Fridge magnet wooden gears

Ниточка до ниточки

  • Подобається0Не подобається
  • 1 Січня 2016, 12:40

В Усті чимало хто давно вже міг звернути увагу як в одній із сільських хат по вулиці Центральній із вікон до опівночі і після може бути увімкненим світло. Навіть підвищені тарифи за використану електроенергію тому не завада.

Причини, звичайно, можуть бути різними, але у цьому випадку вона єдина – захоплення вишиванням.

В яку б із кімнат в оселі Надії Василівни Кушпели не завітаєш, як з’являється відчуття, що потрапив у музей, в один із істинно українських його куточків. Тут і картини, і серветки, і подушки, і скатертини на столах, вишиті сорочки, усього і не перерахуєш. І все тоне у різнобарв’ї кольорів ниток, дбайливо укладених її руками саме у ті місця, де вони і мали бути.

За професією Надія Василівна медсестра, тридцять дев’ять років відпрацювала за спеціальністю, з яких вісім у Шляхівській лікарні. Спостарігаючи за всім і будучи знайомим з її характером, можна припустити, що певною мірою могла вона перейняти його і від одного з тодішніх наставників, лікаря Миколи Яковича Вергелюка.

Він, кажуть, ніколи не допускав, щоб хтось вітався з ним, а робив це першим, з ким би не зустрівся. Ота доброта до всіх, до всього, що оточує, тепло душі, терпіння, повага відчувалися у кожній із побачених вишиванок – малих і великих, створених її руками.

А починалося все, як вона розповіла, зовсім несподівано. Хто не хворів, коли ходив у школу. От і вона, п’ятикласницею, потрапила під скальпель хірурга. Саме тоді, коли поправляла здоров’я, і приніс хтось щось нескладне, вишите хрестиком. Хоч особливого хисту до такого виду мистецтва за собою не помічала, та і на уроках малювання нічим особливим не відзначалася, все ж спробувала, рахуючи ниточку до ниточки, квадратик до квадратика. А головне, відчула при цьому, що заняття вишиванням дуже заспокоює. Так і пронесла це захоплення, освоюючи все нові і нові способи, крізь усе своє життя.

Тепер, каже, хоч більше часу на це вдається викроїти. На роботі ж, коли в зміні було до шістдесяти хворих, за яких на неї покладалася відповідальність, про вишивання ніколи навіть було думати. Якщо хворих навіть було небагато, теж не наважувалася займатися цим на робочому місці, настільки відданою була своїй професії.

Щоправда, за словами Надії Василівни, дещо передалося їй і від її матері Марії Омелянівни. Різниця хіба що в тому: мама могла дещо з вишитого продати, щоб мати гроші, а вона шиє здебільшого для себе. Хіба що дозволить собі комусь щось подарувати.

Не один раз було, коли всі вже сплять, а вона сідає, щоб хоч годинку почаклувати над полотном і запевняє: з голкою в руках ще й неабияк відпочине. Хоч при цьому потрібно мати і неабияке терпіння та наполегливість, яких Надії Василівні не бракує.

Тепер, за її словами, навіть гріх цим не займатися, настільки все є і доступне для такого виду мистецтва. Щодо її досвіду, то вона ніколи не проти того, щоб ним поділитися, комусь щось порадити. Були б тільки бажаючі.


Дивіться також в розділі  Світ захоплень
» 02.04.2018 Стояв травневий сонячний день. Напував своїм ароматом бузок, що розцвів рясно, щебетало птаство. Саме тоді, у далекому 1962-му, фотограф зафіксував на плівку хоровий гурток Тирлівської восьмирічної школи. Це були учні 5-7 класів. Керувала...
» 30.12.2017 Напередодні свята Варваривишивальниці у будинку дитячої творчості відбулася зустріч із майстринею Оксаною Шуляр. Присутні ознайомилися з її роботами та навіть спробували себе у вишивальному ремеслі.
» 16.12.2017 – так називається книга братів Григорія та Віктора Погончиків. Це нариси з історії та життя мешканців цього невеликого села. У книзі розкрито історію Серебрії з середини 17-го століття від часу заснування шляхтичем Серебринським і до наших днів.
» 02.12.2017 У світлиці сільського будинку культури відбулася зустріч з талановитою і творчою людиною Лідією Ратушняк. У селі знають Лідію Іванівну як гарну дружину, маму, бабусю, господиню і просто хорошу працьовиту жінку. Є в неї ще дар – вміння і бажання...
» 26.11.2017 Біль, гордість, скорбота
» 11.11.2017 Щире слово про Поділля
» 07.10.2017 Палітра життя Анатолія Чміля
» 04.02.2017 Вклоняюсь тобі, моє рідне село
» 30.12.2016 Гран-прі у трьох номінаціях
» 30.12.2016 «Світові таланти»
Всі статті розділу Світ захоплень »
Цікаві фото
2 фото   
<b>Освятили передачі для бійців АТО</b><br />Напередодні свята Христового Воскресіння бершадці, які відстоюють свободу та незалежність України у зоні проведення...
3 фото   
<b>Естафета визволення на Бершадщині</b><br />Минулої п’ятниці бершадці та делегація Вінницької області зустрічали делегацію з Кіровоградщини для здійснення...
2 фото   
<b>Бути в єдності з Богом</b><br />Минуло 140 років, як у ЗА ДОБРО селі Тирлівці було збудовано дерев’яний храм і освячено в честь архангела...
2 фото   
<b>Гейзер Матвій Мойсейович</b><br />Наверное, у каждого человека, склонного к размышлениям, раздумьям (у людей же пишущих - в особенности), в какой-то...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Велика Киріївка
Вашеця Андрій Давидович (1911) 1911 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 1944 р.

З історії Бершаді
Незважаючи на труднощі першої мирної сівби, колгоспники докладали всіх зусиль, щоб виростити добрий урожай, потрібний фронту. Поля доводилося обробляти переважно лопатами, сіяти вручну, використовувати як тяглову силу корів. Але і за таких умов ланкова колгоспу ім. Воропшлова З. С. Дабіжа збирала високі врожаї кукурудзи — майже 50 цнт., цукрових буряків — до 300 цнт. з га. Партійна... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Ниточка до ниточки - Світ захоплень Бершадців - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники