Fridge magnet wooden gears

Дорога до храму не буває пізньою

  • Подобається0Не подобається
  • 12 Листопада 2012, 20:57

Після спекотного літнього дня над Ставками того вечора настала приємна прохолода. Здавалось, мироточило само небо. Зібралися люди в центрі села, біля церкви. Все наше село молилось цілу добу за паломників, за благополучне їх повернення з Почаївського монастиря, звідки вони мали привезти список чудодійної ікони Божої Матері (копію виготовлену з благословення архієрея). І от ми вже проходимо під нею, сльози радості на очах односельців, сльози надії – в кого на одужання, в кого – на покращання життя, вирішення життєвих проблем. А матір Божа дивиться на всіх пильними очима, стежить за нами і переживає за кожного з нас, молить сина свого і Господа.

Знайомий до болю рідний і слідочок внизу, свята вода з нього, мов із джерельця. Під золотим німбом куполів встановили ікону у Ставківському храмі Різдва Пресвятої Богородиці (збудований у 1869 р.).

Недільної служби, о сьомій годині ранку, місцеві жителі і приїжджі з багатьох сіл благовійно прикладаються до чудотворного образу святої Богоматері. Приходять люди зі своїми бідами, роздумами, болями тілесними і душевними. Привітливо зустрічає мирян паламар храму Сергій Стус, юний паламар Василь Андроник.

Вони роздають теплоту і просфору, а настоятель храму ієрей о. Василій (в миру В.Коченко) щиро помазує всіх прихожан з побажаннями здоров’я, щастя, многая літа і Божого благословіння. А виходять з храму всі ніби оновлені, очищені.

Прийдіть, приїдьте, почуйте – тут на вас чекають. Всі, хто вирішив сьогодні прийняти пізнє причастя... Всі, кого мучать довгими роками болі й образи, кому на душу насіла сітка золота – крім молитви, святої води, ладану свічок, ікон – сьогодні хто допоможе нам?

Крім молитов церковно-слов’янською намоленою мовою, яку ми чуємо на церковній службі, мовою, яка дає нам свій код, свій текст душі і ми не піддаємось тоді ніякому іншому навіюванню – тільки те, що знає про нас Господь, тобто що знає пам’ять нашої власної душі.

Про це, саме про нас і молить Бога свята Матір, чудодійна її ікона. Вона стоїть біля дверей наших сердець і стукає до кожного з нас.

Натомлені життєвими стежками, приходимо сюди кожен своєю дорогою. Дорога до Бога – в кожного своя. Ми можемо обманути себе, одне одного, але не можемо обманути Бога, так само, як не можем обманути Любов.

Прийдіть у храм, православний храм Божий – наш перший дім і наш останній дім. Тут віковічні мури кам’яні таять у собі тисячі людських сповідей. Покладіть поклони перед чудодійною Почаївською іконою посеред зали церкви – попросіть, щоб молила вона Господа про наше прощення і наше спасіння. Згадайте, якою довгою і важкою була дорога до храму, як і дорога до Почаєва – у кожнім схлипі від родин до тризни.

Хай дихне у кожне обличчя ладан дощем, озоном, сосновими вітрами з чебрецем, і затеплиться свіча, і мироточить миро на вашому чолі, очах, обличчі, руках… Покладіть поклони і перед Розп’яттям Магдаленою, св. Пантелімоном, впадіть на коліна, мов до ніг юної Вітчизни...

Катерина АНДРОНИК. с. Ставки


Дивіться також в розділі  Заходи
» 16.06.2018 Підбито підсумки конкурсу малюнків на тему «Книга у моєму житті», який тривав у травні 2018 р. під час місячника краєзнавчої книги.
» 16.06.2018 Гарною традицією в нас стали свята-зустрічі однокласників, які ми проводимо через кожних п’ять років. Нещодавно зустрілися випускники двох класів, які закінчили школу в 1983-му, тобто тридцять п’ять років тому.
» 16.06.2018 На базі ДНЗ «Малятко» м. Бершаді відбувся районний фестиваль-конкурс «Колискова пісня». До участі у ньому були запрошені працівники дошкільної освіти, батьки, бабусі та дідусі, інші особи (старші 18 років), причетні до виховання дітей дошкільного...
» 16.06.2018 відбувся в останній день травня. Усім вихованцям, які закінчили цей заклад, вручено свідоцтва про одержання початкової спеціалізованої мистецької освіти. На урочистостях були присутні батьки, рідні випускників.
» 16.06.2018 Свято у «Барвінку»
» 15.06.2018 Із джерел рідної землі
» 15.06.2018 Мовний літній табір «щаслива англійська»
» 15.06.2018 Таланти бершадщини отримали грошові премії
» 15.06.2018 Підтримка і любов
» 15.06.2018 Країна починається з дитинства
Всі статті розділу Заходи »
Цікаві фото
2 фото   
<b>Посівний календар на 2011 рік</b><br />У календарі вказані тільки найсприятливіші дні для садіння та сівби овочевих культур, але їх можна сіяти і саджати і...
7 фото   
<b>Відкриття церкви</b><br />Спів церковного хору, що супроводжував свято, колядки та щедрівки школярів місцевої школи та спокійний сніжок, що...
5 фото   
<b>Вінниччина очима редактора: Літинщина</b><br />Цього разу керівники комунальних газет усіх районів області відвідали Літинський район, який зацікавив багатьох не...
14 фото   
<b>Народні умільці</b><br />
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Серединка
Моргун Патратій Васильович (1912) 1912 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Помер в полоні 1942 р. Похов. м. Умань, Черкаська обл.

З історії Бершаді
Важливим завданням, яке постало згодом перед трудівниками, була соціалістична перебудова сільського господарства. Взимку 1923 року в Бершаді створюється сільськогосподарська трудова артіль «Колос» а влітку - артіль «Серп» Це були невеличкі кооперативні об'єднання селян. 105 членів артілі «Серп» хазяйнували на 90 десятинах землі. Артіль з самого початку добилася добрих показників - урожай був... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Дорога до храму не буває пізньою - Заходи культури на Бершадщині - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники