Fridge magnet wooden gears

«Квітне талантами моя Бершадщина»

  • Подобається0Не подобається
  • 10 Липня 2011, 21:25

З24 червня по 24 липня в районному краєзнавчому музеї триває виставка вишивки майстрині з Бершаді Галини Миколаївни Хмарук та картин у стилі Фіш-Арт вчителя трудового навчання Красносільської ЗОШ Василя Оникійовича Рябоконя «Квітне талантами моя Бершадщина».

Серед експонатів ви побачите вишиті картини, в орнаментах яких творчо переосмислюються споконвічні традиції подільської вишивки хрестиком. А також представлені картини в новому стилі Фіш-Арт (картини з риб’ячої кістки) Вишивка є одним з видів декоративно-прикладного мистецтва. Зародилася вона в сиву давнину вслід за ткацтвом, коли в людини з’явилось естетичне бажання прикрасити свій одяг, свій побут.

Наскельні малюнки, давні папіруси, археологічні розкопки, а згодом музейні фонди донесли до наших днів вишивку стародавніх народів ще до нової ери.

Галина Миколаївна Хмарук народилась в Бершаді, вечорами ще з молоду освоювала мистецтво вишивки, дуже подобається вишивати картини, які дарує друзям, дітям та онукам. Хотілося б також ознайомити й молодь Бершадщини із давнім символом подільського народу – вишивкою, розкрити її красу, поетичність, чистоту. Прищеплювати молодому поколінню цікавість до народних звичаїв, обрядів, виховувати почуття глибокої поваги до предків, своїх рідних і близьких, що несли до наших днів і зберегли глибину символу – вишиванок, що захоплює красою, історією, значенням. Зараз – особливий час. Ми звертаємось до джерел народної творчості, до народних традицій. І як радісно усвідомлювати, що вони сьогодні оновлюються, оживають.

Є на світі й художники, які створюють свої картини, зовсім не використовуючи фарби. Їх вони замінюють найнесподіванішими природними і штучними матеріалами: тканиною, папером, корою, шкірою і навіть...

риб’ячими кістками (на знімку). Один з них – мешканець Красносілки Василь Оникійович Рябоконь. Він каже, що зайнявся цим видом декоративно-прикладного мистецтва недавно, але вже має декілька картин. Кістки залишаються після споживання риби. Та й сам спеціально купує її, щоб потім займатись улюбленим хобі. Але це доволі довгий процес. Для цього рибу потрібно зварити, розібрати, висушити і посортувати кісточки. Іноді доводиться довго варити, щоб увесь жир вийшов. А от кістки товстолобика переварювати не можна, тому що розшаровуються, розповідає Василь Оникійович. Щоб зробити картину, то потрібно для початку викласти кісточки на тканину, потім можна їх покрити або ж не покривати лаком. Інколи це буває звичайний лак для нігтів. При цьому свої роботи художник поки що не продає, а віддає їх на виставки або просто дарує друзям.

Своє мистецтво поробок із природніх матеріалів Василь Рябоконь передає учням Красносільської школи, де і працює вчителем трудового навчання.

Усіх бажаючих запрошуємо відвідати музей та оглянути виставку.

Галина ШЕВЧУК, молодший науковий співробітник з питань туризму та краєзнавства.


Дивіться також в розділі  Заходи
» 16.06.2018 Підбито підсумки конкурсу малюнків на тему «Книга у моєму житті», який тривав у травні 2018 р. під час місячника краєзнавчої книги.
» 16.06.2018 Гарною традицією в нас стали свята-зустрічі однокласників, які ми проводимо через кожних п’ять років. Нещодавно зустрілися випускники двох класів, які закінчили школу в 1983-му, тобто тридцять п’ять років тому.
» 16.06.2018 На базі ДНЗ «Малятко» м. Бершаді відбувся районний фестиваль-конкурс «Колискова пісня». До участі у ньому були запрошені працівники дошкільної освіти, батьки, бабусі та дідусі, інші особи (старші 18 років), причетні до виховання дітей дошкільного...
» 16.06.2018 відбувся в останній день травня. Усім вихованцям, які закінчили цей заклад, вручено свідоцтва про одержання початкової спеціалізованої мистецької освіти. На урочистостях були присутні батьки, рідні випускників.
» 16.06.2018 Свято у «Барвінку»
» 15.06.2018 Із джерел рідної землі
» 15.06.2018 Мовний літній табір «щаслива англійська»
» 15.06.2018 Таланти бершадщини отримали грошові премії
» 15.06.2018 Підтримка і любов
» 15.06.2018 Країна починається з дитинства
Всі статті розділу Заходи »
Цікаві фото
5 фото   
<b>Дитячий крок - найближче до зірок!</b><br />Відбувся фінал Всеукраїнського дитячого телевізійного конкурсу "Крок до зірок". Випробування на артистизм,...
5 фото   
<b>20 грудня - День міліції</b><br />Слідче відділення – один із найважливіших підрозділів, який очолює перший заступник начальника райвідділу, начальник...
10 фото   
<b>Сергій Іванченко - фіналіст конкурсу "Крок до зірок"</b><br />ІІ тур Всеукраїнського дитячого телевізійного вокально - хореографічного конкурсу "Крок до зірок" глядачі мали змогу...
3 фото   
<b>Освячення храму Іоана Богослова в Красносілці</b><br />Протягом останніх років на Бершадщині спостерігається значне духовне відродження. Так, 21 травня православна церква...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / П'ятківка
Бондар Яким Йосипович (1902) 1902 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 30.04.45. Похов. м. Хельбра, Німеччина.

З історії Бершаді
Бершадь помітно зростала (з 1904 року вона стала містом), а умови життя трудящих лишалися важкими. Хоч кількість населення досягла вже 12 тис, у місті не було каналізації, водогону, електричного освітлення. 4 церкви, синагога, 6 молитовних будинків. У місті була тільки земська лікарня на десяток ліжок і заводський медичний пункт. Прагнучи змінити таке становище, трудящі боролися за свої права... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

«Квітне талантами моя Бершадщина» - Заходи культури на Бершадщині - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники