Fridge magnet wooden gears

Із скорботою в серцях

  • Подобається0Не подобається
  • 28 Лютого 2015, 09:00

прибували у післяобідню пору минулої п’ятниці на площу Героїв Українських Майданів у райцентр люди старшого покоління і школярі, щоб, зібравшись разом, згадати найкращих синів України, які рік тому пожертвували своїм життям за її майбутнє та європейський вибір держави. Серед присутніх були представники влади, духовенства, а також безпосередні учасники тих подій.

Мітинг, приурочений Дню Героїв Небесної Сотні, було відкрито виконанням Гімну України.

Кінець 2013-го і початок 2014 року перетворилися на справжню стихію, пробудилася приспана роками свідомість мас. Тож тепер зібралися, щоб згадати кожного із героїв, вклонитися їхній мужності.

Голова райдержадміністрації Олександр Лободовський відзначив, що всі зібралися для вшанування пам’яті тих, хто вже тоді віддав своє життя за територіальну цілісність України, тим самим піднявши людей на боротьбу за її незалежність.

Після того, як пам’ять про них вшанували хвилиною мовчання, було відзначено: українці споконвіку боролися, борються і будуть боротися за свою країну. Минулорічні події показали, що ми гордий народ. Теперішня ситуація на Сході нашої держави теж доказ відродження нації.

Тож наше завдання пам’ятати, якою ціною дається життя, і шанувати те, що зробили Герої Небесної Сотні. Честь і слава як її героям, так і тим, хто сьогодні віддає життя за свою державу.

На мітингу йшлося про те, що ніхто у ті дні не міг бути спокійним, ніхто не знав, що можна загинути. Натомість були впевнені в іншому, що далі так бути в Україні не може. Спогадами про події під час Революції гідності поділився учасник бойових дій в Афганістані, член районної спілки воїнів-афганців, учасник подій Революції гідності Анатолій Івасик. Він відзначив: Герої Небесної Сотні показали, що наш народ із голими руками спроможний відвоювати те, що поставив за мету. Герої Небесної Сотні загинули недаремно. Свій виступ він завершив словами, що вірив і вірить у народ, у його перемогу.

Революційні події Майдану тоді, як землетрус, сколихнули народ. Всі розуміли, що далі жити так не можна. Масова явка на мітинг у Бершаді – доказ того, що всі це розуміють і готові боротися, щоб жити по-іншому. Така боротьба на Сході нашої держави вже ведеться.

Голова громадської організації «Майдан-Контроль», депутат міської ради Сергій Максимчук зробив наголос на тому, що серце обливається кров’ю за Небесну Сотню. Їх назвуть воїнами світла, небесними янголами. Він також сказав, що зустрічався на Майдані з людьми з міст і сіл, різних національностей і віросповідань, із Заходу і Сходу. Але Майдан об’єднав тоді всіх. Небесна Сотня вмерла за правду і тим самим показала всім дорогу, якою треба йти.

Тому ми не повинні забути жодного її героя. Голова громадського формування з охорони громадського порядку у Бершадському і Чечельницькому районах «Народна самооборона» Борис Демченко відзначив: наші активісти були там, де пролилася кров Небесної Сотні, і що це був свідомий вибір. Дуже добре, що пам’ять про її героїв тепер вшановується на державному рівні.

«Слава Україні!», «Героям слава!». Безліч разів лунали ці слова на мітингу у Бершаді.

Виступити пропонували всім, хто бажає. Виконувалася пісня «Пливе кача», яка стала жалобним Гімном України.

Всі згадували минулорічні події, тих, хто впав на Майдані за нашу свободу. У знак скорботи за героями Небесної Сотні прозвучала поминальна молитва. Священнослужителі православної, греко-католицької і католицької церков, які виступили, об’єднавшись, теж відзначили, що жодна із жертв не була тоді даремною.

«Небесній Сотні наша шана і багряні квіти», – линули слова ведучого заходу під час їх покладання.

Перед пам’ятним знаком горіли лампадки, якими були викладені слова «Герої не вмирають». І знову над площею полинув Гімн, щоб усі почули, що ще не вмерла Україна.

Навіть коли мітинг було оголошено закритим, ще деяку мить ніхто з присутніх не зрушив з місця. Це теж могло означати: те, про що на ньому йшлося, зачепило кожного за живе. А народ нині постійно напоготові до боротьби за краще майбутнє.

Пізніше, як і у всіх церквах України, у Бершаді теж лунав поминальний дзвін у пам’ять про героїв Небесної Сотні.


Дивіться також в розділі  Заходи
» 16.06.2018 Підбито підсумки конкурсу малюнків на тему «Книга у моєму житті», який тривав у травні 2018 р. під час місячника краєзнавчої книги.
» 16.06.2018 Гарною традицією в нас стали свята-зустрічі однокласників, які ми проводимо через кожних п’ять років. Нещодавно зустрілися випускники двох класів, які закінчили школу в 1983-му, тобто тридцять п’ять років тому.
» 16.06.2018 На базі ДНЗ «Малятко» м. Бершаді відбувся районний фестиваль-конкурс «Колискова пісня». До участі у ньому були запрошені працівники дошкільної освіти, батьки, бабусі та дідусі, інші особи (старші 18 років), причетні до виховання дітей дошкільного...
» 16.06.2018 відбувся в останній день травня. Усім вихованцям, які закінчили цей заклад, вручено свідоцтва про одержання початкової спеціалізованої мистецької освіти. На урочистостях були присутні батьки, рідні випускників.
» 16.06.2018 Свято у «Барвінку»
» 15.06.2018 Із джерел рідної землі
» 15.06.2018 Мовний літній табір «щаслива англійська»
» 15.06.2018 Таланти бершадщини отримали грошові премії
» 15.06.2018 Підтримка і любов
» 15.06.2018 Країна починається з дитинства
Всі статті розділу Заходи »
Цікаві фото
5 фото   
<b>Театралізоване дійство «Щедра кутя. Новий рік»</b><br />Три головні зимові свята приходять разом у кожен дім &ndash; чи не найбажаніші для кожного українця, адже саме вони...
9 фото   
<b>Листопад</b><br />
4 фото   
<b>Вінниччина очима редактора</b><br />Учасників туру &ndash; редакторів комунальних засобів масової інформації - щиро привітали керівники району &ndash;...
3 фото   
<b>Водохреще в Бершаді…</b><br />У вівторок 19 січня право - славний світ святкував Водохреще (Хрещення Господнє, Богоявлення). Це третє велике зимове...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Велика Киріївка
Пухальський Сергій Сильвестрович (1909) 1909 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 00.07.44.

З історії Бершаді
Допомога робітничих колективів прискорила відродження сільськогосподарського виробництва, сприяла підвищенню культури землеробства. Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Із скорботою в серцях - Заходи культури на Бершадщині - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники