У Бершадців є чому повчитися

 • Подобається0Не подобається
 • 30 Вересня 2012, 22:54

У вівторок на базі закладів культури Бершадського району проведено виїзне засідання колегії управління культури і туризму облдержадміністрації.

Учасників зібрання, а це, окрім членів колегії, директор департаменту культури Вінницької міської ради, начальник управління культури і туризму Жмеринської міської ради, начальники відділів культури і туризму райдержадміністрацій, міських рад міст обласного значення, у Баланівці хлібом-сіллю зустрічали (на знімку) перший заступник голови райдержадміністрації В.М. Оркуш, начальник відділу культури і туризму РДА Н.М. Герасимчук, сільський голова В.А. Казміревський. Гості оглянули народний музей історії села Баланівки, будинок культури, Інтернет-бібліотеку, виставки робіт місцевих майстрів народної творчості та школярів, послухали виступи ансамблю «Баланівчанка» та зразкового дитячого колективу «Жайвір», а сільський голова розповів про те, як громада дбає про розвиток культури.

Гарне враження в учасників засідання колегії залишилося і від відвідування Бирлівського сільського будинку культури, де перед ними виступив народний аматорський фольклорний ансамбль «Берегиня», знаний не лише в районі та області, а й за їх межами.

Побували гості і в центральній районній бібліотеці, районному будинку культури, оглянули центр дозвілля молоді, клас хореографії, кабінет гурткової роботи, виставки «Слово і пісня Бершадського краю», «Літературне гроно письменників-земляків». Їм сподобалися виступи народних колективів «Козачка», «Подоляни» та зразкового дитячого ансамблю естрадного танцю «Мрія».

Учасники зібрання вивчали досвід роботи і дитячої музичної школи імені Р.А. Скалецького, де нині навчаються 270 учнів, районного краєзнавчого музею, який потужно співпрацює з майстрами народної творчості, активно впроваджує акцію «Мистецтво одного села», проводить багато інших цікавих заходів.

Покладанням квітів до пам’ятника Р.А. Скалецького було вшановано пам’ять нашого земляка – популярного самодіяльного композитора Вінниччини, видатного фольклориста, педагога.

Після цього відбулася пленарна частина засідання колегії. Перед учасниками зібрання виступили голова райдержадміністрації О.Ф. Снігур, голова районної ради М.Г. Бурлака, депутат обласної ради, директор ПрАТ «Зернопродукт МХП» М.І. Кучер та Бершадський міський голова М.І. Кольченко, які говорили про діяльність влади щодо розвитку галузі культури та про необхідність зміцнення її матеріально-технічної бази.

На засіданні колегії розглянуто два питання. Начальник управління культури і туризму облдержадміністрації М.В. Скрипник інформувала про підсумки реалізації культурномистецьких проектів відділами культури і туризму райдержадміністрацій, закладами культури і мистецтва обласного підпорядкування. Галузь культури Вінниччини, за її словами, займає одне з перших місць в Україні.

Про стан організаційнотворчої та фінансово-господарської діяльності відділу культури і туризму Бершадської райдержадміністрації детально інформувала заступник начальника управління культури і туризму ОДА Г.Д. Куделя, а із співдоповіддю виступила член колегії, начальник відділу культури і туризму РДА Н.М. Герасимчук.

Масово-освітню та культурно-дозвіллєву інфраструктуру району складають 90 закладів культури. Культурологічне обслуговування жителів забезпечують 236 працівників. На Бершадщині активно проводиться робота зі збереження народної творчості, відродження осередків художніх промислів та ремесел, організації народних аматорських колективів. У закладах культури клубного типу району працює 301 клубне формування, з них 277 колективів художньої самодіяльності, де реалізовують свої творчі обдарування 2,9 тис. учасників. Майже півтора десятка аматорських колективів удостоєні почесного звання «народний» (зразковий). У районі працюють 48 майстрів народної творчості, які активно беруть участь у місцевих, районних та обласних виставках. Зазначу: на сторінках районної газети регулярно публікується інформація про проведення культурно-мистецьких заходів.

На засіданні колегії було відзначено послідовну роботу з впровадження сучасних інформаційних технологій в роботу бібліотек району. Помітні суттєві позитивні зміни за останні два роки й у фінансовому та матеріально-технічному забезпеченні діяльності закладів культури.

Район має гарні здобутки, низку напрацювань, разом з тим, наголошувалося, є й проблемні питання, серед яких – проведення капітальних та поточних ремонтів в сільських закладах культури, електронної паспортизації пам’яток культурної спадщини тощо.

На засіданні колегії було ухвалено відповідне рішення.

На завершення учасники зібрання відвідали Війтівку, де ознайомилися з роботою закладів культури села.

Василь ВЕРБЕЦЬКИЙ


Дивіться також в розділі  Заходи
» 16.06.2018 Підбито підсумки конкурсу малюнків на тему «Книга у моєму житті», який тривав у травні 2018 р. під час місячника краєзнавчої книги.
» 16.06.2018 Гарною традицією в нас стали свята-зустрічі однокласників, які ми проводимо через кожних п’ять років. Нещодавно зустрілися випускники двох класів, які закінчили школу в 1983-му, тобто тридцять п’ять років тому.
» 16.06.2018 На базі ДНЗ «Малятко» м. Бершаді відбувся районний фестиваль-конкурс «Колискова пісня». До участі у ньому були запрошені працівники дошкільної освіти, батьки, бабусі та дідусі, інші особи (старші 18 років), причетні до виховання дітей дошкільного...
» 16.06.2018 відбувся в останній день травня. Усім вихованцям, які закінчили цей заклад, вручено свідоцтва про одержання початкової спеціалізованої мистецької освіти. На урочистостях були присутні батьки, рідні випускників.
» 16.06.2018 Свято у «Барвінку»
» 15.06.2018 Із джерел рідної землі
» 15.06.2018 Мовний літній табір «щаслива англійська»
» 15.06.2018 Таланти бершадщини отримали грошові премії
» 15.06.2018 Підтримка і любов
» 15.06.2018 Країна починається з дитинства
Всі статті розділу Заходи »
Цікаві фото
4 фото   
<b>Вінниччина очима редактора</b><br />Учасників туру &ndash; редакторів комунальних засобів масової інформації - щиро привітали керівники району &ndash;...
2 фото   
<b>«Цей пленер – подарунок долі...»</b><br />Нинішній мистецький пленер «Поташня &ndash; чарунка Поділля-2011» у цьому селі відбувся, як завжди, у розповні літа....
2 фото   
<b>Останній політ полковника Олексія Овчарука</b><br />Минулого тижня, 25 січня, близько 19-ої години на Полтавщині біля Кременчука сталася трагедія з гелікоптером Мі-8, в...
6 фото   
<b>Децентралізація влади - об'єднання громад: перші кроки</b><br />У контексті прийнятих змін до Бюджетного та Податкового кодексів України та набрання чинності законів щодо...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Яланець
Пугач Кость Степанович (1908) 1908 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 00.06.44. Похов. с. Ставнени, Румунія.

З історії Бершаді
Активно діяли й молодіжні підпільні групи. Ватажок однієї з комсомольсько-молодіжних груп Борис Нижник (підпільна кличка Роман Бурий) разом з товаришами здійснив кілька нападів на румунських жандармів. Підпільники знищили ворогів та забрали їх зброю. Гестапівці натрапили на слід групи. Вже отримавши смертний вирок, вихованець ленінського комсомолу в листах до рідних жалкував, що не зможе далі... Читати далі »Останні новини
Може бути цікаво

У Бершадців є чому повчитися - Заходи культури на Бершадщині - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  18.05.2020(063) 431-41-18
 • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  13.04.2020(067) 225-27-18
 • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  08.04.2020(096) 095-84-08
 • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  16.03.2020(098) 908-43-57
 • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  27.01.2020(068) 041-74-83
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення