Fridge magnet wooden gears

"Ти повинен вижити, щоб розповісти іншим..."

  • Подобається0Не подобається
  • 19 Жовтня 2014, 10:00

– благали єврейські матері своїх дітей, перебуваючи у гетто та концентраційних таборах. Та це вдалося не всім…

Днями у школах Бершаді перед учнівськими колективами і вчителями історії та правознавства шкіл району пройшла презентація книги нідерландського дослідника, публіциста Кора Рооса «Рожденные страдать». Першою прийняла гостей Бершадська ЗОШ №3.

Автор повідав, як працював над створенням цього видання, що саме його підштовхнуло до проведення такого масштабного дослідження.

Книга побачила світ за сприяння благодійного фонду «Desert Rose» («Троянда пустелі», Нідерланди) у 2011 році. Видана англійською, російською мовами та на івриті. Окрім автора, над виданням працювали перекладачі, редактори, фотографиілюстратори, представники різних християнських та єврейських організацій з України, Ізраїлю та Нідерландів.

Зі слів автора, читач матиме змогу дізнатися про особисті трагедії єврейського народу. Фотографії колишніх в’язнів таборів і гетто відображають горе і біль нелюдських випробувань, через які їм довелося пройти.

Розпочинається книга з коротких історичних фактів, подій, які відбувалися у регіонах Східної Європи, Бессарабії, на Буковині та в Україні. Для нас ця книга важлива ще й тим, що містить розділ «Бершадське гетто», де болючими сторінками історії своїх родин діляться наші земляки Олександр Жорницький, Бетя Ройтман та Юлія Пензюр.

У ході презентації присутнім було продемонстровано відео «Доки живеш – пам’ятай…», де фрагментарно продемонстровані жахіття навмисного масового винищення єврейського населення.

На завершенні заходу своїми дослідженнями Голокосту коротко поділився Григорій Погончик, директор Бершадської школи №1.

Тетяна БОНДАР.


Дивіться також в розділі  Заходи
» 16.06.2018 Підбито підсумки конкурсу малюнків на тему «Книга у моєму житті», який тривав у травні 2018 р. під час місячника краєзнавчої книги.
» 16.06.2018 Гарною традицією в нас стали свята-зустрічі однокласників, які ми проводимо через кожних п’ять років. Нещодавно зустрілися випускники двох класів, які закінчили школу в 1983-му, тобто тридцять п’ять років тому.
» 16.06.2018 На базі ДНЗ «Малятко» м. Бершаді відбувся районний фестиваль-конкурс «Колискова пісня». До участі у ньому були запрошені працівники дошкільної освіти, батьки, бабусі та дідусі, інші особи (старші 18 років), причетні до виховання дітей дошкільного...
» 16.06.2018 відбувся в останній день травня. Усім вихованцям, які закінчили цей заклад, вручено свідоцтва про одержання початкової спеціалізованої мистецької освіти. На урочистостях були присутні батьки, рідні випускників.
» 16.06.2018 Свято у «Барвінку»
» 15.06.2018 Із джерел рідної землі
» 15.06.2018 Мовний літній табір «щаслива англійська»
» 15.06.2018 Таланти бершадщини отримали грошові премії
» 15.06.2018 Підтримка і любов
» 15.06.2018 Країна починається з дитинства
Всі статті розділу Заходи »
Цікаві фото
4 фото   
<b>Маєток Ліпковських</b><br />Багатьох жителів цього та навколишніх сіл завжди хвилювала й інтригувала дана тема &ndash; своєю величністю,...
32 фото   
<b>Старовинні обряди та традиції українського весілля на Бершадщині</b><br />29 липня в с. Бирлівка, Бершадського району, Вінницької обл., місцевий ансамбль народної творчості...
15 фото   
<b>Фестиваль родинної пісні «Мамина піч» 2013</b><br />Цьогоріч як і щороку 2-го серпня на Іллі заслужений артист України, «народний кум України»&#160;Микола Янченко зібрав...
13 фото   
<b>ФЛОРИНО</b><br />Засноване італійським інжинером Флорингом у&nbsp;XV столітті, від імені якого і походить назва села.
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Війтівка
Жук Фока Євдокимович (1901) 1901 р., українець. Мобілізований в 1941 р. Крижопільським РВК. Рядовий. Загинув 12.06.44.

З історії Бершаді
Характерною є історія заводу металовиробів, у якій немов відбито шлях розвитку економіки міста. Перед революцією в заштатному містечку існувало понад двісті дрібних майстерень, продукція яких реалізовувалась через подібні ж дрібні крамнички. В радянський час ремісники об'єдналися в артілі, які в роки семирічки переросли в сучасний завод металовиробів. У 1971 році асортимент підприємства... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

"Ти повинен вижити, щоб розповісти іншим..." - Заходи культури на Бершадщині - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники