Fridge magnet wooden gears

Вінниччина очима редактора: Літинщина

 • Подобається0Не подобається
 • 18 Січня 2012, 09:00


Цього разу керівники комунальних газет усіх районів області відвідали Літинський район, який зацікавив багатьох не лише своєю історією і традиціями, але й дієвим сьогоденням. Тож побачене і почуте з уст керівників району й трудових колективів змусило дещо по-новому глянути на специфіку так званого приміського району, зафіксувати багато корисного і повчального, провести своєрідну аналогію між Літинщиною і Бершадщиною. Адже цим краєм проїздив не раз, однак детально ознайомитися з ним, його людьми, досягненнями і проблемами довелося вперше.

До Літина з Вінниці доїхали за хвилин тридцять і вже у величному триповерховому приміщенні райдержадміністрації та районної ради взяли участь в офіційній зустрічі з владою району, яку, як завжди, провела керівник управління у справах преси та інформації облдержадміністрації С.М. Василюк за активної участі голови обласної організації Національної спілки журналістів України В.М. Паламарчука.

Голова літинської райдержадміністрації В.П. Хімчук, голова районної ради В.В. Гром і Літинський селищний голова А.І. Бичок, а також редактор газети «Літинський вісник» Н.М. Мальченко, розповіли присутнім про район, його населені пункти і трудові колективи, історію і традиції, про знаних людей, здобутки і проблеми, а також про співпрацю влади і газетярів (на знімку).

На території цього району, хоч і меншого за розміром і населенням від Бершадського, розміщено більше населених пунктів – аж 62. Тут діють 8 промислових підприємств, 78 сільськогосподарських та 57 фермерських господарств. У 20 загальноосвітніх школах І-ІІІ ст., 8 – І-ІІ ст. і 2 навчально-виховних комплексах навчаються 4705 учнів. Працюють 16 дошкільних навчальних закладів.

Серед відомих культурних комплексів району – краєзнавчий музей імені Устима Кармелюка в Літині та музей письменника М.П. Стельмаха у селі Дяківці.

В ході перебування на Літинщині редакторам було запропоновано цікаву програму – від участі в мітингу до Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС до відвідання об’єктів соціальної та виробничої сфери.

Відверто кажучи, в знайомстві з центральною районною лікарнею не вбачав чогось особливого, тим більше, що в Бершадській ЦРЛ скільки завгодно новизни і діянь, які вже знайшли гарний відгук у газетярів та людей в цілому. І все ж побачене в Літинській ЦРЛ, розповідь її головного лікаря С.У. Кобеля (на знімку), вразили тут зробленим – за короткий час було капітально відремонтовано терапевтичне, хірургічне, гінекологічне та приймальне відділення, малу і велику операційні, реанімаційні та маніпуляційні палати, санпропускники. На все це було залучено більше 2 млн. гривень бюджетних та спонсорських коштів, а роботи, особливо з благоустрою, велися методом «народної толоки», де медпрацівники грали головну роль.

Вразили присутніх і відвідини Літинського молокозаводу, де головою правління наш земляк А.Г. Юров. Це підприємство після приходу нового інвестора перебудовано повністю – нині воно переробляє 240-300 тонн молока за добу, тут працюють 480 працівників. Анатолій Григорович розповів (на знімку), що продукція заводу постачається в усі регіони нашої країни, а також в Росію, Казахстан, Польщу і навіть у Японію. Серед 50 найменувань – тверді, а також плавлені та пастоподібні сири, цільномолочна продукція, сухе знежирене молоко та інше. Найсучасніші технології дозволяють максимально зберегти корисні властивості молока.

Серед «родзинок» побаченого тут – щойно завершене спорудження сучасних імпортних очисних споруд, на що витрачено понад 8 млн. гривень. Це одне з перших на Україні запровадження такої новітньої технології очистки стоків молокопереробного підприємства.

Зацікавив мене, як і всіх моїх колег, молочнотоварний комплекс ПАТ «Племзавод «Літинський». Для відвідування ферм нам ще при вході видали поліетиленові бахіли – санітарно-епідеміологічні норми тут витримуються сповна. На його реконструкцію і будівництво за два роки використано майже 100 млн.

грн. і заплановано на виході утримання 2,5 тис. корів. Нині тут 470 корів, всього до тисячі голів ВРХ, працює 36 чоловік, молоко збирається і передається по закритій системі. Характерно, що використовують тут не імпортні, а брацлавські доїльні установки.

Голова правління цього сільгосппідприємства О.П. Олексюк розповів, що вони займаються тільки тваринництвом, а продукцію рослинництва для утримання тварин закупляють у сусідів. Це вигідніше. До речі, все молоко звідси відправляється для подальшої переробки на Бершадський молокозавод (?).

Запам’ятався і оригінальний типовий ангар, де утримують в клітках на повітрі маленьких телят, застосовуючи оригінальне їх випоювання (на знімку). Молочне вигодовування триває тільки 45 днів, а далі – спеціально розроблені раціони.

В числі новостворених сучасних підприємств на Літинщині і ТОВ ВП «Маріо», яке виробляє водяні й електричні рушникосушарки з італійських нержавіючих труб різного діаметру (на знімку).

Вони також експортуються і за кордон – в Росію, Молдову, Польщу, Швецію, Прибалтійські країни. Це підприємство не лише створило нові робочі місця й відраховує значні суми до бюджету, але й опікується дітьми-сиротами, малозабезпеченими сім’ями.

Побували ми того дня і в Літинському спорткомплексі, де працює дитячо-юнацька спортивна школа, в якій займаються 424 учні. Вразили тут не лише чудовий спортзал і робота багатьох секцій, а, насамперед, плавальний басейн. Ніколи не думав, що у Літині він є, адже в Бершаді про це ще навіть не говорять.

Причому, Літинський басейн три роки тому, після його тимчасової консервації, районній владі і спонсорам вдалося відновити, і нині він працює не лише для дітей за мізерну плату, але й для дорослих.

Взагалі-то відвідини Літинщини запам’яталися, насамперед, процесами відновлення багатьох галузей виробництва, поступовим розвитком об’єктів сільського господарства, промисловості і соціальної сфери шляхом серйозного залучення інвесторів та спонсорів.

Павло БАЙДАЛЮК


Дивіться також в розділі  Цікаво
» 17.06.2018 Амброзія полинолиста – однорічна яра рослина, що схожа на коноплю, за розміром і формою нагадує полин гіркий (звідки і назва – полинолиста). За сприятливих умов стебло рослини досягає висоти 22,5 метра, а коріння заглиблюється до 4 м. Стебло і...
» 02.04.2018 Сьогодні розповім про тополю. Відомо близько 150 видів тополь. Із них в Україні – 11. Найпоширеніші в нас – тополя тремтяча або осика, чорна або осокір, пірамідальна або колоновидна. Цю тополю ще називають італійською. Виростає у висоту до 40 метрів.
» 01.04.2018 Подорожчання передплати на друковані періодичні видання з 1 липня цього року, схоже, все-таки відбудеться. Національний оператор поштового зв’язку «Укрпошта» (читай – монополіст у сфері організації передплати на газети і журнали) підвищує розцінки...
» 01.04.2018 на ринку та в магазинах м. Бершаді станом на 27 березня 2018 р. (грн. за кг, літр)
» 01.04.2018 Царський посуд і ціпок від письменника
» 01.04.2018 Як Василь Гордійович вибився у люди
» 16.03.2018 Кількість населення у районах і містах області
» 03.03.2018 Лелека щастя принесе
» 12.02.2018 Водії! готуйте кошти на нові аптечки
» 29.01.2018 Замітки з історії Бершаді
Всі статті розділу Цікаво »
Цікаві фото
4 фото   
<b>Бершадці обирали Президента</b><br />Три тижні тому на виборах Президента України ніхто з 18 кандидатів на найвищу посаду в державі не отримав більше 50%...
2 фото   
<b>Я люблю молоко</b><br />Зовсім недавно у районній газеті розповідалося про семінар на базі устянського господарства, учасниками якого стали...
2 фото   
<b>Бронзові призери чемпіонату</b><br />Протягом п’яти днів проходили у Ковелі Волинської області чемпіонат України серед підлітків 1997-1998 років...
6 фото   
<b>Із єврейської історії Бершаді</b><br />Бершадь від самого початку свого існування тривалий час була однією із стратегічних фортець на наших південних...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Баланівка
Кохановський Микола Романович (1926) 1926 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 09.05.44. Похов. м. Севастополь, Крим.

З історії Бершаді
Виникнення козацтва посилило оборонне значення Бершаді. Ще в першій половині XVI ст. сюди з Поділля і Волині збиралися втікачі, які створювали козацькі загони. Існування «непослушного» населення мало значний вплив на місцеве селянство, яке відмовлялося платити феодальні податки. В матеріалах опису староства 1616 року є відомості, що в південних районах селяни податків не платили. Читати далі »Останні новини
Може бути цікаво

Вінниччина очима редактора: Літинщина - Все цікаве про Бершадь і не тільки - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  18.05.2020(063) 431-41-18
 • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  13.04.2020(067) 225-27-18
 • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  08.04.2020(096) 095-84-08
 • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  16.03.2020(098) 908-43-57
 • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  27.01.2020(068) 041-74-83
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення