Fridge magnet wooden gears

Твори Степового - в обласному музеї

  • Подобається5Не подобається
  • 1 Грудня 2010 р

У виставковій залі обласного художнього музею відкрито третю персональну виставку нашого земляка, джулинчанина Олексія Степового. «Доля дисидента» – під такою загальною назвою розташовано 88 творів митця. Особливе місце серед них відведено роботам, що були написані під час ув’язнення.

У 1950 році, під час служби в армії, юний художник на прохання товариша намалював на аркуші, де вже був зображений портрет Сталіна, свиню. За що був звинувачений в антирадянщині та поплатився 10 роками ув’язнення. Але навіть у цих умовах він не переставав малювати. Простим олівцем зображував портрети політв’язнів та пейзажі суворої північної природи. Частину цих творів Олексій Степовий кілька років тому передав до фондів художнього музею, саме вони і складають один із тематичних акцентів виставки.
Втім, палітра митця різнопланова. В експозиції також представлено портрети односельців, натюрморти та пейзажі рідного села, а серед квіткового різнобарв’я розміщено і автопортрет.

«В мене робіт дуже багато. Але тут тільки кілька десятків – не міг привезти їх всіх сюди», – каже 83-річний майстер.

До речі, під час відкриття виставки директор музею Ілля Безбах представив загалу Олексія Степового як відомого вінницького художника. А він скромно поправив: «Потрібно добавити – самодіяльний». Та мистецтвознавець уточнив, що він не помилився і вважає, що професіоналізм художника затверджує не спеціальна освіта та документи, а саме майстерність та щоденна копітка робота.

Зі словами вдячності та поваги звернулася до автора виставки і Валентина Добровольська, яка була організатором першої експозиції нашого земляка.

«Для мене це велика честь і щастя – бути знайомою з вами. Адже ви людина унікальної долі, дуже добрі та чуйні, а ще – неперевершений художник».

Несподіванкою для Олексія Степового стало і вручення почесних грамот від облдержадміністрації, обласної ради та обласного художнього музею за плідну працю, високу професійну майстерність, вагомий особистий внесок у розвиток культури і духовності українського народу, образотворчого мистецтва на Вінниччині.

Катерина ГЛАДКА, журналіст.


Дивіться також в розділі  Заходи
» 16.06.2018 Підбито підсумки конкурсу малюнків на тему «Книга у моєму житті», який тривав у травні 2018 р. під час місячника краєзнавчої книги.
» 16.06.2018 Гарною традицією в нас стали свята-зустрічі однокласників, які ми проводимо через кожних п’ять років. Нещодавно зустрілися випускники двох класів, які закінчили школу в 1983-му, тобто тридцять п’ять років тому.
» 16.06.2018 На базі ДНЗ «Малятко» м. Бершаді відбувся районний фестиваль-конкурс «Колискова пісня». До участі у ньому були запрошені працівники дошкільної освіти, батьки, бабусі та дідусі, інші особи (старші 18 років), причетні до виховання дітей дошкільного...
» 16.06.2018 відбувся в останній день травня. Усім вихованцям, які закінчили цей заклад, вручено свідоцтва про одержання початкової спеціалізованої мистецької освіти. На урочистостях були присутні батьки, рідні випускників.
» 16.06.2018 Свято у «Барвінку»
» 15.06.2018 Із джерел рідної землі
» 15.06.2018 Мовний літній табір «щаслива англійська»
» 15.06.2018 Таланти бершадщини отримали грошові премії
» 15.06.2018 Підтримка і любов
» 15.06.2018 Країна починається з дитинства
Всі статті розділу Заходи »
Цікаві фото
5 фото   
<b>13 квітня – День посадки лісу</b><br />13 квітня 2013 року у районі проведено загальнообласну екологічну акцію «День посадки лісу», у якій взяли участь...
3 фото   
<b>Професіонали</b><br />Одним з господарств, де в цьому році найкраще велися як літні, так і осінні польові роботи, знову є ВАТ...
2 фото   
<b>Золоту Зірку Героя України отримала дружина Юрія Коваленка</b><br />У ході урочистостей до Дня незалежності України Міністр оборони України, генерал-полковник Степан Полторак вручив...
2 фото   
<b>Виїзний прийом до Лісничого</b><br />13 квітня 2011 року робоча група спеціалістів райдержадміністрації, очолювана першим заступником голови...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Бершадь
Шихман Мотель Хунович (1920) 1920 р., єврей, робітник. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 00.06.44.

З історії Бершаді
Незважаючи на труднощі першої мирної сівби, колгоспники докладали всіх зусиль, щоб виростити добрий урожай, потрібний фронту. Поля доводилося обробляти переважно лопатами, сіяти вручну, використовувати як тяглову силу корів. Але і за таких умов ланкова колгоспу ім. Воропшлова З. С. Дабіжа збирала високі врожаї кукурудзи — майже 50 цнт., цукрових буряків — до 300 цнт. з га. Партійна... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Твори Степового - в обласному музеї - Заходи культури на Бершадщині - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники