Fridge magnet wooden gears

Мають хліб і до хліба

 • Подобається0Не подобається
 • 1 Грудня 2010 р

Вручення похвальної грамоти комбайнеру М.П. Теплицькому. Фото Сергія КІСИКА.

Господарство це з’явилося на карті району одинадцять років тому. Його було створено у Теофилівці – одному з бригадних сіл колишнього шляхівського господарства. Будучи економістом не тільки за фахом, а і за покликанням, понад усе дбав усі ці роки М.В. Кінаш – його засновник, крім виробництва, ще й про дисципліну. Цьогорічне свято з нагоди Дня працівників сільського господарства, яке в цьому селі відбулося днями, розпочалося у сільському клубі у точно визначений час.

Рік для ПCП «Відродження», за словами його керівника, був складним, як і для всіх.
Але вистояли у негоду, обрали правильну тактику, тож і результат мають. Хоч врожайнішою, у порівнянні з набагато сприятливішим минулим роком, із зернових культур виявилася тільки кукурудза, за рахунок неї вдалося суттєво поповнити вал хліба, хоч і не вийшли на минулорічний показник. А от за рахунок цін практично нічого не втратили. Та ще й «викроїли» 100 гектарів поля під цукрові буряки.

Незрозумілою поки що залишається тільки ситуація з вирощеними і зданими на завод цукровими буряками, за які переробники ще не розрахувалися, а от всі інші культури, як і приватне підприємство в цілому, – рентабельні.
Тож хіба можна було на святі не дякувати трудівникам за їхню працю, зокрема механізаторам.
У тваринництві, як для такого невеликого господарства, теж все гаразд. За 10 місяців вироблено 243 центнери м’яса, отримано до півтисячі голів приплоду свиней.

От і мали можливість в середньому на 15,2 відсотка підвищити заробітну плату працюючим. Особливо зросла вона у тваринництві, де в розрахунку на одного працюючого вироблено продукції на суму 34,5 тисячі гривень. За оренду землі видано по тонні зерна на кожний пай, за дешевшими від ринкових цінами. Незважаючи, що сою ще не продали, а кукурудзи реалізували лише половину, ні копійки ще не отримали і за цукристі, вже мають 2,4 мільйона гривень виручки. Це найбільше за одинадцять років.
А ще ж є до реалізації сотня голів свиней.

І хоч витрат теж немало, 87 тисяч гривень вдалося зекономити на пально-мастильних матеріалах, витрату яких доведено до 78 літрів на гектар. А от щодо надто значних затрат на ремонти техніки, то М. В. Кінаш має намір повести бесіду на цю тему з кожним механізатором індивідуально.

Господарство не має боргів ні по заробітній платі, ні по податках, хоч інвестиціями не користується. Очікується нині до 300 тисяч гривень чистого прибутку при 18 відсотках рентабельності. Як тут вже не відзначити, що все-таки відстежується почерк керівникаекономіста.

Село телефонізоване, є дороги, природний газ, вода, будується церква. Михайло Васильович дякував за підтримку і пенсіонерам.
Присутній на святі голова райдержадміністрації О.Ф. Снігур, вітаючи трудівників, відзначив глибокий, змістовний економічний аналіз господарської діяльності, зроблений керівником господарства, з яким той виступив. Поряд з тим він зауважив, що слід активніше всім займатися ще й благоустроєм, взагалі вирішенням соціальних проблем. Він також вручив керівникові господарства з нагоди професійного свята вітального листа від райдержадміністрації та районної ради.

З вітаннями до сільських трудівників звернувся і редактор районної газети «Бершадський край» П.І. Байдалюк.
Виступив також новообраний Шляхівський сільський голова М.П. Макарчук, який відзначив, що справи завжди добре йдуть, насамперед там, де і керівник, і всі, хто з ним, діють в одній упряжці. Він закликав подібним чином діяти і з сільською радою.
Вітав сільських трудівників і отець Ігор, благословивши, щоб Господь допомагав їм трудитися ще краще. За жертовне ставлення до Української православної церкви ним було вручено М.В. Кінашу Благословенну Грамоту.

До речі, у переддень цього свята минуло 25 років, як сім’я Кінашів переїхала у наш район. Помітних все-таки результатів доcягнуто у їхній діяльності.

Велику групу трудівників було відзначено Похвальними грамотами та листами і грошовими преміями. Хіба можна було, наприклад, обділити увагою комбайнера М.П. Теплицького, який старенькою «Нивою» намолотив майже 9 тисяч центнерів зерна? І таких як він трудівників немало.

За традицією як керівникові господарства, так і гостям було вручено короваї з цьогорічного урожаю.
По завершенню присутні мали можливість переглянути концерт, з яким до них завітали артисти районного будинку культури.

Павло КУШПЕЛА


Дивіться також в розділі  В громадах
» 16.06.2018 У день Святого Духа (28 травня) в Березівці урочисто відзначили десятиріччя з часу освячення сільського храму Івана Богослова.
» 16.06.2018 Депутат облради Володимир Зарічанський ініціював створення пам’ятника Кобзареві у рідній Війтівці. Погруддя генія літератури та пророка нації виготовляє відомий скульптор, народний художник України, доцент кафедри скульптури Харківської державної...
» 16.06.2018 Бершадська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини цього року визнана кращою у районі серед амбулаторій ЗПСМ. Із 2016 року очолює установу мудра жінка, знавець своєї справи, лікар вищої категорії Антоніна Іванівна Колесник. У медицині...
» 16.06.2018 Відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги (НЕМД) визнано кращим відділенням Бершадської ОЛІЛ. У більшій його частині проведено ремонти, які ще тривають.
» 16.06.2018 Заради дітей
» 16.06.2018 Краще відділення
» 16.06.2018 Згуртованість, професіоналізм, колегіальність та послідовність – головні критерії діяльності медиків району
» 15.06.2018 Спиртозаводу нема, а спирт виробляється
» 15.06.2018 Переможці 15 обласного конкурсу
» 08.04.2018 Ефективне реагування на надзвичайні ситуації
Всі статті розділу В громадах »
Цікаві фото
5 фото   
<b>Театралізоване дійство «Щедра кутя. Новий рік»</b><br />Три головні зимові свята приходять разом у кожен дім &ndash; чи не найбажаніші для кожного українця, адже саме вони...
7 фото   
<b>Екологічний проект "Впровадження інноваційних підходів щодо підвищення екологічної безпеки населення Бершадського району"</b><br />Ідея проведення Всеукраїнського конкурсу проектів та програм розвитку місцевого самоврядування належить учасникам...
3 фото   
<b>Бершадський медичний коледж</b><br />
2 фото   
<b>На вістрі уваги - боротьба з корупцією</b><br />Чергове засідання громадської ради при райдержадміністрації відкрив і вів її очільник Антон Андрейцов. Перше...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Баланівка
Росляк Кирило Дмитрович (1915) 1915 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 00.05.44.

З історії Бершаді
Цукровики постійно борються за впровадження на виробництві високої культури виробництва. Поруч з виконанням виробничих планів багато уваги приділяється естетиці виробництва: цехи просторі, світлі, всюди вазони з квітами. На території заводу робітники посадили фруктовий сад, розбили квітники, заасфальтували доріжки. У затінку шумлять струмені невеликого фонтану, поруч - альтанки. В центрі скверу... Читати далі »Останні новини
Може бути цікаво

Мають хліб і до хліба - В господарствах і громадах, селах Бершадського району та м. Бершадь - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  18.05.2020(063) 431-41-18
 • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  13.04.2020(067) 225-27-18
 • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  08.04.2020(096) 095-84-08
 • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  16.03.2020(098) 908-43-57
 • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  27.01.2020(068) 041-74-83
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення