Долаємо труднощі, не припиняючи розвитку

 • Подобається0Не подобається
 • 19 Жовтня 2014, 10:00

Із сесії районної ради

Минулого тижня відбулося пленарне засідання 32 сесії районної ради 6 скликання, в якому взяли участь заступники голови РДА, начальники управлінь, відділів, служб РДА, міський, сільські голови, керівники районних підрозділів міністерств і відомств України, промислових і сільськогосподарських підприємств, районних установ, організацій, представники політичних партій і громадських організацій, засобів масової інформації. Голова районної ради Микола Грабчак, який вів засідання сесії, проінформував присутніх про діяльність у міжсесійний період, урочисто привітав з днем народження директора Бирлівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Івана Гонтарука, а також від імені фізкультурноспортивного товариства «Колос» нагородив перехідним кубком Флоринського сільського голову Сергія Рожкевича за зайняте друге місце з шашок-64 командою сільради в обласних літніх спортивних іграх серед сільських громад.

Після урочистої хвилини присутні повернулись до роботи. І перш ніж затвердити порядок денний, було надано слово керівнику Бершадської філії «Райавтодору» Сергію Гайдею з метою роз’яснення шляхів виходу із кризової ситуації з дорожнім покриттям у районі. У своєму виступі доповідач проінформував, що зроблено в цьому напрямі, що необхідно зробити, розповів про труднощі, які виникають. (Текст доповіді буде опублікований у газеті).

Зі звітом про виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку Бершадського району в 2014 році виступив начальник відділу економічного розвитку Валентин Русначенко. У його доповіді йшлося про те, що в нинішньому році зусилля органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, керівників територіальних органів міністерств та відомств були направлені на виконання завдань і пріоритетів, визначених Програмою соціально-економічного та культурного розвитку району на 2014 рік та Стратегією розвитку району до 2020 року. Разом із тим працювали над питаннями соціального забезпечення переселенців зі східних областей України та надання матеріальної підтримки мобілізованим з району, які перебувають в зоні проведення АТО. Сьогодні всі переселенці мають житло, діти шкільного віку отримують освіту, у територіальних громадах вживаються відповідні заходи щодо забезпечення належних умов проживання, надання соціальних послуг та допомог. Спільними зусиллями придбано і перенаправлено до місць дислокації мобілізованих 95 бронежилетів, 79 шоломів та іншої амуніції на суму 780 тис. грн. Придбані речі направлялися персонально нашим хлопцям з району. Є необхідність придбати ще 23 шоломи. Загальна сума зібраних коштів у районі становить понад 1 млн. 100 тис. грн., продуктів харчування зібрано десятки тонн.

Практично щотижня допомога доставляється у східні райони країни, в тому числі в гарячі точки і на передову.

Незважаючи на складну суспільно-політичну та економічну ситуацію в державі, в цілому економічні показники виконуються. Промисловими підприємствами району в поточному році реалізовано товарної продукції на суму 561 млн. грн., що на 8% більше в порівнянні з 2013-им. У травні після тривалого простою було запущено Бершадський спиртозавод. Ним вироблено вже більше 340 тис. дал. високоякісного спирту і майже весь реалізовано. Акціонерним товариством «Бершадський комбінат» освоєно випуск безалкогольних напоїв, яких за звітний період вироблено 67,1 тис. дал.

Дало свої результати вдосконалення районної структури аграрного сектора економіки.

Також спостерігаємо прирости на вирощуванні м’яса та надоях молока. Проводиться робота по виплаті орендної плати за користування земельними ділянками (паями).

Також було прозвітовано про систематичне надходження коштів до бюджетів усіх рівнів, використання власних і залучених інвестиційних ресурсів, у тому числі й прямих іноземних інвестицій, функціонування прибуткових підприємств. Також доповідач оголосив результати участі громад району в обласних, всеукраїнських конкурсах, міжнародних грантових програмах.

Тривають будівельно-монтажні роботи на території району. Введено в експлуатацію 18 житлових будинків, а також підвідний газопровід до сіл Березівка, Серединка. 8 жовтня відбулося урочисте відкриття газопроводу у Серединці. Завершено налагоджувальні роботи на будівництві заводу по виробництву паливних гранул (пелет) із решток сільськогосподарської продукції у Красносілці.

Здійснено пробний випуск продукції. Завершується реконструкція тваринницьких приміщень на Бершадському відгодівельному комплексі.

Триває будівництво зерносушильного зберігаючого комплексу на птахокомбінаті.

У доповіді було згадано про підготовку до опалювального періоду, вжиті енергозберігаючі заходи, про виконану роботу в сфері дорожньо-мостового господарства, по благоустрою.

Валентин Русначенко також зробив огляд розвитку малого підприємництва, звернувши увагу, що проблеми легалізації виплати заробітної плати та виникнення заборгованості все ще існують.

У сфері культури та туризму діяльність була спрямована на вирішення першочергових завдань із забезпечення належного функціонування та розвитку культурно-дозвільної інфраструктури, збереження і використання пам’яток культурної спадщини, розширення інформаційних функцій бібліотек, сприяння творчості аматорів народного мистецтва, зміцнення матеріальної бази. На особливому рахунку була робота з дітьми: дітьми-сиротами, дітьми, позбавлених батьківського піклування, та тими, що проживають у кризових сім’ях.

Поліпшувалась матеріально-технічна база закладів охорони здоров’я, забезпечувалось виконання заходів відповідно до прийнятих програм: «Місцевих стимулів» для медичних працівників первинної ланки у районі на 2012-2013 роки; програма протидії захворюванню на туберкульоз у районі на 20132016 роки.

В освітянській сфері послідовно та системно реалізовувались програми «Вчитель», «Сільська школа», «Обдарована дитина», «Діти України», «Розвитку позашкільних закладів». Здійснювалися заходи по покращенню матеріально-технічного стану закладів освіти, створювались та втілювались у практику сучасні навчальні програми.

Підсумовуючи, доповідач відзначив, що за звітний період цього року досягнуто певних позитивних результатів, але разом із тим визначив ряд проблемних питань, які потребують вирішення.

Також було розглянуто ряд інших питань та прийнято відповідні рішення. (Детальніше з текстом доповіді разом з усіма даними та прийнятими рішеннями на сесії можна ознайомитися на сайті РДА).

Юлія ЛУЧИК.


Дивіться також в розділі  Нове в роботі
» 15.06.2018 У цьому році розпочата реформа первинної ланки медичних закладів та стартувала кампанія з вибору сімейних лікарів.
» 15.06.2018 Голова Бершадської районної ради М.Г. Бурлака видав розпорядження від 13 червня 2018 року №45 «Про скликання 20 сесії районної ради 7 скликання», пленарне засідання якої провести 10 липня поточного року в залі засідань комунальної організації...
» 13.04.2018 2017 року на сайті Міністерства юстиції України запрацював єдиний реєстр боржників. У ньому можна знайти відомості про боржника за прізвищем, ім’ям, по батькові та реєстраційним номером облікової картки платника податків. Вільний та безоплатний...
» 07.04.2018 Голова Бершадської районної ради М.Г.Бурлака видав розпорядження від 4 квітня 2018 року №26 «Про скликання 19 сесії районної ради 7 скликання», пленарне засідання якої провести 20 квітня поточного року в залі засідань КО Бершадська РДЮСШ «Ровесник».
» 07.04.2018 Засідання координаційної ради з питань місцевого самоврядування
» 07.04.2018 Юридичний практикум
» 01.04.2018 Події. Новини. Факти.
» 01.04.2018 Про державну підтримку вирощування молодняка ВРХ
» 01.04.2018 Часткова компенсація вартості техніки
» 01.04.2018 Про щорічну грошову допомогу до 9 травня
Всі статті розділу Нове в роботі »
Цікаві фото
3 фото   
<b>Бершадський медичний коледж</b><br />
2 фото   
<b>Маршрутами пам'яті</b><br />Так склалося, що того дня збіглися дві вагомі події &ndash; міжрайонний автопробіг, присвячений 66-ій річниці Великої...
3 фото   
<b>Природа</b><br />
2 фото   
<b>Бронзові призери чемпіонату</b><br />Протягом п’яти днів проходили у Ковелі Волинської області чемпіонат України серед підлітків 1997-1998 років...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Красносілка
Швагер Мордко Борухович (1906) 1906 р., єврей, робітник. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 00.12.41.

З історії Бершаді
За роки соціалістичного будівництва Бершадь стала промислово-аграрним центром півдня області. Але її мирне життя було перервано війною. Вже 29 липня 1941 року Бершадь окупували німецько-румунські війська. Фашисти утворили тут гетто для єврейського населення. Від катувань, голоду, епідемій у Бершаді загинуло багато радянських людей, розстріляно 327, вигнано в рабство 1203 чоловіка. Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Долаємо труднощі, не припиняючи розвитку - Новинки в галузях Бершаді та району - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  18.05.2020(063) 431-41-18
 • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  13.04.2020(067) 225-27-18
 • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  08.04.2020(096) 095-84-08
 • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  16.03.2020(098) 908-43-57
 • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  27.01.2020(068) 041-74-83
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення