створена самовідданою працею, окрилює жінку, надихає на творчість, спів. А співає Григорівна серцем, бо пісня стала для неї посестрою.

Людмила Іванівна Головко понад усе в житті цінує мамину пісню, яку обожнює, з якою ніколи не розлучається. Колишня медсестра впевнена в тому, що пісня і праця – великі дві сили, вони єдині, нероздільні і роблять з людиною дива, розкривають таланти, надихають на героїчні вчинки. Дуже любить Іванівна поратись по господарству, доглядає бджіл, пригощає натуральним медом сусідів, друзів.

У полі, на току пісня колишніх колгоспниць Ганни Олексіївни Микитюк, Наталії Богданівни Григоренко, Надії Борисівни Невеличко лунала дзвінкоголосо, бадьоро. Щоб будні не були сірими, одноманітними, щоб життя було змістовним, цікавим, вони відвідують заняття ансамблю, збирають фольклор. Надія Борисівна славиться в творчому колективі своїм підголоском, який вливається, вплітається в спів жінок. Алла Василівна Рєзнік працювала медсестрою в лікарні. До неї завжди звертались по допомогу. І тепер вона не покидає своєї улюбленої справи. Василівна – усміхнена, симпатична, чарівна – іде назустріч хворим, вселяє оптимізм, дає корисні поради.

39 років педагогічного стажу за плечима у виховательки Фаїни Пахомівни Артоуз. Великий стаж аматорської діяльності і в «Надбужанці».

Наставник шкільної молоді ставила за мету прищепити підростаючому поколінню любов до пісні, її краси, її милозвучності.

Берегиня Валентина Федорівна Цюпа закохана у пісню. Вона знає силу-силенну народних шедеврів, бо пісня для неї – це магічна сила, це оберіг, це одухотворення.

З 1972 року співає «Надбужанка». Мінялись учасниці, репертуар, керівники, та незмінною є ціль колективу: співати по-народному, збагачувати репертуар нечутими в нашій місцевості піснями, домогтись високої культури співу. Ця мета увінчалась вагомими здобутками.

Недавно у П’ятківці проходив огляд-конкурс колективів художньої самодіяльності, де «Надбужанці» присвоєно звання «народного». У цьому велика заслуга художнього керівника колективу Олега Олександровича Мазура. Наполегливість, досвід, талант, уміння – ось складові успіху. Він став майстром, віртуозом у царстві музики. Подвижник, просвітитель, пропагандист, директор будинку культури, заслужив повагу, шану і визнання людей, досяг вершин творчості в мистецтві. Секретами баяніст ділиться з учнями музичної школи, бо любить дітей, любить прекрасне і розкриває світ мистецтва. Особливим є ставлення шкільної молоді до маестро, цілованого Богом.

«Надбужанка» має вірного друга, надійного спонсора і щирого вболівальника. Це сільський голова Петро Васильович Швець, доступна, уважна, авторитетна людина, яка з повагою і розумінням ставиться до односельчан.

Він дбає, щоб будинок культури був осередком, центром , вогнищем культурного життя громади, сприяє тим, хто потребує допомоги, підтримки, захисту. Петро Васильович піклується про те, щоб дівчата (так він люб’язно називає надбужанок) мали нові, модні, сучасні костюми, головні убори, забезпечує транспортом для поїздок колективу на конкурси, огляди, фестивалі. Сільський голова всім іде назустріч, бо знає істину: «Спіши робити людям добро, і воно повернеться тобі сторицею».

Не зітреться штормами, не загубиться в пітьмі століть, не загине наша пісня, якщо є такі жінки-патріотки, берегині, які дбають про розквіт духовності. Такими благородними, справжніми людьми горджусь, пишаюсь. Низько вклоняюсь їм, бо для них, як і для мене, духовні цінності – найвищі, найдорожчі.

Тамара МОРУС. с. Джулинка


Дивіться також в розділі  Світ захоплень
» 02.04.2018 Стояв травневий сонячний день. Напував своїм ароматом бузок, що розцвів рясно, щебетало птаство. Саме тоді, у далекому 1962-му, фотограф зафіксував на плівку хоровий гурток Тирлівської восьмирічної школи. Це були учні 5-7 класів. Керувала...
» 30.12.2017 Напередодні свята Варваривишивальниці у будинку дитячої творчості відбулася зустріч із майстринею Оксаною Шуляр. Присутні ознайомилися з її роботами та навіть спробували себе у вишивальному ремеслі.
» 16.12.2017 – так називається книга братів Григорія та Віктора Погончиків. Це нариси з історії та життя мешканців цього невеликого села. У книзі розкрито історію Серебрії з середини 17-го століття від часу заснування шляхтичем Серебринським і до наших днів.
» 02.12.2017 У світлиці сільського будинку культури відбулася зустріч з талановитою і творчою людиною Лідією Ратушняк. У селі знають Лідію Іванівну як гарну дружину, маму, бабусю, господиню і просто хорошу працьовиту жінку. Є в неї ще дар – вміння і бажання...
» 26.11.2017 Біль, гордість, скорбота
» 11.11.2017 Щире слово про Поділля
» 07.10.2017 Палітра життя Анатолія Чміля
» 04.02.2017 Вклоняюсь тобі, моє рідне село
» 30.12.2016 Гран-прі у трьох номінаціях
» 30.12.2016 «Світові таланти»
Всі статті розділу Світ захоплень »
Цікаві фото
13 фото   
<b>Краєзнавчий музей</b><br />На мальовничих берегах річок Дохна і Берладинка стоїть центр великого, із родючими землями, розкішною природою та...
4 фото   
<b>Пожежники з Моравіци відвідали Баланівку</b><br />На свято Івана Купала в Баланівку приїхали польські друзі з гміни Моравіца Свєнтокшиського воєводства. Вони привезли,...
3 фото   
<b>Без минулого немає майбутнього</b><br />Минулого тижня у читальному залі районної бібліотеки відбулась особлива подія для нашого краю – презентовано книги...
2 фото   
<b>Золоту Зірку Героя України отримала дружина Юрія Коваленка</b><br />У ході урочистостей до Дня незалежності України Міністр оборони України, генерал-полковник Степан Полторак вручив...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Устя
Фищук Данило Захарович (1924) 1924 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 00.12.44. Похов. м. Асод, Угорщина.

З історії Бершаді
Вирощувати високі й сталі врожаї сільськогосподарських культур допомагали механізатори Бершадської МТС, яка вже з 1944 року відновила обробіток колгоспних ланів. Приклад умілого використання техніки показував депутат Верховної Ради УРСР, бригадир однієї з тракторних бригад К. Н. Синявський. Його бригада щорічно виконувала виробничі завдання на 150—180 проц. МТС міцно тримала першість у... Читати далі »Останні новини
Може бути цікаво

Чарує співом «Надбужанка» - Світ захоплень Бершадців - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  18.05.2020(063) 431-41-18
 • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  13.04.2020(067) 225-27-18
 • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  08.04.2020(096) 095-84-08
 • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  16.03.2020(098) 908-43-57
 • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  27.01.2020(068) 041-74-83
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення