Fridge magnet wooden gears

Подвиг народних месників

  • Подобається0Не подобається
  • 24 Вересня 2014, 10:00

Двадцять другого вересня виповнюється 73 роки з дня створення партизанського руху на території, тоді окупованої фашистами України.

А вже у 1942 році в нашому районі розрізнені групи об’єднались, і сформувався перший партизанський загін під керівництвом учителя-комсомольця Максима Корнійчука, бази якого знаходилися біля Тернівки і Серединки.

В Усті, Осіївці активно діяли народні месники на чолі із Степаном Печеним. Підпільні антифашистські групи діяли також в Бершаді, Баланівці, Джулинці, Дяківці, Михайлівці, Поташні, П’ятківці, Романівці, Серединці, Тернівці, Флориному, Шляховій та Яланці.

Диверсійні акти, саботаж, знищення жандармів та поліцаїв, напади на румунські військові підрозділи не давали чужинцям спокою. Підпільна група працівників райвиконкому на чолі з К.О. Пустовойтовим спалила на залізничній станції майже тисячу тонн сіна, заготовленого для коней румунського війська.

Підпільна група В.М. Глущенка, створена із робітників і службовців Бершадської МТС, вивела з ладу 64 трактори, знищила понад 400 тонн пального, сховала 12 розібраних тракторів.

Бершадська підпільна друкарня випустила більше 150 листівок, брошур тиражем 100-1500 примірників, які інформували населення про події на фронті, боротьбу народних месників проти фашистів, вселяли віру людей в перемогу над ворогом.

Всього на території району в роки окупації діяло 22 підпільні антифашистські організації і 3 партизанські загони. Більше 200 партизанів і підпільників полягли в боях і були закатовані окупантами в таборах та тюрмах гестапо.

Нині на теренах району залишились живими всього 5 партизанів: Іван Закревський та Параска Печена (с. Джулинка), Ганна Усатюк (м. Бершадь), Зінаїда Щерба (с. Осіївка) та Микола Лановий (с. Тернівка).

Рада ветеранів щиро вітає з Днем партизанської слави всіх захисників Батьківщини в роки війни та в цей складний період і бажає міцного здоров’я, довголіття, шани та поваги від людей.

Володимир КРАМАР, голова районної організації ветеранів.


Дивіться також в розділі  Заходи
» 16.06.2018 Підбито підсумки конкурсу малюнків на тему «Книга у моєму житті», який тривав у травні 2018 р. під час місячника краєзнавчої книги.
» 16.06.2018 Гарною традицією в нас стали свята-зустрічі однокласників, які ми проводимо через кожних п’ять років. Нещодавно зустрілися випускники двох класів, які закінчили школу в 1983-му, тобто тридцять п’ять років тому.
» 16.06.2018 На базі ДНЗ «Малятко» м. Бершаді відбувся районний фестиваль-конкурс «Колискова пісня». До участі у ньому були запрошені працівники дошкільної освіти, батьки, бабусі та дідусі, інші особи (старші 18 років), причетні до виховання дітей дошкільного...
» 16.06.2018 відбувся в останній день травня. Усім вихованцям, які закінчили цей заклад, вручено свідоцтва про одержання початкової спеціалізованої мистецької освіти. На урочистостях були присутні батьки, рідні випускників.
» 16.06.2018 Свято у «Барвінку»
» 15.06.2018 Із джерел рідної землі
» 15.06.2018 Мовний літній табір «щаслива англійська»
» 15.06.2018 Таланти бершадщини отримали грошові премії
» 15.06.2018 Підтримка і любов
» 15.06.2018 Країна починається з дитинства
Всі статті розділу Заходи »
Цікаві фото
4 фото   
<b>Відкриття пам’ятного знаку Родіону Скалецькому</b><br />22 листопада о 10 годині з нагоди 112 &ndash; річниці з дня народження одного із відомих самодіяльних композиторів...
3 фото   
<b>Семінар – практикум класних керівників</b><br />20 січня 2011 року о 9 годині на базі Красносільської ЗОШ І-ІІІ ступенів методистом РМК відділу освіти...
4 фото   
<b>День соборності - 2011</b><br />День соборності України - свято незвичне. Тому святкують його, як кожен розуміє.
13 фото   
<b>Краєзнавчий музей</b><br />На мальовничих берегах річок Дохна і Берладинка стоїть центр великого, із родючими землями, розкішною природою та...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Тирлівка
Петровський Василь Іванович (1918) 1918 р., українець. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 1942 р.

З історії Бершаді
Розвиток капіталізму відчутно позначився на зміні соціального складу Бершаді. Лише п'ята частина населення займалась тепер сільським господарством. Все більшу роль у суспільному житті відігравали робітники промислових підприємств. У місті були три млини, тютюнова і макаронна фабрики, винокурний завод, друкарня. Після пожежі 1872 року був модернізований цукровий завод. Напередодні... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Подвиг народних месників - Заходи культури на Бершадщині - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники