Fridge magnet wooden gears

Герої експонатів оживають

  • Подобається1Не подобається
  • 8 Червня 2011, 09:00


Члени гуртка «Юний книголюб» (керівник Л.І. Трохименко) одержали заряд позитивних емоцій, відсвяткувавши День музеїв. Зустріч відбулася у краєзнавчому відділі Джулинської сільської бібліотеки, де екскурсію провела чудова людина, ентузіаст, краєзнавець-бібліотекар Н.П. Байдалюк.З повагою і захопленням діти слухали розповідь Г.І. Морус про любов до вишивання та різні техніки виконання. Всім дуже хотілося доторкнутися до вишитих рушників, серветок і попросити майстриню вишити щось в дарунок.

Найбільше вразила присутніх інсценізація картини народного художника О. Степового «Вдовина криниця», бо ожила віршована легенда поетеси Л. А. Заміхори вустами десятикласників Ю. Швакуляк, Ю. Рубін, А. Пойдюка, А. Воробйової. З полотна зійшли до нас і криниця, яку в народі називають «Вдовина», і знайома місцина «Зарічок», і вишитий рушник на хресті та воїн-рекрут.

Дух історії, милосердя, любові та пам’яті був незримо присутній з нами і всі вдячні художнику О. П. Степовому та поетесі Л. А. Заміхорі за те, що вони зафіксували мить історії села, яка стала зрозумілою та близькою після інсценізації.

Юні дослідники розповіли про художні музеї світу: Національний художній музей України, Ермітаж (Росія), Дрезденську картинну галерею (Німеччина), Лувр (Франція), Уфіцці (Італія), Прадо (Іспанія), Національну галерею в Лондоні (Великобританія), Музей мистецтв Метрополітен (США).

Пролунала цікава інформація про технічні музеї, серед яких такі: локомотивів, барометрів, дзвіночків, окулярів, медичних інструментів, стародавніх газет, міні-книг, звуків, янголів, шпаргалок, цеглин, гербаріїв, підков, марок, значків, прапорів, вуликів, сажотрусів… Особливими є ТОП-10 музеїв, які вважаються найстрашнішими в світі: чортів, тортур, привидів, замок «Дракули», патологоанатомії, гігієни, жахів, замок работоргівлі… В Україні діє понад 380 музеїв, а в світі нараховується майже 20 000. За кожні 5 років кількість музеїв зростає на 10% і до середини ХХІ століття їхня кількість досягне 50 000.

Завдяки їм світ захоплюється творами живопису, скульптури, декоративно-ужиткового мистецтва, бо культура несе в собі красу, яка викликає позитивні почуття та емоції, духовне багатство і добро.

«Якби краса у всіх своїх виявах мала благодійний вплив хоча б на половину людства, тоді б ми швидше стали б досконалими» заповідав нам Т. Г. Шевченко.

Лариса ТРОХИМЕНКО, завідуюча бібліотекою Джулинської ЗОШ І-ІІІ ступенів.


Дивіться також в розділі  Заходи
» 16.06.2018 Підбито підсумки конкурсу малюнків на тему «Книга у моєму житті», який тривав у травні 2018 р. під час місячника краєзнавчої книги.
» 16.06.2018 Гарною традицією в нас стали свята-зустрічі однокласників, які ми проводимо через кожних п’ять років. Нещодавно зустрілися випускники двох класів, які закінчили школу в 1983-му, тобто тридцять п’ять років тому.
» 16.06.2018 На базі ДНЗ «Малятко» м. Бершаді відбувся районний фестиваль-конкурс «Колискова пісня». До участі у ньому були запрошені працівники дошкільної освіти, батьки, бабусі та дідусі, інші особи (старші 18 років), причетні до виховання дітей дошкільного...
» 16.06.2018 відбувся в останній день травня. Усім вихованцям, які закінчили цей заклад, вручено свідоцтва про одержання початкової спеціалізованої мистецької освіти. На урочистостях були присутні батьки, рідні випускників.
» 16.06.2018 Свято у «Барвінку»
» 15.06.2018 Із джерел рідної землі
» 15.06.2018 Мовний літній табір «щаслива англійська»
» 15.06.2018 Таланти бершадщини отримали грошові премії
» 15.06.2018 Підтримка і любов
» 15.06.2018 Країна починається з дитинства
Всі статті розділу Заходи »
Цікаві фото
7 фото   
<b>"Золотий Олімп-2011"</b><br />25 травня в залі засідань агропромислового розвитку проведено районне свято вшанування розуму, інтелекту та знань....
2 фото   
<b>Посівний календар на 2011 рік</b><br />У календарі вказані тільки найсприятливіші дні для садіння та сівби овочевих культур, але їх можна сіяти і саджати і...
5 фото   
<b>Святкували 21-у річницю незалежності України</b><br />Урочисті заходи з нагоди 21-ї річниці незалежності проведено на центральній площі міста 24 серпня. Святково прибрані...
3 фото   
<b>Професіонали</b><br />Одним з господарств, де в цьому році найкраще велися як літні, так і осінні польові роботи, знову є ВАТ...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Лісниче
Вдовиченко Опанас Архипович (1926) 1926 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 1944 р.

З історії Бершаді
Горіла земля під ногами окупантів. Група К. О. Пустовойтова спалила на залізничній станції до тисячі тонн сіна, заготовленого для коней румунських військ, група В. М. Глущенка вивела з ладу 64 трактори, знищила понад 400 тонн пального, сховала 12 розібраних тракторів, які після приходу частин Червоної Армії полагодили. Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Герої експонатів оживають - Заходи культури на Бершадщині - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники